Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

DOROSTENCI POSTUPUJÍ NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV

 
V neděli 17.září 2017 se sjelo 11 kvalifikovaných týmů z krajských přeborů do Kolína, bojovat o medaile na Mistrovství Čech družstev dorostenců a zároveň o postup na Mistrovství ČR, přičemž postup jistilo umístění do 5.místa. Naši dorostenci odjeli po zisku zlatých medailí z Přeboru Prahy v roli jednoho z favoritů na post nejvyšší. V samotné soutěži jsme však zaznamenali celou řadu neočekávaných výpadků a reálná šance na zisk zlatého kovu se rozplynula. Oněch 29 bodů ztráty za vítězným Sokolem Kolín se dá snadno dopočítat (nebýt těch výpadků) a mnohdy i některých málo přesvědčivých výsledků. Kluci však nemusí věšet hlavy, ze 4.místa postoupili do Mistrovství ČR a na stadionu ASK Slavia v Edenu, ve čtvrtek 28.září, budou bojovat o přední umístění, smůlu už si vybrali.
Nastoupili jsme v téměř kompletní sestavě ve 20 závodnících (z posil chyběl pouze Šimon Procházka), v individuálních disciplínách bodovalo 15 kluků, další 4 ve štafetách. Padlo 8 osobních rekordů, na nejvyšší umístění dosáhl Nico a Honza Švejda, osm umístění bylo do 3.místa. Nejvíce bodů v individuálních disciplínách získali Martin Janský 18, Petr Vacátko 15, Honzové Patka a Lepeška 14 bodů.
Za družstvo získávali zkušenosti žáci Dominik Gnip, Vojta Vejlupek, Matěj Lukeš, Viet Nguyen, Patrik Kroupa, o Nicovi nemluvě a všichni dosáhli na body pro družstvo.
 
Výsledky a bodové zisky podle disciplín:
100 metrů – 6 bodů
5.místo: Honza Jirásek v čase 11,25s, z rozběhu postupoval časem 11,21s.
              Viktor Kašák ve finále B na 5.místě za 11,55s, postoupil z rozběhu časem 11,54s.
              Vojta Vejlupek 02 (12,27s) a Viet Nguyen 02 (12,89s v základním osobním rekordu)
              startovali v rozběhu. 
200 metrů – 7 bodů
Neočekávaná bodová ztráta.
4.místo: Honza Jirásek v osobním rekordu 22,97s.
              Viktor Kašák v osobním rekordu 23,79s.
              Filip Bartoněk /H/, odražená pata a Adam Havlas (sval) do závodu nenastoupili (DNS).
400 metrů – 9 bodů
2.místo: Adam Havlas v čase 51,44s.
              Honza Švejda po vítězství v chůzi osobní rekord 55,86s.
800 metrů – 6 bodů
7.místo: Lukáš Přibyl (1.běh) časem 2:04,28s.
9.místo: Dominik Gnip 03 (2.běh) po velmi překopnutém začátku (400m za 57s) v osobním rekordu
              2:07,28s.
              Matěj Lukeš 02 zaběhl 2:16,13s.
1500 metrů – 11 bodů
1.místo: Nico Boketta 02 v přípravě na žákovské mistráky s přesvědčivým finišem v čase 4:18,43s.
3000 metrů – neobsadili jsme
110 metrů překážek – 13 bodů
2.místo: Martin Janský /H/ v čase 14,87s.
8.místo: Petr Vacátko v čase 15,55s.
10.místo: Honza Patka v čase 15,83s.
300 metrů překážek – 17 bodů
2.místo: Martin Janský /H/ v osobním rekordu 39,73s.
3.místo: Petr Vacátko v čase 39,89s.
              Lukáš Přibyl upadl po kolizi s překážkou (DNF).
2000 metrů překážek – 8 bodů
3.místo: David Štros /H/ v čase 6:50,82s.
Výška – 4 body
7.místo: Petr Vacátko výkonem 180cm.
              Patrik Kroupa 03 v osobním rekordu 155cm.
Dálka – 6 bodů
6.místo: Filip Bartoněk /H/ výkonem 624cm.
10.místo: Honza Lepeška /H/ výkonem 586cm.
                Honza Jirásek po velkém nedošlapu a dvou přešlapech 586cm; Ondra Horejš 586cm;
                Patrik Kroupa 03 482cm; Jakub Zámyslický 02 pro zranění nenastoupil (DNS).               
Tyč – 20 bodů
I přes výpadek favorita nejvyšší body v disciplíně.
3.místo: Honza Lepeška /H/ výkonem 340cm.
4.místo: Honza Patka stejným výkonem 340cm.
6.místo: Jakub Fiřt /H/ výkonem 320cm.
              Filip Bartoněk /H/ velký favorit nezdolal základ 430cm (NM).
Trojskok – 6 bodů
5.místo: Jakub Fiřt /H/ v osobním rekordu 12,30m.
Koule 5kg – 14 bodů
4.místo: Honza Effler /H/ výkonem 14,46m.
5.místo: Honza Patka výkonem 14,12m.
10.místo: Ondra Horejš výkonem 11,94m.
Disk 1,5kg – bez bodů
              Honza Effler /H/ hodil 28,90m.
Oštěp 700g – 5 bodů
6.místo: Honza Lepeška /H/ výkonem 46,85m.
              Ondra Horejš hodil 32,70m.
Kladivo 5kg – bez bodů
              Honza Effler /H/ hodil 30,18m.
4x100 metrů – 6 bodů
Bodová ztráta našeho “áčka“.
5.místo: Gnip-Přibyl-Nguyen-Boketta v čase 47,90s.
             Kašák-Fiřt-Janský-Vejlupek si nepředali na poslední předávce (DNF).
4x400 metrů – 10 bodů
4.místo: Gnip-Lukeš-Vejlupek-Švejda v čase 3:45,00s.
8.místo: Nguyen-Kroupa-Štros-Boketta v čase 3:50,32s.
3000 metrů chůze – 11 bodů
1.místo: Honza Švejda si došel bez rizika pro plný počet bodů v čase 17:42,27s, zajímavé bylo, že
              byl v cíli klasifikován jako jediný, oba soupeři (z toho jeden MB) DQ.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

  

Přidáno/aktualizováno: 18.9.2017

 

Další aktuality

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev žactva

V úterý 21.května 2019 se konalo na Děkance úvodní 1.kolo Přeboru Prahy družstev žactva, skupina C, z kterého postoupí nejlepší 3 družstva žáků a žákyň při společných bodových součtech po základní části, sestávající ze tří kol, do Finále A. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky z hostování našich atletů a atletek s limitem Terky

Víkend 18.-19.května 2019 byl vyhrazen soutěžím družstev od Extraligy po nižší ligové soutěže. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev juniorů

Za nepříznivého počasí se sešla ve středu 15.května 2019 družstva juniorů na Děkance v 1.kole Přeboru Prahy položit dobrý bodový základ v přebornické pražské soutěži a vytvořit si dobrý odrazový můstek k postupu na Mistrovství Čech, kam postupují po celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky vícebojů v Rumburku

Naši vícebojaři a vícebojařky startovali mimo soutěž o víkendu 11.-12.května 2019 v Rumburku celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky 2.kola Přeboru Prahy družstev mladšího žactva

Po přespolním běhu, 1.kole Přeboru Prahy mladšího žactva, kde jsme zařazeni do skupiny C, pokračovala společná soutěž mladšího žactva 13.května 2.kolem na Julisce, za pořadatelství našeho oddílu. celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Více aktualit