Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Z MISTROVSTVÍ ČR ŽÁKŮ DOVEZL NICO ZLATO A BRONZ

Do Břeclavi odjela na Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze čtveřice mladých atletů bojovat o víkendu 23.-24.září 2017 o co nejlepší umístění a porvat se mistrovské medailové kovy.

NICO BOKETTA  – v sobotu s bronzem na 1500m za 4:11,02s
V sobotním deštivém a chladném počasí bylo na programu 1500m, tedy trať, na které Nico obhajoval mistrovský halový titul v hodnotě českého žákovského rekordu a na této trati zvítězil také v červnu v nejvyšší konkurenci na Olympiádě dětí a mládeže. Taktika byla jasně daná, Nico běžel bez střídání a čekal na pověstný závěr v nepříliš rychlém závodě šitém přímo jemu na míru.
V něm měl přesvědčivě nejvíce sil Jakub Davidík a před něho se dostal také Nicholas Jan Adensam. Nico jakoby neměl svůj den, v závěru nestačil, z bronzu byl smutný.
NICO BOKETTA – v neděli se zlatem na 3000m v osobním rekordu 9:10,96s.
Počasí už nebylo v nedělním programu tak velkým soupeřem, zato na startu ti největší soupeři nechyběli. Průběh závodu jako přes kopírák, Nico do 2700m stále na třetí pozici, nestřídal a čekal. Tempo bylo rozkolísané, první km za 3:03s, druhý za 3:11s (třetí km za 2:56s)a čekalo se na poslední třístovku a pak to stálo za ty nervy. Nico šel podle plánu do vedení a stupňoval, posuďte sami, poslední čtvrtka za 57s, závěrečná dvoustovka za 26,9!! To byl Nico, jak ho známe. V cílové rovince jako první odpadl dost překvapivě Adensam, do posledních metrů držel krok Hanyk,
rozhodla desetina... Mohlo to však dopadnout úplně jinak, když v předposledním kole vstoupil soutěžící koulař do dráhy a Nica málem srazil, po zavrávorání byl v tu ráno o pět metrů za vedoucí dvojicí, ještě že tak...Nico má před sebou ještě jednu mistrovskou výzvu, listopadové Mistrovství ČR v krosu.
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ – páté místo na 1500m v čase 4:58,31s
Do tvrdé konkurence na 1500m nastoupila v sobotu Eliška na 1500m. Ve stupňovaném závodě se v posledním okruhu odpoutaly medailistky a druhý nejrychlejší osobní čas 4:58,31s stačil na páté pořadí. Trojku jako mistrovskou trať žákyně neběhají, škoda... Také Eliška se bude připravovat na mistrovský kros, kde loni získala jako mladší žákyně stříbrnou medaili a v příštím roce setrvá ještě v kategorii žákyň..
DOMINIK GNIP – šesté místo na 300m v čase 38,02s.
Náročný program měl před sebou v sobotu Dominik. Nejprve šel rozběh na 800m v čase 2:06,37s a dá se říci, že finálovou účast si prohrál sám, když do závěrečného finiše nedal všechno, mohl postoupit časem ze čtvrtého místa. Scházelo mu jako prvnímu nepostupujícímu na postup 0,25s, celkově skončil na devátém místě.
Následoval sobotní rozběh na 300m v čase 38,04s, kde si Dominik přímým postupem z prvního místa splnil svůj sen běžet šestičlenné finále.
V neděli si věřil, soupeři ve finále na 300m však byli rychlejší a bylo z toho šesté místo v čase 38,02s. Je to jeho první republikové finále a velký osobní úspěch, v příštím roce ještě zůstává v kategorii žáků.
VOJTA VEJLUPEK 02
Podle tabulkového umístění odjel Vojta bez ambicí na finálové posty. Zúčastnil se rozběhů na obou sprinterských žákovských tratích a tam zaběhl v sobotu 60m za 7,57s a v neděli 150m za 18,26s.

Kaška Hošková do závodu v chůzi na 3000m nebyla technickým delegátem vybrána.
Jen škoda, že z různých důvodů (nemoc, zranění, jiný program) neodcestoval čtvrtý kluk, štafety jsme postavit nemohli.

Přidáno/aktualizováno: 7.10.2017

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek