Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY PŘEBORU PRAHY ŽACTVA

 
Přebory Prahy žáků a žákyň proběhly ve středu 14. a čtvrtek 15. června 2017 na Děkance.
Našim mladým atletům, ve dvanáctičlenném počtu při obsazení devíti disciplín, se dařilo a připsali si nejen celou řadu osobních rekordů a pěkných umístění, ale ti nejlepší získali ve velmi kvalitní pražské konkurenci v hojném počtu přebornické kovy.
 
TŘI ZLATÉ MEDAILE, PĚT STŘÍBRNÝCH A BRONZOVÁ MEDAILE
 
1.den
60 metrů
Stříbrná medaile pro Vojtu
VOJTA VEJLUPEK po vítězství v rozběhu za 7,65s nastupoval do finále jako jeden z více
kandidátů na zisk medaile za suverénním Kozákem a „chytil šanci za pačesy“,
v osobním rekordu 7,46s získal svoji první přebornickou medali stříbrné kvality,
v závěsu za ním se kluci poskládali se setinovými odstupy.
6.místo:
Dominik Gnip 03 zaběhl v rozběhu osobní rekord 7,69s a postoupil do „áčkového“ finále,
zde potvrdil své rychlostní zlepšení na šestém místě časem 7,72s.
Jakub Zámyslický v rozběhu výrazné zlepšení(o 0,35s), když dal osobní rekord 7,84s
a postoupil do „béčkového“ finále, tam doběhl po škobrtnutí v trati na pátém místě za 7,95s,
celkově obsadil 11.místo.
Patrik Kroupa 03 zaběhl v rozběhu výrazně zlepšený osobní rekord 8,11s.
Vanessa Rebeca Keprtová v rozběhu zaběhla 8,50s.
 
300 metrů
Stříbrná medaile pro Dominika
DOMINIK GNIP 03 zaběhl osobní rekord 37,84s  a nestačil jen na vítěze sprintu Kozáka.
Pro všechny kluky foukal nepříjemný„proťák“ v úvodní rovince, časy mohly být ještě kvalitnější.
Na Olympiádě poběží právě třístovku a budeme oprávněně zvědavi, dělá výrazné pokroky..
Petr Novák zaběhl v rozběhu osobní rekord 40,46s.
Yvona Matějková DNS.
 
1500 metrů
Zlatá medaile pro Nica
NICO BOKETTA závod si sám ve větru odtáhl a zaběhl přesně to, co běžet chtěl 4:15,06s.
Stříbrná medaile pro Matěje
MATĚJ LUKEŠ poprvé běžel patnáctistovku a hned velmi zkušeně si rozvrhl síly, v pěkném finiši pro sebe urval stříbro v osobním rekordu 4:36,76s a má na víc.
Matěj Bednář 03 v tvrdé konkurenci zaběhl osobní rekord 5:06,50s a skončil na 10.místě.
Zlatá medaile pro Elišku
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 běžela svůj životní závod na dráze, k vynikajícímu času jí tentokrát pomohla Zvolánková, která udávala rychlé tempo a v závěrečné nestačila, Eliška získala zlato v osobním rekordu 4:50,31s, zlepšeném o plných deset vteřin a zařadila se na druhé místo českých tabulek žákyň.
Lada Moravcová 03 nastoupila na svou premiérovou patnáctku a její osobní rekord 5:58,87s stačil na 11.místo.
 
4x60 metrů
Postavili jsme sprinterskou štafetu kluků a ta běžela ve složení:
Zámyslický-Kroupa-Gnip-Vejlupek a doběhla v čase 30,01s na 7.místě po značné ztrátě na první předávce.
V prvním dnu bohatá žeň dvou zlatých a tří stříbrných medailí.
 
2.den
150 metrů
Očekávaný útok kluků na alespoň jednu medaili v nadupané disciplíně se tentokrát nekonal, ač oba zaběhli výborné osobní rekordy.
5.místo: Dominik Gnip 03 v osobním rekordu 17,85s.
6.místo: Vojta Vejlupek v osobním rekordu 18,02s.
Vanessa Rebeca Keprtová DNS.
 
800 metrů
Zlatá medaile pro Nica
NICO BOKETTA běžel i druhý závodní den osmistovku jak potřeboval a vytáhl další kluky k velkému zlepšení, získal zlato v čase 2:05,06s.
Bronzová medaile pro Matěje
MATĚJ LUKEŠ získal druhou přebornickou medaili při desetivteřinovém zlepšení osobního rekordu už na 2:06,85s.
Matěj Bednář zaběhl 2:29,02s.
Petr Novák DNS.
Stříbrná medaile pro Elišku
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 opět v souboji se Zvolánkovou na ní tentokrát v závěru nestačila, běžela výborně v osobním rekordu 2:22,47s.
Lada Moravcová 03 v osobním rekordu 2:51,54s.
Yvona Matějková a Alena Škvánová DNS.
 
Výška
Patrik Kroupa 03 ve vyrovnaném osobním rekordu 150m skončil na 11.místě.
Lukáš Lamač DNS.
 
Dálka
První den se skákala kvalifikace s požadovaným limitem 520cm, finále na pořadu druhý den.
Jakub Zámyslický prošel kvalifikací s výkonem 524cm, ve finále skočil 520cm a obsadil 9.místo.
Patrik Kroupa skočil v kvalifikaci 476cm.
 
4x300 metrů
Stříbrná medaile pro kluky
Příjemnou starostí pro trenéra byl přetlak, koho postavit do „áčkové“ štafety. Obě štafety běžely výborně a bylo to pěkná přebornická tečka našich barev na Děkance.
A tým ve složení: Vejlupek-Novák-Boketta-Gnip zaběhli vynikající čas 2:34,85s, což čítá průměr na štafetmana 38,7s, doslova paráda a měli radost z kolektivního úspěchu i při společném výklusu. Nestačili jen na domácí štafetu Spartaku.
B tým ve složení: Lukeš-Kroupa-Bednář-Zámyslický vůbec nezaostal za áčkem, všichni kluci bojovali, dosáhli průměr na štafetmana 42,5s a časem 2:51,05s obsadili 9.místo.
 
Ve druhém dnu zisk zlaté, dvou stříbrných a bronzové medaile.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz
 

  

Přidáno/aktualizováno: 17.6.2017

 

Další aktuality

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev žactva

V úterý 21.května 2019 se konalo na Děkance úvodní 1.kolo Přeboru Prahy družstev žactva, skupina C, z kterého postoupí nejlepší 3 družstva žáků a žákyň při společných bodových součtech po základní části, sestávající ze tří kol, do Finále A. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky z hostování našich atletů a atletek s limitem Terky

Víkend 18.-19.května 2019 byl vyhrazen soutěžím družstev od Extraligy po nižší ligové soutěže. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev juniorů

Za nepříznivého počasí se sešla ve středu 15.května 2019 družstva juniorů na Děkance v 1.kole Přeboru Prahy položit dobrý bodový základ v přebornické pražské soutěži a vytvořit si dobrý odrazový můstek k postupu na Mistrovství Čech, kam postupují po celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky vícebojů v Rumburku

Naši vícebojaři a vícebojařky startovali mimo soutěž o víkendu 11.-12.května 2019 v Rumburku celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky 2.kola Přeboru Prahy družstev mladšího žactva

Po přespolním běhu, 1.kole Přeboru Prahy mladšího žactva, kde jsme zařazeni do skupiny C, pokračovala společná soutěž mladšího žactva 13.května 2.kolem na Julisce, za pořadatelství našeho oddílu. celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Více aktualit