Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

CHODECKÉ MISTROVSKÉ ZLATO PRO KRISTÝNU A STŘÍBRO PRO HONZU

 
Mistrovství ČR 2017 v chůzi bylo v hale Otakara Jandery na programu v neděli 12. února.
Na startu tři chodkyně a tradičně Honza, už mezi dorostenci. Naše naděje se upínaly především ke startu Kristýny na trojce a Honzy, který šel svou první životní pětku. Oba nezůstali pozadu za vícebojaři a do „oddílové halové sbírky“ přidali zlatou a stříbrnou medaili.
 
Kategorie žákyně  -  3000m chůze:
KRISTÝNA VEJŠICKÁ získala zlatou medaili v osobním rekordu 17:08,99s.
Kikina se dočkala vytoužené medaile a hned sáhla na zlatou. Počínala si jako zkušená závodnice, šla v dobře rozvrženém tempu a vyvarovala se dřívějších chyb za mohutného povzbuzování jejich oddílových kolegyň (nejen!) včetně přítomné Sáry Holečkové (zlatá na Mistrovství ČR na dráze 2016), která nestartovala pro zranění. Chodecká dominance chodkyň z Jižního Města v kategorii žákyň má pokračování.
Kačka Hošková došla na 16. místě v čase 20:46,69s a jen škoda, že jí rozhodčí nezazvonili do posledního okruhu, zastavila se a pokračovala se ztrátou. Mohla dosáhnout lepšího času a to i přes tréninkové manko pro nemoc. Při pravidelném tréninku může pomýšlet i na vyšší posty.
 
Kategorie dorostenky – 3000m chůze:
Martina Typltová došla na 8. místě v čase 19:50,67s.
Zašla jeden ze svých nejlepších výkonů i při velké tréninkové absenci pro nemoc. Bez tréninkových výpadků se může na dráze prosadit i na lepší umístění.
 
Kategorie dorostenci – 5000m chůze:
HONZA ŠVEJDA získal stříbrnou medaili v základním osobním rekordu 27:40,76s.
Honza šel pětku vůbec poprvé a podle dosaženého času se zdá, že mu zachutnala. Navázal na své loňské stříbro z Mistrovství ČR na dráze z 3000m. Je to velký bojovník a šel za ziskem medailového kovu jako lev, v průběhu závodu „ se to míchalo“, v dobrém závěru stříbro získal s jistotou. Osahal si delší trať a bude určitě schopen výkonnostního progresu.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

  

Přidáno/aktualizováno: 13.2.2017

 

Další aktuality

Výsledky z červencových mítinků

Naši atleti se představili na dvou kvalitních domácích mítincích. Terka po delší závodní pauze způsobené zraněním, Maruška ve snaze splnit limit na juniorský evropský šampionát. celý článek

(vloženo 15.7.2025)

Výsledky z Mistrovství ČR do 22 let v Chebu

V termínu 5.-6.července 2025 proběhlo v Chebu na „zlaté dráze“ Mistrovství ČR do 22 let open. celý článek

(vloženo 11.7.2025)

Výsledky našich atletů z hostování a mítinků

Poprvé v letošní sezóně se naši atleti poprvé objevili v barvách Sokol Kolín – atletika v plném šestičlenném počtu a výrazně pomohli oběma týmům Kolína k celkovému prvenství ve skup.B a tudíž k postupu do Mistrovství ČR družstev mužů a žen. celý článek

(vloženo 10.7.2025)

Výsledky z mítinků

Naši dospělí atleti startovali na domácích mítincích včetně vloženého závodu na Gigantu v případě Tondy, největší pozitivum skvělé vystoupení štafety s ním na prvním úseku. celý článek

(vloženo 25.6.2025)

Výsledky ze 3.kola MPD žákyň, sk.C na Podvinném mlýně

Městský přebor družstev kategorie žákyň ve skupině C pokračoval v pondělí 23.června 2025 3.kolem na Podvinném mlýně. celý článek

(vloženo 24.6.2025)

Více aktualit

Všechny aktuality