Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

V sobotu 27.dubna 2019 uspořádal náš oddíl 8.ročník Jarního běhání, který se netradičně uskutečnil v Kunratikém lesu se zázemím v areálu Hrabákova, na tratích shodnými se závodem Podzimní běhání. Bude tomu tak i nadále.
Celkem se závodu zúčastnilo 194 běžců (z toho 56 oddílových), z toho od nejmladších po kategorii Přípravky to bylo 139 účastníků (z toho 41 oddílových), po kategorii Žactvo 174 aktivních závodníků (z toho 53 oddílových). V juniorské a v dospělých kategoriích bylo jako obvykle účastníků poskrovnu.
Součástí závodu byl tradičně Pohár Pražských Běžeckých Nadějí.
Naši mladí atleti se výrazně prosadili na stupně vítězů, získali celkem 14 medailí, když získali
šest zlatých medailí, shodně získali čtyřikrát stříbro a čtyřikrát bronz.
Organizačně byl závod zdařilý, oproti předpovědi bylo počasí pro krosové běhy velmi příznivé, ale podle našeho názoru se rodiče mladých atletů právě té předpovědi zalekly a účast nebyla v porovnání s minulými ročníky vysoká.
 
Výsledky podle kategorií s oddílovým zastoupením:
Přípravka žákyně I (2012 – 2013) – 300 metrů
12.Helena Voldřichová 13 v čase 1:31s; 14.Klára Kaščáková 13 v čase 1:39s; 16.Eliška Charvátová 12 v čase 1:42s. Startovalo 17 závodnic.
 
Přípravka žáci I (2012 – 2013) – 300 metrů
2.místo: Josef Lehovec 12 v čase 1:11s.
3.místo: Jakub Přáda 12 v čase 1:13s.
4.Adam Šedlbauer 12 v čase 1:17s; 5.Antonín Kvasnička 12 v čase 1:19s; 7.Dan Přáda 12 v čase 1:20s; 8.Jakub Kašák 12 v čase 1:21s. Startovalo 20 závodníků.
 
Přípravka žákyně II (2010 – 2011) – 650 metrů
1.místo: Nela Přádová 10 v čase 2:35s.
2.místo: Tereza Rýparová 10 v čase 2:38s.
5.Viktorie Grabowská 10 v čase 2:46s; 6.Linda Hegerová 11 v čase 2:47s; 9.Táňa Štěpánková 10 v čase 2:50s; 10.Daniela Hronová 10 v čase 2:51s; 12.Jitka Zátková 10 v čase 2:52s; 13.Veronika Grabowská 10 v čase 2:52s; 20.Ema Dušková 10 v čase 3:16s. Startovalo 21 závodnic.
 
Přípravka žáci II (2010 – 2011) – 650 metrů
2.místo: Michal Mandík 10 v čase 2:30s.
8.Václav Sadílek 11 v čase 2:30s; 18.Matěj Kopáček 10 v čase 2:58s; 20.Vilém Holub 10 v čase 2:59; 23.Daniel Stejskal 10 v čase 3:01s; 26.Petr Vytiska 11 v čase 3:13s. Startovalo 26 závodníků.
 
Přípravka žákyně III (2008 – 2009) – 650 metrů /PPBN/
1.místo: Anna Tocháčková 08 v čase 2:19s.
9.Dita Hegerová 08 v čase 2:36s; 12.Ema Šedlbauerová 08 v čase 2:39s; 14.Anna Dvořáková 08 v čase 2:43s; 17.Adéla Aya Veverková 09 v čase 2:45s; 19.Sofie Vančurová 09 v čase 2:47s;
20.Lucie Dvořáková 09 v čase 2:51s; 21.Natálie Forsterová 09 v čase 2:52s; 22.Petra Lisacová 08
v čase 2:52s; 24.Kateřina Kašáková 09 v čase 2:56s; 27.Nikola Kopáčková 09 v čase 3:16s.
Startovalo 28 závodnic.
 
Přípravka žáci III (2008 – 2009) – 650 metrů /PPBN/
3.místo: Matěj Holeček 08 v čase 2:20s.
6.Matyáš Matoušů 08 v čase 2:24s; 9.Zdeněk Sadílek 09 v čase 2:29s; 18.Jakub Janoušek 08 v čase 2:43s; 23.Adam Stejskal 09 v čase 2:58s; 24.Matyáš Rous 09 v čase 3:05s. Startovalo 26 závodníků.
 
Žákyně mladší (2006 – 2007) – 1300 metrů /PPBN/
1.místo: Daniela Mandíková 07 v čase 4:52s.
5.Eliška Kramešová 06 v čase 5:15s; 6.Magdalena Váchová 06 v čase 5:18s; 13.Veronika Dvořáková 06 v čase 5:48s. Startovalo 16 závodnic.
 
Žáci mladší (2006 – 2007) – 1300 metrů /PPBN/
3.místo: Dominik Gasiúnas-Demčenko 07 v čase 5:30s.
4.Vítězslav Zátka 07 v čase 5:45s. Startovali 4 závodníci.
 
Žákyně (2004 – 2005) – 1900 metrů /PPBN/
2.místo: Michaela Rubešová 05 v čase 7:34s.
3.místo: Pavla Šimšová 05 v čase 7:34s.
5.Ada Matoušů 05 v čase 8:48s. Startovalo 5 závodnic.
 
Žáci (2004 – 2005) – 1900 metrů /PPBN/
5.Jan Schnajberk 04 v čase 6:33s; 8.Vojtěch Svoboda 05 v čase 7:13s; 10.Adam Černoch 05 v čase 7:23s. Startovalo 10 závodníků.
 
Dorostenky (2002 – 2003) – 3800 metrů /PPBN/
1.místo: Eliška Landsmannová 03 v čase 14:24s.
 
Dorostenci (2002 – 2003) – 3800 metrů /PPBN/
1.místo: Mikuláš Novotný 03 v čase 14:21s.
 
Junioři (2000 – 2001) – 5700 metrů
1.místo: Jan Švejda 01 včase 19:25s.
 
Celkové bodové zisky v kategoriích Poháru Pražských Běžeckých Nadějí po tomto závodě nejsou na www.bezeckenadeje.cz dosud zveřejněny.
12.ročník Podzimního běhání proběhne na stejných tratích v netradičním termínu 17.listopadu 2019 zároveň jako Přebor Prahy v přespolním běhu 2019 všech kategorií.
 
Kompletní výsledky: www.bezeckenadeje.cz
 
 
 

  

Přidáno/aktualizováno: 6.5.2019

 

Další aktuality

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev žactva

V úterý 21.května 2019 se konalo na Děkance úvodní 1.kolo Přeboru Prahy družstev žactva, skupina C, z kterého postoupí nejlepší 3 družstva žáků a žákyň při společných bodových součtech po základní části, sestávající ze tří kol, do Finále A. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky z hostování našich atletů a atletek s limitem Terky

Víkend 18.-19.května 2019 byl vyhrazen soutěžím družstev od Extraligy po nižší ligové soutěže. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev juniorů

Za nepříznivého počasí se sešla ve středu 15.května 2019 družstva juniorů na Děkance v 1.kole Přeboru Prahy položit dobrý bodový základ v přebornické pražské soutěži a vytvořit si dobrý odrazový můstek k postupu na Mistrovství Čech, kam postupují po celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky vícebojů v Rumburku

Naši vícebojaři a vícebojařky startovali mimo soutěž o víkendu 11.-12.května 2019 v Rumburku celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky 2.kola Přeboru Prahy družstev mladšího žactva

Po přespolním běhu, 1.kole Přeboru Prahy mladšího žactva, kde jsme zařazeni do skupiny C, pokračovala společná soutěž mladšího žactva 13.května 2.kolem na Julisce, za pořadatelství našeho oddílu. celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Více aktualit