Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV ZÍSKALI DOROSTENCI STŘÍBRNÉ MEDAILE

 
Po vítězství v Přeboru Prahy museli dorostenci spolknout hořkou pilulku na Mistrovství Čech v Kolíně, kde se po výpadcích dost nečekaně nedostali na stupně vítězů. O to větší byla motivace družstva prosadit se na medailové posty a splnit předpoklady silného týmu, posíleného hostujícími závodníky včetně startu slovenské posily a to při samotném vrcholu na horké půdě ASK Slavia v Edenu při Mistrovství České republiky družstev dorostenců 28.září 2017.
Do družstva „se nevešel“ sedmý hostující Honza Effler, poctivě závodící na předcházejících závodech družstva, do kompletní sestavy chyběl zraněný Šimon Procházka. Družstvo bylo doplněno kluky z kategorie žactva a všichni se moc snažili.
Závěr soutěže byl nervydrásající, do posledních startů štafet nebylo pořadí jasné, nakonec za nejdelší konec tahali kluci ze Sokola Kolín, kteří obhájili loňský titul, se ztrátou pouhých 3 bodů za kolíňáky skončili na stříbrné pozici naši kluci před AK Olomouc, když na ASK Slavia „zbylo“ jen páté místo.
Nastoupili jsme v maximálně možném počtu 24 závodníků, v individuálních disciplínách bodovalo 17 z nich, nejvíce Honza Jirásek s 28 body, další dva kluci zabodovali ve štafetách.
Čyřikrát se kluci umístili na prvním, druhém i třetím místě, překonali si 14 osobních rekordů, včetně těch základních, takže gratulace.
Všichni zaslouží poděkování za předvedené výkony a snahu a co se nepodařilo letos, může se podařit v letech následujících.
 
Výsledky s bodovými zisky po disciplínách a podle sekcí disciplín:  
100 metrů – 9 bodů
3.místo: Honza Jirásek z rozběhu postoupil z prvního místa přímo do Finále A časem 11,23s
              a ve finále zaběhl 11,14s o tisíciny za druhým závodníkem z Kolína.             
10.místo: Viktor Kašák postoupil z rozběhu za 11,55 do Finále B a tam vyběhl čtvrté bodované
                místo časem 11,46s.
                Daniel Šimonek ve svém prvním závodě zaběhl v rozběhu základní osobní rekord 12,50s.
200 metrů – nebodovali jsme
                Filip Bartoněk /H/ do závodu nenastoupil (DNS).
400 metrů – 9 bodů
2.místo: Adam Havlas po zranění zaběhl 50,70s.
              Honza Švejda po závodě v chůzi v osobním rekordu 54,92s.
              Lukáš Přibyl po diskutabilním rozhodnutí rozhodčího Fliegla ohledně vyšlápnutí do
              vnitřní dráhy byl diskvalifikován (DQ).             
110 metrů překážek – 6 bodů
5.místo: Martin Janský /H/ časem 14,95.
              Ondra Horejš v technicky pokaženém závodě 20,37s.
300 metrů překážek – 14 bodů
3.místo: Martin Janský v osobním rekordu 39,17s.
5.místo: Petr Vacátko časem 39,73s.
Ve sprinterských a překážkových disciplínách získali kluci dohromady 38 bodů.
 
4x100 metrů – 15 bodů
1.místo: Kašák-Havlas-Janský-Bartoněk ve výborném čase 43,10.
7.místo: Gnip-Fiřt-Přibyl-Vejlupek v čase 46,03s.
              Šimonek-Zámyslický-Novák-Krenek v čase 48,15s.
4x400 metrů – 9 bodů
4.místo: Kašák-Švejda-Gnip-Havlas v čase 3:34,24s.
9.místo: Vejlupek-Novák-Lukeš-Boketta v čase 3:43,3s (ruční časomíra)
              Klápa-Beneš-Krenek-Štros v čase 3:55,81s.
Ve štafetách získali kluci dohromady 24 bodů.
 
800 metrů – 16 bodů
3.místo: Lukáš Přibyl v čase 2:02,30s.
4.místo: Dominik Gnip 03 ve výrazně zlepšeném osobním rekordu o plné čtyři vteřiny na 2:02,31s.
10.místo: Matěj Lukeš 02 v čase 2:08,93s.
               Petr Novák 02 nestihl závod (DNS)
1500 metrů – 9 bodů
2.místo: Nico Boketta 02 v čase 4:15,06s.
              Philip Krenek 02 v základním osobním rekordu 4:47,30s; Petr Vacátko v čase 4:50,78s,
              jeho nasazení se s body nesetkalo; Kryštof Klápa v základním osobním rekordu 5:03,86s.
3000 metrů – 8 bodů
3.místo: Matěj Beneš ve vynikajícím základním osobním rekordu 9:21,40s.
2000 metrů překážek – 6 bodů
5místo: David Štros /H/ v osobním rekordu 6:46,24s.
Chůze 3000 metrů – 9 bodů
2.místo: Honza Švejda na jistotu s hlídanou technikou v čase 16:51,45s.
V běžeckých disciplínách a chůzi získali kluci dohromady 48 bodů.
 
Výška – 5,5 bodů
7.-8.místo: Honza Patka nemohl být spokojen s výkonem 182cm.
9.místo: Petr Vacátko v bleděmodrém, zůstal za očekáváním se 179cm.
Dálka – 11 bodů
1.místo: Honza Jirásek v osobním rekordu 677cm.
              Honza Lepeška /H/ předvedl výkon za svými možnostmi 590cm; Vojta Vejlupek 02
              v osobním rekordu 568cm; Jakub Zámyslický 02 v osobním rekordu 555cm.
Tyč – 25 bodů /disciplína s nejvyšším bodovým ziskem/
1.místo: Filip Bartoněk /H/ výborným výkonem 480cm.
4.místo: Jakub Fiřt /H/ ve vyrovnaném osobním rekordu 405cm.
7.místo: Honza Patka výkonem 355cm.
8.místo: Honza Lepeška /H/ výkonem 345cm.
Trojskok – 9 bodů
2.místo: Honza Jirásek v základním osobním rekordu 13,46m.
              Jakub Fiřt /H/ skočil 11,99m.
Ve skokanských disciplínách získali kluci v porovnání s dalšími sekcemi disciplín nejvyšší bodový zisk  a to 50,5 bodu.
 
Koule 5kg – 5 bodů
6.místo: Honza Patka v osobním rekordu 14,97m.
              Ondra Horejš dal 11,83m; Daniel Danáč /C/ 10,54m.
Disk 1,5kg – 4 body
7.místo: Daniel Danáč /C/ výkonem 34,43m.
Oštěp – 5 bodů
6.místo: Honza Lepeška /H/ výkonem 48,06m.
              Ondra Horejš výkonem 40,20m.
Kladivo 5kg – 11 bodů
1.místo: Daniel Danáč /C/, slovenská posila, ve výborném výkonu 66,25m.
Ve vrhačských disciplínách získali kluci dohromady 25 bodů.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

  

Přidáno/aktualizováno: 8.10.2017

 

Další aktuality

Výsledky Závodu rodičů s dětmi

Tradiční 7. ročník Závodu rodičů s dětmi v atletickém čtyřboji, určený pro mladé oddílové atlety a jejich rodiče proběhl ve středu 5. června 2019 ve sportovním areálu Hrabákova. celý článek

(vloženo 24.6.2019)

Info k Prázdninovému soustředění Litomyšl - mladší žactvo a přípravka

Termín: neděle 11.8. – sobota 17.8. 2019 Lokalita: Litomyšl, sportovní areál – viz www.sportlitomysl.cz celý článek

(vloženo 24.6.2019)

PRÁZDNINOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ LITOMYŠL 2019 pro roč. 2004 -2008

Termín: neděle 11.8. – sobota 17.8. 2019 celý článek

(vloženo 24.6.2019)

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR DO 22 LET

Z Mistrovství ČR v Edenu si veze Terka stříbrnou medaili. celý článek

(vloženo 19.6.2019)

Výsledky Přeboru Prahy žáků a žákyň

Přebor Prahy žáků a žákyň proběhl ve dnech 13.-14.června 2019 na Děkance. celý článek

(vloženo 19.6.2019)

Více aktualit