Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

NICO ZLATÝ NA OLYMPIÁDĚ DÉTÍ A MLÁDEŽE

Domácím vrcholným závodem pro závodníky žákovské kategorie byla Olympiáda dětí a mládeže. Koná se každé dva roky a letos patřilo pořadatelství Brnu, atletické soutěže proběhly ve třídenním programu 26. - 28. června 2017 na stadionu Pod Palackého vrchem. Na modré běžecké dráze Mondo jsme v nich měli tři želízka v kategorii žactva.

Nico získal další zlatou medaili
NICO BOKETTA 02 startoval v závodě na 1500m a splnil roli favorita, když po pondělním vítězství v rozběhu za 4:26,00s nenechal ve středečním nepříliš rychlém finále nikoho na pochybách o svém drtivém závěru a přesvěčivým finišem si doběhl pro zlato v čase 4:14,17s.
Jenom škoda, že soupeři nezvolili rychlejší tempo v průběhu závodu, měl na rychlý čas, ale vítězství bylo nade vše a tomu byla podřízena taktika neběžet zepředu.
Po halovém „doublu“ s českým rekordem mu zbývá ještě vyhrát na 1500m venkovní podzimní mistráky a už se na ně těší..

DOMINIK GNIP 03 startoval v úterý závodě na 300m a v rozběhu zaběhl osobní rekord 37,32s a to na finálovou osmičku nestačilo, v nadupané discilíně bylo potřeba na postup 37,14s. Přesto vůbec nemusí být smutný, jeho výkonnostní progres je doslova strmý a z mladších ročníků 2003 byl druhý nejrychlejší, celkově obsadil časem 11.místo, bylo to tam naskládané těsně.

ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 startovala v pondělí na 800m a v rozběhu zaběhla 2:22,84s,
jen desetinky za osobákem a to stačilo časem na 11.místo.Tato distance je na ní příliš krátká a podstatně lépe se prosadí na na patnáctistovce a v krosu, mistráky na dráze i v terénu budou v obojím v podzimním termínu.
Eliška startovala den předtím v neděli také v triatlonu a obsadila ve své kategorii 8.místo.

V triatlonu se také úspěšně zúčastnil Matěj Lukeš 02, závodící v běžeckých disciplínách za náš oddíl a ve své kategorii obsadil 4.místo.
Úspěšně si obdobně vedla v triatlonu Kristýna Košťálová 00, obsadila ve své kategorii 7.místo.
Oba závodníci mají triatlon jak svůj hlavní sport, nicméně v atletických bězích jako doplňku si vedou taktéž úspěšně.

Přidáno/aktualizováno: 29.6.2017

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek