Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV ZÍSKALY DOROSTENKY ZLATÉ MEDAILE

 

Po vítězné vlně v Přeboru Prahy a na Mistrovství Čech patřilo nadupané družstvo děvčat
při Mistrovství České republiky družstev dorostenek 28.září 2017 na  ASK Slavia v Edenu k favoritkám na zisk nejcennější medaile a to se potvrdilo už od úvodních disciplín, kde holky sbíraly neskutečné bodové zisky a v polovině závodu už neohroženě směřovaly ke zlatu, sčítání bodů už byla zbytečná práce, dosáhly rekordního zisku 261 bodů a zlaté medaile získaly s téměř 70ti bodovým náskokem před týmem SSK Vítkovice, domácí slávistky se musely spokojit s bronzem. Vhodně posílené družstvo o hostující závodnice a dvě slovenské posily v Edenu doslova řádilo.
Nastoupili jsme v počtu 20 závodnic, nejvíce zabodovala Terka Šínová s 29body, Linda Dufková s 24 body, Anička Kerbachová, Denisa Folková a Eliška Semecká s 20 body, počítáno bez štafet.
Sedmkrát se holky umístily na prvním, devětkrát na druhém a dvakrát na třetím místě, překonaly si 11 osobních rekordů, včetně těch základních.
Vystoupení týmu možno hodnotit jen v superlativech za přístup, nasazení, soudržnost a obětavost,prostě absolutně dokonalý přístup v týmovém pojetí. Cenná to deviza do let následujících…, žákovský titul z roku 2015 i dorostenecký týmový titul holky mají.., no však to znáte „s jídlemroste chuť“..
 
Výsledky s bodovými zisky po disciplínách a podle sekcí disciplín:  
100 metrů – 9 bodů
2.místo: Eliška Semecká 02 /H/ z rozběhu z prvního místa za 12,40s do Finále A, zde zaperlila
              v osobním rekordu 12,20s.               
              Monika Doubková /H/ z rozběhu za 13,14s do Finále B, zde ulila a následovalo DQ.
200 metrů – 8 bodů
6.místo: Natália Lehocká /C/ potvrdila očekávání časem 25,77s.
8.místo: Monika Doubková /H/ v čase 26,51s.               
400 metrů – 16 bodů
2.místo: Denisa Folková /H/ po půlce ve výborném čase 58,10s.
4.místo: Iveta Dufková také po půlce v kvalitním čase 59,82s.              
100 metrů překážek – 20 bodů /vítězný double v disciplíně/
1.místo: Terka Šínová v protivětru časem 14,55s (w-2,1)
2.místo: Linda Dufková v proti větru časem 14,61s (w-2,1)             
300 metrů překážek – 12 bodů
4.místo: Linda Dufková v kvalitním osobním rekordu 44,91s.
6.místo: Verča Čižinská v náročné kombinaci po stýplu v osobním rekordu 47,21s.
Ve sprinterských a překážkových disciplínách získaly holky dohromady 65 bodů.
 
4x100 metrů – 9 bodů
2.místo: Keprtová-Čižinská-Doubková-Semecká v čase 50,39s.
4x400 metrů – 11 bodů
1.místo: Keprtová-Iveta Dufková-Landsmannová-Folková /H/ v čase 4:11,02s.
              Burzalová /C/-Košťálová-Kneselová-Škvánová v čase 4:47,97s.
Ve štafetách získaly holky dohromady 20 bodů.
 
800 metrů – 20 bodů /vítězný double v disciplíně/
1.místo: Denisa Folková /H/ v čase 2:21,81s.
2.místo: Iveta Dufková v čase 2:22,05s.              
1500 metrů – 9 bodů
2.místo: Vanessa Rebecca Keprtová 02 v osobním rekordu 5:44,69s.
3000 metrů – 21 bodů
1.místo: Eliška Landsmannová 03 v osobním rekordu 10:42,59s
4.místo: Kristýna Košťálová v osobním rekordu 11:22,84s.
8.místo: Alena Škvánová 03 v základním osobním rekordu 12:49,49s.
1500 metrů překážek – 11 bodů
4.místo: Anička Kneselová v základním osobním rekordu 5:52,35s.
7.místo: Verča Čižinská v základním osobním rekordu 5:56,50s.
Chůze 3000m – 24 bodů /nejvyšší bodový zisk v disciplíně/
1.místo: Hana Burzalová /C/ ve výborném čase 15:35,52s
4.místo: Kačka Hošková 02 v čase 19:50,04s.
5.místo: Martina Typltová v čase 19:59,51s.
V běžeckých disciplínách a chůzi získaly holky dohromady 85 bodů.
 
Výška – 16 bodů
2.místo: Terka Šínová výborným výkonem 167cm.
5.místo: Natália Lehocká /C/ výkonem 161cm.
9.-10.místo: Anička Kerbachová výkonem 156cm.
Dálka – 20 bodů /vítězný double v disciplíně/
1.místo: Eliška Semecká 02 /H/ výborným výkonem 575cm.
2.místo: Terka Šínová výkonem 555cm.
Tyč –  disciplínu jsme neobsadili
Trojskok – 23 bodů
2.místo: Natália Lehocká /C/ výkonem 11,52m.
3.místo: Linda Dufková v osobním rekordu 11,34m.
5.místo: Adéla Šínová výkonem 11,13m.            
Ve skokanských disciplínách získaly holky 59 bodů.
 
Koule 3kg – 14 bodů
3.místo: Anička Kerbachová v osobním rekordu trefila čtrnáctku přesně na 14,00m.  
6.místo: Adéla Šínová výkonem 12,19m.
10.místo: Veronika Slavíková /H/ výkonem 11,30m.
Disk 1kg – 4 body
7.místo: Veronika Slavíková /H/ výkonem 28,56m.
Oštěp 500g – 11 bodů
1.místo: Anička Kerbachová výborným výkonem 45,13m.
Kladivo 3kg – 3 body
8.místo: Adéla Šínová výkonem 37,64m.
              Veronika Slavíková /H/ dala 28,45m; Anička Kneselová 23,34m; Kamila Pitřincová
              17,49m; Martina Typltová 14,80m.
Ve vrhačských disciplínách získaly holky dohromady 32 bodů.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

  

Přidáno/aktualizováno: 8.10.2017

 

Další aktuality

Výsledky z Oddílových závodů přípravky 2.června

V areálu Hrabákova proběhly v úterý 2.června 2020 Oddílové závody přípravky s vypsanými disciplínami 60m a kriket. celý článek

(vloženo 4.6.2020)

Spolu na startu – Oddílové závody žactva 1.června

V areálu Hrabákova proběhl 1.června 2020 závod Spolu na startu, určený pro kategorie žactva a mladšího žactva, vypsaný na disciplíny 150m a dálku. Kvalitní výkony předvedli především Tomas, Matyáš a Laura a z pěkných výkonů se mohla radovat celá řada celý článek

(vloženo 3.6.2020)

SPOLU NA STARTU 1.ČERVNA

Tereza s Adélou spolu na startu sice nebyly, ale zúčastnily se svých závodů v rámci projektu Spolu na startu 1.června 2020, tak jako tisíce dalších atletů na 173 stadionech po celé České republice. Závodilo se také na Strahově na stadionu Přátelství. celý článek

(vloženo 2.6.2020)

Výsledky žactva a mladšího žactva z Nymburka a Jablonce n.Nisou

O víkendu v konci května „se pilně závodilo“, naši mladší žáci a žákyně se představili v Nymburku při čtyřboji, na Střelnici závodila Eliška. celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Výsledky žactva a mladšího žactva z Čelákovic a Vinohrad

Atletické soutěže se rozběhly na mnoha stadionech, „hlad“ po dlouho očekávaných závodech je velký. Naši žáci a žákyně, včetně mladší kategorie, se zúčastnili závodů v Čelákovicích a na Královských Vinohradech. celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Více aktualit