Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY Z MEZIKRAJOVÉHO UTKÁNÍ MLADŠÍHO ŽACTVA

 
V sobotu 10.prosince 2016, se konala ve třech českých halách Mezikrajová utkání mladšího žactva. Pražský výběr si to rozdal společně s výběrem kraje Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a Vysočiny v hale Otakara Jandery ve Stromovce.
Do nominace hlavního města Prahy se dostal Dominik Gnip 03 a Eliška Landsmannová 03, oba závodící v předcházejících závodech ve výborné formě. Pro oba to byla derniéra v kategorii mladšího žactva a byla nadmíru úspěšná.
Bodovým součtem 31 bodů (bez štafety) se přičinili o zcela suverénní vítězství pražského výběru.
 
Opravdu stálo za to být u toho a vidět parádní představení Dominika a Elišky.
 
DOMINIK GNIP  SKVĚLE OBSTÁL V ZÁVODNÍ TROJKOMBINACI
PRVNÍ MÍSTO V BĚHU NA 800 METRŮ
Vítězství způsobem jemu vlastním start cíl ve vynikajícím osobním rekordu 2:10,43s. Už při cestě na závod se vyjádřil, že půjde dopředu, že takto to běhá Rudisha (pozn.: světový rekordman a olympijský vítěz).
Byl to skvělý půlkařský projev avšak s malým zádrhelem, který zapřičinil, že dosažený čas nebyl ještě lepší. Trávníček ze Stříbra si spletl počet kol a mohutně finišoval předčasně na metu 600m a chtěl jít na první místo, Dominik se v závodní euforii nechal strhnout a finišoval také. Naštěstí zavčas pochopil, že do cíle půlky zůstává ještě jeden dvousetmetrový ovál. Předčasný finiš ho stál spoustu sil a vypadl z rovnoměrně běženého tempa. Trávníček odpadl a Dominik šel sám, vydané síly však chyběly. Kdo půlku běhal, tak pochopí o co jde, kolik takové zrychlení v trati vezme sil. Přesto si zlepšil osobák o osm a půl vteřiny a to vyniká o to více, že jeho tréninková příprava je teprve v plenkách.
Zařadil se na druhé místo českých tabulek mladších žáků a po Novém roce se těší nejenom na souboj s Hlavačkou 03 (vede tabulky), ale i na souboj s Nicem už v kategorii žáků. Těšíme se taky!!
DRUHÉ MÍSTO V BĚHU NA 150 METRŮ
Zlepšený osobní rekord na 19,05s.
Pouhých 45 minut po půlce nastoupil ve třetí dráze do souboje o body pro pražský tým, téměř se nerozcvičoval, šetřil energii. Zvítězil v prvním běhu a sklonit se musel pouze před vítězem druhého běhu pražským Kostkou.
PODÍL NA VÍTĚZSTVÍ SMÍŠENÉ ŠTAFETY 6x200 METRŮ
Za dalších 15 minut běžel druhý úsek štafety a výrazně přispěl k přesvědčivému vítězství pražské šestice, složené ze tří kluků a tří holek.
Při závěrečném slavnostním ceremoniálu byl vyhlášen za výkon na 800 metrů nejlepším mladším žákem „Mezikrajáku“ a vychutnal si krásné okamžiky s vítězným pohárem nad hlavou. Z přihlížejícího publika sestávajícího z řad rodičů, trenérů, vedoucích družstev se ozvalo „tak příští rok pod dvě minuty“, což při jeho běžeckém projevu a dosavadní „lechtané“ tréninkové přípravě může nabýt reality.
 
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ VÍTĚZKOU VE VÝRAZNÉM ZLEPŠENÍ OSOBÁKU    PRVNÍ MÍSTO V BĚHU NA 800 METRŮ
Vítězství způsobem start cíl při dobře rozloženém tempu ve vynikajícím osobním rekordu 2:24,95s, což je zlepšení oproti výkonu na dráze o 4,5 vteřiny, v hale dosud 2:31,63s.
Její zlepšování je pozoruhodné, ještě donedávna měla jako první sport plavání a s atletickou systematickou přípravou teprve začíná.
Hlavní tratí Elišky bude dvojnásobná trať 1500m, což prokázala i svým stříbrem na mistrovském krosu a o to více těší její zrychlení na kratších tratích (včetně 600m), což se projeví ve zrychlení na její hlavní trati. Těšíme se na její další vystoupení už v kategorii žákyň v roce příštím.
Zařadila se na třetí místo českých tabulek mladších žákyň.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

  

Přidáno/aktualizováno: 12.12.2016

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit