Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY Z MEZIKRAJOVÉHO UTKÁNÍ MLADŠÍHO ŽACTVA

 
V sobotu 10.prosince 2016, se konala ve třech českých halách Mezikrajová utkání mladšího žactva. Pražský výběr si to rozdal společně s výběrem kraje Plzeňského, Karlovarského, Jihočeského a Vysočiny v hale Otakara Jandery ve Stromovce.
Do nominace hlavního města Prahy se dostal Dominik Gnip 03 a Eliška Landsmannová 03, oba závodící v předcházejících závodech ve výborné formě. Pro oba to byla derniéra v kategorii mladšího žactva a byla nadmíru úspěšná.
Bodovým součtem 31 bodů (bez štafety) se přičinili o zcela suverénní vítězství pražského výběru.
 
Opravdu stálo za to být u toho a vidět parádní představení Dominika a Elišky.
 
DOMINIK GNIP  SKVĚLE OBSTÁL V ZÁVODNÍ TROJKOMBINACI
PRVNÍ MÍSTO V BĚHU NA 800 METRŮ
Vítězství způsobem jemu vlastním start cíl ve vynikajícím osobním rekordu 2:10,43s. Už při cestě na závod se vyjádřil, že půjde dopředu, že takto to běhá Rudisha (pozn.: světový rekordman a olympijský vítěz).
Byl to skvělý půlkařský projev avšak s malým zádrhelem, který zapřičinil, že dosažený čas nebyl ještě lepší. Trávníček ze Stříbra si spletl počet kol a mohutně finišoval předčasně na metu 600m a chtěl jít na první místo, Dominik se v závodní euforii nechal strhnout a finišoval také. Naštěstí zavčas pochopil, že do cíle půlky zůstává ještě jeden dvousetmetrový ovál. Předčasný finiš ho stál spoustu sil a vypadl z rovnoměrně běženého tempa. Trávníček odpadl a Dominik šel sám, vydané síly však chyběly. Kdo půlku běhal, tak pochopí o co jde, kolik takové zrychlení v trati vezme sil. Přesto si zlepšil osobák o osm a půl vteřiny a to vyniká o to více, že jeho tréninková příprava je teprve v plenkách.
Zařadil se na druhé místo českých tabulek mladších žáků a po Novém roce se těší nejenom na souboj s Hlavačkou 03 (vede tabulky), ale i na souboj s Nicem už v kategorii žáků. Těšíme se taky!!
DRUHÉ MÍSTO V BĚHU NA 150 METRŮ
Zlepšený osobní rekord na 19,05s.
Pouhých 45 minut po půlce nastoupil ve třetí dráze do souboje o body pro pražský tým, téměř se nerozcvičoval, šetřil energii. Zvítězil v prvním běhu a sklonit se musel pouze před vítězem druhého běhu pražským Kostkou.
PODÍL NA VÍTĚZSTVÍ SMÍŠENÉ ŠTAFETY 6x200 METRŮ
Za dalších 15 minut běžel druhý úsek štafety a výrazně přispěl k přesvědčivému vítězství pražské šestice, složené ze tří kluků a tří holek.
Při závěrečném slavnostním ceremoniálu byl vyhlášen za výkon na 800 metrů nejlepším mladším žákem „Mezikrajáku“ a vychutnal si krásné okamžiky s vítězným pohárem nad hlavou. Z přihlížejícího publika sestávajícího z řad rodičů, trenérů, vedoucích družstev se ozvalo „tak příští rok pod dvě minuty“, což při jeho běžeckém projevu a dosavadní „lechtané“ tréninkové přípravě může nabýt reality.
 
ELIŠKA LANDSMANNOVÁ VÍTĚZKOU VE VÝRAZNÉM ZLEPŠENÍ OSOBÁKU    PRVNÍ MÍSTO V BĚHU NA 800 METRŮ
Vítězství způsobem start cíl při dobře rozloženém tempu ve vynikajícím osobním rekordu 2:24,95s, což je zlepšení oproti výkonu na dráze o 4,5 vteřiny, v hale dosud 2:31,63s.
Její zlepšování je pozoruhodné, ještě donedávna měla jako první sport plavání a s atletickou systematickou přípravou teprve začíná.
Hlavní tratí Elišky bude dvojnásobná trať 1500m, což prokázala i svým stříbrem na mistrovském krosu a o to více těší její zrychlení na kratších tratích (včetně 600m), což se projeví ve zrychlení na její hlavní trati. Těšíme se na její další vystoupení už v kategorii žákyň v roce příštím.
Zařadila se na třetí místo českých tabulek mladších žákyň.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

  

Přidáno/aktualizováno: 12.12.2016

 

Další aktuality

Informace k tréninkům v příštím týdnu od 19.října

Vzhledem ke krizovým vládním opatřením s omezením počtu 6 osob na veřejně přístupných místech a to do 3.listopadu 2020, při striktním dodržování vyhlášených opatření, přistupujeme k organizaci tréninků v týdnu od 19. do 25.října následovně: celý článek

(vloženo 16.10.2020)

Informace ke konání přespolních běhů

Každoročně v říjnovém termínu jsme pořádali přespolní běh Podzimní běhání, jako součást seriálu Pohár Pražských Běžeckých Nadějí. celý článek

(vloženo 15.10.2020)

Výsledky z Přeboru Prahy mladšího žactva ve vícebojích

V náhradním termínu 11.října 2020 se uskutečnil na SK Jeseniova Přebor Prahy mladšího žactva v pětiboji. U všech dalších kategorií by přebornický závod zrušen. celý článek

(vloženo 15.10.2020)

Informace k tréninkům od 14.října do 3.listopadu 2020

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření celý článek

(vloženo 13.10.2020)

Informace k úhradě členských oddílových příspěvků

Základní povinností člena našeho oddílu je úhrada členských oddílových příspěvků. Jsou stanoveny na období od září 2020 do června 2021 a hradí se jednorázově na uvedené období. celý článek

(vloženo 6.10.2020)

Více aktualit