Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

NICO MÁ ZLATO V ČESKÉM REKORDU

 
Pozornost atletické veřejnosti byla o víkendu 4.-5.března 2017 upřena především na HME v Bělehradě, vedle toho se sešel atletický žákovský výkvět v hale Otakara Jandery ve Stromovce při halovém Mistrovství ČR žáků a žákyň a i zde se bylo na co dívat. Na startu v prvním dnu naše čtyřnásobné zastoupení okořeněné  velkou radostí ze zlaté medaile a českého rekordu Nica a upozadit nelze ani kvalitní čtvrté místo Elišky v osobním rekordu.
 
Díl první - sobota 4. března:
NICO BOKETTA
1500 metrů – ZLATÁ MEDAILE V ČESKÉM REKORDU 4:07,27s
Patnáctistovka žáků byla závodem, na který se soustředila pozornost tréninkové skupiny, vědělo se, že Nico má úžasnou formu, ale také to, že má proti sobě „nadupané“ soupeře. Taktika do závodu byla jasná, držet se za Adensamem z Olomouce a čekat na svůj pověstný finiš. Zbraní soupeře mělo být vražedné tempo, které nasadil (400m za 61,7s!), Nico to akceptoval, běžel stále druhý (trenér podlehl závodní euforii a další mezičasy nejsou) a stále čekal v závěsu a najednou se dvě kola před cílem dostal do čela dost neočekávaně Hanyk z Turnova, Nico byl najednou třetí ale ještě přes sto metrů čekal v závěsu a teprve pak přišla jeho chvíle, na kterou pod striktním pokynem trenéra čekal a začal stupňovat už tak ďábelské tempo. V posledním kole byl jak „Raketta“ a připravil atletickým „fajnšmekrům“ velký zážitek a zanechal nezapomenutelný dojem. V tu chvíli nikdo netušil, že padl český rekord, hlasatel to oznámil až po nápovědě. Nico šel na rozhovor a na foto s rekordním časem. Ziskem zlata si splnil svůj sen, český rekord byl nečekanou třešničkou na sladkém dortu v podobě jeho první mistrovské medaile vůbec.
O kvalitě závodu svědčí i to, že ještě druhý Hanyk běžel pod hranicí dosud platného rekordu.
Nicovo skokové zlepšení je obdivuhodné, v loňském roce v hale 4:37,03s a na dráze 4:26,62s!
Po převzetí zlata odjel domů odpočívat a připravit se na nedělní závod na dvojnásobné trati.
 
 
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ
1500 metrů – ČTVRTÉ MÍSTO V OSOBNÍM REKORDU 5:00,68s
Na patnáctistovku nastupovala Eliška podle tabulkových časů s reálnou šancí bojovat o umístění těsně za medailemi. Běžela kvalitní závod, nejlepší v halové sezóně, zlepšila si výrazně osobní rekord a předvedla v závěru výrazné zrychlení. Medaile byla na dosah, jenom škoda pomalejšího začátku a pozdějšího nástupu do stupňovaného závěru. Lze ji však jen pochválit a třeba vidět i to, že halové závodění není zrovna její parketa, na venkovní dráze a především na krosech se cítí lépe. Bohužel, žákyně nemají v rozsahu závodění dvojnásobnou trať, tam by mohla Eliška pomýšlet i výše.
 
Dominik Gnip – 800 metrů v rozběhu 2:16,16s; 300 metrů v rozběhu
Na osmistovce nastoupil v hodně silném prvním rozběhu, mimo jiné s Davidíkem (pozn.: český rekordman na 800m), který letos v hale tuto trať neběžel a nebyl nasazen. Dominik běžel vpředu a v druhé půlce trati doplatil na závodní nezkušenost a místo toho, aby běh gradoval, tak zpomaloval.
V závěru byli Davidík s Hlavačkou rychlejší a dosažený pomalý čas na postup časem zdaleka nestačil.
Po hodině startoval na třístovce, dosažený čas 39,77s na postup mezi šestici finalistů nestačil.
Má všechno před sebou a prosadí se v dalších závodech.
 
Vojta Vejlupek - 60 metrů v rozběhu 7,70s
Na Přeboru Prahy při závěrečné dálce se u Vojty projevil opět problém se svalem, s kterým dlouho laboroval, od té doby mohl jen velmi lehce vyběhávat a čekat, zda bude vůbec schopen do závodu nastoupit. V dané situaci udělal na svém prvním halovém mistráku maximum možného.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz
 

Přidáno/aktualizováno: 5.3.2017

 

Další aktuality

Pozvánka na 12.ročník - PODZIMNÍHO BĚHÁNÍ 2019

Přebor Prahy v přespolním běhu a Pohár Pražských Běžeckých Nadějí celý článek

(vloženo 11.11.2019)

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT V TĚLOCVIČNÁCH

Naši oddíloví atleti začínají přecházet s tréninkem podle tréninkových skupin do tělocvičen na zimní období 2019/2020 a to od pondělí 4.listopadu 2019 do středy 26.února 2020. celý článek

(vloženo 4.11.2019)

VÝSLEDKY MLADŠÍHO ŽACTVA A PŘÍPRAVKY V ZÁŘÍ 2019 BĚH BABÍHO LÉTA 7.9.

Za chladného počasí proběhl v parku v Horních Počernicích první závod druhé podzimní části Poháru Pražských Běžeckých Nadějí (PPBN). Kvůli opravám v parku došlo ke změnám tratí, které se běhaly v zadní části parku. celý článek

(vloženo 11.10.2019)

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV JUNIOREK

JUNIORKY ZÍSKALY MISTROVSKÉ STŘÍBRO celý článek

(vloženo 9.10.2019)

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV JUNIORŮ

V sobotu 28.září 2019 proběhlo v Plzni Mistrovství ČR družstev juniorů 2019. Po loňském zisku stříbrných medailí v dorostenecké kategorii mohli mít kluci i letos mezi juniory vysoké ambice. celý článek

(vloženo 9.10.2019)

Více aktualit