Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY PŘEBORU PRAHY ŽACTVA

 
Přebory Prahy žáků a žákyň proběhly ve středu 14. a čtvrtek 15. června 2017 na Děkance.
Našim mladým atletům, ve dvanáctičlenném počtu při obsazení devíti disciplín, se dařilo a připsali si nejen celou řadu osobních rekordů a pěkných umístění, ale ti nejlepší získali ve velmi kvalitní pražské konkurenci v hojném počtu přebornické kovy.
 
TŘI ZLATÉ MEDAILE, PĚT STŘÍBRNÝCH A BRONZOVÁ MEDAILE
 
1.den
60 metrů
Stříbrná medaile pro Vojtu
VOJTA VEJLUPEK po vítězství v rozběhu za 7,65s nastupoval do finále jako jeden z více
kandidátů na zisk medaile za suverénním Kozákem a „chytil šanci za pačesy“,
v osobním rekordu 7,46s získal svoji první přebornickou medali stříbrné kvality,
v závěsu za ním se kluci poskládali se setinovými odstupy.
6.místo:
Dominik Gnip 03 zaběhl v rozběhu osobní rekord 7,69s a postoupil do „áčkového“ finále,
zde potvrdil své rychlostní zlepšení na šestém místě časem 7,72s.
Jakub Zámyslický v rozběhu výrazné zlepšení(o 0,35s), když dal osobní rekord 7,84s
a postoupil do „béčkového“ finále, tam doběhl po škobrtnutí v trati na pátém místě za 7,95s,
celkově obsadil 11.místo.
Patrik Kroupa 03 zaběhl v rozběhu výrazně zlepšený osobní rekord 8,11s.
Vanessa Rebeca Keprtová v rozběhu zaběhla 8,50s.
 
300 metrů
Stříbrná medaile pro Dominika
DOMINIK GNIP 03 zaběhl osobní rekord 37,84s  a nestačil jen na vítěze sprintu Kozáka.
Pro všechny kluky foukal nepříjemný„proťák“ v úvodní rovince, časy mohly být ještě kvalitnější.
Na Olympiádě poběží právě třístovku a budeme oprávněně zvědavi, dělá výrazné pokroky..
Petr Novák zaběhl v rozběhu osobní rekord 40,46s.
Yvona Matějková DNS.
 
1500 metrů
Zlatá medaile pro Nica
NICO BOKETTA závod si sám ve větru odtáhl a zaběhl přesně to, co běžet chtěl 4:15,06s.
Stříbrná medaile pro Matěje
MATĚJ LUKEŠ poprvé běžel patnáctistovku a hned velmi zkušeně si rozvrhl síly, v pěkném finiši pro sebe urval stříbro v osobním rekordu 4:36,76s a má na víc.
Matěj Bednář 03 v tvrdé konkurenci zaběhl osobní rekord 5:06,50s a skončil na 10.místě.
Zlatá medaile pro Elišku
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 běžela svůj životní závod na dráze, k vynikajícímu času jí tentokrát pomohla Zvolánková, která udávala rychlé tempo a v závěrečné nestačila, Eliška získala zlato v osobním rekordu 4:50,31s, zlepšeném o plných deset vteřin a zařadila se na druhé místo českých tabulek žákyň.
Lada Moravcová 03 nastoupila na svou premiérovou patnáctku a její osobní rekord 5:58,87s stačil na 11.místo.
 
4x60 metrů
Postavili jsme sprinterskou štafetu kluků a ta běžela ve složení:
Zámyslický-Kroupa-Gnip-Vejlupek a doběhla v čase 30,01s na 7.místě po značné ztrátě na první předávce.
V prvním dnu bohatá žeň dvou zlatých a tří stříbrných medailí.
 
2.den
150 metrů
Očekávaný útok kluků na alespoň jednu medaili v nadupané disciplíně se tentokrát nekonal, ač oba zaběhli výborné osobní rekordy.
5.místo: Dominik Gnip 03 v osobním rekordu 17,85s.
6.místo: Vojta Vejlupek v osobním rekordu 18,02s.
Vanessa Rebeca Keprtová DNS.
 
800 metrů
Zlatá medaile pro Nica
NICO BOKETTA běžel i druhý závodní den osmistovku jak potřeboval a vytáhl další kluky k velkému zlepšení, získal zlato v čase 2:05,06s.
Bronzová medaile pro Matěje
MATĚJ LUKEŠ získal druhou přebornickou medaili při desetivteřinovém zlepšení osobního rekordu už na 2:06,85s.
Matěj Bednář zaběhl 2:29,02s.
Petr Novák DNS.
Stříbrná medaile pro Elišku
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 opět v souboji se Zvolánkovou na ní tentokrát v závěru nestačila, běžela výborně v osobním rekordu 2:22,47s.
Lada Moravcová 03 v osobním rekordu 2:51,54s.
Yvona Matějková a Alena Škvánová DNS.
 
Výška
Patrik Kroupa 03 ve vyrovnaném osobním rekordu 150m skončil na 11.místě.
Lukáš Lamač DNS.
 
Dálka
První den se skákala kvalifikace s požadovaným limitem 520cm, finále na pořadu druhý den.
Jakub Zámyslický prošel kvalifikací s výkonem 524cm, ve finále skočil 520cm a obsadil 9.místo.
Patrik Kroupa skočil v kvalifikaci 476cm.
 
4x300 metrů
Stříbrná medaile pro kluky
Příjemnou starostí pro trenéra byl přetlak, koho postavit do „áčkové“ štafety. Obě štafety běžely výborně a bylo to pěkná přebornická tečka našich barev na Děkance.
A tým ve složení: Vejlupek-Novák-Boketta-Gnip zaběhli vynikající čas 2:34,85s, což čítá průměr na štafetmana 38,7s, doslova paráda a měli radost z kolektivního úspěchu i při společném výklusu. Nestačili jen na domácí štafetu Spartaku.
B tým ve složení: Lukeš-Kroupa-Bednář-Zámyslický vůbec nezaostal za áčkem, všichni kluci bojovali, dosáhli průměr na štafetmana 42,5s a časem 2:51,05s obsadili 9.místo.
 
Ve druhém dnu zisk zlaté, dvou stříbrných a bronzové medaile.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz
 

  

Přidáno/aktualizováno: 17.6.2017

 

Další aktuality

Výsledky z Meziměstského utkání mladšího žactva

Na závěr halové sezóny se uskutečnilo v hale v Ostravě 10.března 2019 tradiční Meziměstské víceutkání mladších žáků a mladších žákyň Praha – Ostrava – Brno – Bratislava. celý článek

(vloženo 11.3.2019)

Startujeme na Meziměstském utkání mladšího žactva

Poslední akcí, která uzavírá halovou sezónu v rámci pražské atletiky bude tradiční Meziměstské víceutkání mladšího žactva Praha – Ostrava – Brno – Bratislava a proběhne v Ostravě v neděli 10.března 2019. celý článek

(vloženo 5.3.2019)

Výsledek z Mistrovství ČR žactva v Ostravě

Posledním ze série halových republikových šampionátů bylo Mistrovství ČR žáků a žákyň v Ostravě 2.-3.3.2019, kde jsme měli jediné zastoupení. celý článek

(vloženo 4.3.2019)

VÝSLEDKY PŘEBORU PRAHY MLADŠÍCH ŽÁKŮ A MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

V hale na Strahově proběhl 27.-28.února 2019 Přebor Prahy mladších žáků a mladších žákyň. Přinesl potěšitelné výsledky našim jihoměstským barvám v podobě zisku šesti přebornických medailí a dalších devíti umístění do desítky. V mnoha případech si mla celý článek

(vloženo 1.3.2019)

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT NA VENKOVNÍCH SPORTOVIŠTÍCH

Počasí přímo vybízí opustit školní tělocvičny a začít trénovat na venkovních sportovištích. celý článek

(vloženo 28.2.2019)

Více aktualit