Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Z MISTROVSKÉHO KROSU ELIŠKA S BRONZEM

Mistrovství ČR v přespolním běhu od kategorie mladšího žactva po dorost změnilo obvyklý podzimní termín a konalo se už na jaře. Pořadatelé připravili v Dolní Dobrouči 24.března 2018 náročnou trať, všechny kategorie běhaly na travnatém, zvlněném a místy rozbahněném terénu opakovaně kilometrový okruh. Správný kros, náročnost terénu pro trénované běžce.
S oprávněnými nadějemi jsme vzhlíželi k tomuto závodu s cílem navázat na loňský republikový šampionát na podzim v Dlouhoňovicích se ziskem zlata a stříbra, ale výpadky z důvodu nemoci a zranění byly tentokrát nevídané.
Na republiku odjelo nakonec pouhých pět mladých běžců. Oddílový medailový prapor držela Eliška.

Výsledky podle kategorií:
Kategorie mladší žáci (2005-2006), závod na 2000 metrů
Adam Černoch 05 měl premiéru na mistrovském závodu a získával zkušenosti, které se mu v budoucnu mohou hodit. V početném startovním poli bojoval na velmi těžkém travnatém zvlněném terénu srdnatě, doběhl na 62.místě v čase 8:40s. Startovalo 71 kluků.

Eliška zkompletovala bronzem medailovou krosovou sbírku
Kategorie žákyně (2003-2004), závod na 3000 metrů
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 obhajovala ve své kategorii zlato z mistrovského krosu 2017 z podzimních Dlouhoňovic. V závodě se v závěru vytvořila tříčlenná skupinka, ze které odpadávala Štoudková, ale v rychlém závěru obě soupeřky dotáhla a vybojovala nakonec zlato, přičemž rozestupy medailistek byly minimální, Eliška doběhla v čase 11:38s.
V posledních třech letech na mistrovském krosu Eliška nikdy neodjela bez medaile a sbírku tímto bronzem zkompletovala a to po stříbru v mladších žákyních v Motole a loňském zlatu.
Alena Škvánová 03 to neměla v početném poli běžkyň jednoduché, vedla si dobře a doběhla na 37.místě v čase 13:24s. Startovalo 64 žákyň.

Kategorie žáci (2003-2004), závod na 3000 metrů
Alex Šimek 04 bojoval co mohl, ale trať byla na něho dlouhá a profilem náročná, doběhl na
57. místě v čase 12:42s. Startovalo 68 kluků.
Nestartoval pro nemoc Dominik Gnip, šanci získat zkušenosti nevyužil Honza Schnajberk.

Kategorie dorostenci (2001-2002), závod na 4000 metrů
Matěj Lukeš 02 byl odhodlán odběhnout dobrý závod, ale před samotným startem si začal stěžovat na bolest v oblasti ohbí hlezna, což se mu v závodě zhoršilo a skončil DNF.
V této kategorii pro doléčované zranění na startu nebyl Nico Boketta (loni stříbrný), Honza Švejda po nemoci, odpočinkový program měl Matěj Beneš, jiný program Petr Janas.

Přidáno/aktualizováno: 3.4.2018

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek