Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

ELIŠKA MÁ MISTROVSKÉ STŔÍBRO V KROSU

Do areálu Golf Club Praha v pražském Motole se sjela v sobotu 19. listopadu 2016 krosařská republiková  elita  ve všech věkových kategoriích k boji o cenné kovy a co nejlepší umístění na
47. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V KROSU 2016.
Republikový šampionát se konal v Praze popáté a na travnatý kopcovitý terén golfového hřiště přilákal téměř na 800 účastníků. Tratě samy o sobě velmi náročné ztížil navíc promočený povrch, pršelo předcházející noc a téměř celý závodní den. Jaká smůla, v pátek před a neděli po závodě pěkné podzimní počasí.
Naše oddílové zastoupení sestávalo z deseti běžců v kategoriích mladšího žactva a žactva, v kategorii mužů mílařů startoval Jarda Doubek.
STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO ELIŠKU
MLADŠÍ ŽÁKYNĚ (2003 – 2004), závod na 2000 metrů
2.místo: ELIŠKA LANDSMANNOVÁ 03 patřila ve startovním poli mezi širší okruh kandidátek na medaili, což potvrdila a v čase 7:34s doběhla devět sekund za vítěznou Štoudkovou z Blanska. Překonala bez problémů všechny nástrahy náročného rozbahněného dvoukilometrového okruhu a doběhla si pro svoji první republikovou mistrovskou medaili.
Ziskem medaile si Eliška řekla o post nejlepší pražské mladší žákyně 2016 pro slavnostní vyhlášení nejlepších mladých atletů na Staroměstské radnici.
V cíli klasifikováno 87 běžkyň (1 DNF, 12 DNS).
MLADŠÍ ŽÁCI (2003 – 2004), závod na 2000 metrů
35.místo: DOMINIK GNIP 03 v čase 8:02s zaostal 1:01s za vítězem. Týden před mistrovským krosem měl oprávněně vysoké ambice na umístění ve špičce, nicméně choroba ho zahnala do postele a v závěru bylo vidět, že zdravotně ještě nebyl v pořádku.
36.místo: MATĚJ BEDNÁŘ 03 ve stejném čase s Dominikem v tvrdé konkurenci na solidním místě v první polovině startovního pole.
45.místo: MAREK DOLEJŠ 04 v čase 8:21s taktéž na solidním umístění jako mladší ročník v kategorii.
Ze závodu se omluvili Honza Schnajberk a Alex Šimek.
V cíli klasifikováno 82 běžců (11 DNS).
 
ŽÁKYNĚ (2001 – 2002), závod na 3000 metrů
20.místo: IVETA DUFKOVÁ 01 v čase 12:39s doběhla 1:41s za vítězkou Lily Bell ze Spartaku Praha 4, při zvládnutí kilometrového a poté dvoukilometrového okruhu a při své krosové mistrovské premiéře zaznamenala velmi lichotivé umístění plna sil v závěru a jen potvrdila svůj atletický směr do dalších let.
61.místo: SÁRA HOLEČKOVÁ 02  v čase 13:59s si prověřila úspěšně běžeckou odolnost, s výrazným finišem v závěru, pro svoji chodeckou specializaci.
82.místo: KRISTÝNA VEJŠICKÁ 02 v čase 16:44s bojovala a také prověřila běžeckou odolnost směrem k chodeckým závodům.
V cíli klasifikováno 84 běžkyň (1 DNF, 9 DNS).
 
 
 
ŽÁCI (2001 – 2002), závod na 3000 metrů
9.místo: NICO BOKETTA 02 v čase 10:26s na kilometrovém a poté dvoukilometrovém okruhu za vítězným Kovačechem z Vítkovic zaostal o 0:47s. Kvalitní umístění i když nastupoval s vyššími ambicemi, ale nutné silové pojetí při výběhu náročných kopců bylo zatím nad jeho síly.
23.místo: HONZA ŠVEJDA 01 v čase 10:56s na hodně lichotivém umístění i když i on měl narušenou přípravu v posledním týdnu díky nemoci. Nejen chodecky, ale i běžecky roste.
44.místo: PÉŤA NOVÁK 02 v čase 11:13s se nevešel do první poloviny běžců, tréninkový deficit se v náročném závodě projevil.
V cíli klasifikováno 87 běžců (17 DNS).
MUŽI – MÍLAŘI (20 – 29 let), závod na 4000 metrů
31.místo: JARDA DOUBEK 93 v čase 14:16s zaostal 1:19s za vítězem a umístil se v polovině startujících běžců.
V cíli klasifikováno 59 běžců (1 DNF, 12 DNS).
Kompletní výsledky: www.atletika.cz, Kalendář událostí
 
Doplňující výsledky:
BĚH 17. LISTOPADU se běžel jako Akademické mistrovství ČR ve čtvrtek 17. listopadu 2016 V OBOŘE HVĚZDA. a součástí závodu byly i dětské kategorie.
 
Kategorie kluci (2009 – 2010), závod na 300 metrů
9.místo: Michal Mandík 10 v čase 1:12,8s doběhl 12,3s za vítězem.
Kategorie holky (2006 – 2008), závod na 300 metrů
2.místo: Danča Mandíková 07 v čase 52,0s doběhla 3,0s za vítězkou.
Kategorie muži (20 – 39 let), závod na 9000 metrů
5.místo: Jarda Doubek 93 v čase 29:25,9s doběhl 1:13s za vítězem.
Kompletní výsledky: www.ceskybeh.cz
 

  

Přidáno/aktualizováno: 20.11.2016

 

Další aktuality

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev žactva

V úterý 21.května 2019 se konalo na Děkance úvodní 1.kolo Přeboru Prahy družstev žactva, skupina C, z kterého postoupí nejlepší 3 družstva žáků a žákyň při společných bodových součtech po základní části, sestávající ze tří kol, do Finále A. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky z hostování našich atletů a atletek s limitem Terky

Víkend 18.-19.května 2019 byl vyhrazen soutěžím družstev od Extraligy po nižší ligové soutěže. celý článek

(vloženo 26.5.2019)

Výsledky 1.kola Přeboru Prahy družstev juniorů

Za nepříznivého počasí se sešla ve středu 15.května 2019 družstva juniorů na Děkance v 1.kole Přeboru Prahy položit dobrý bodový základ v přebornické pražské soutěži a vytvořit si dobrý odrazový můstek k postupu na Mistrovství Čech, kam postupují po celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky vícebojů v Rumburku

Naši vícebojaři a vícebojařky startovali mimo soutěž o víkendu 11.-12.května 2019 v Rumburku celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Výsledky 2.kola Přeboru Prahy družstev mladšího žactva

Po přespolním běhu, 1.kole Přeboru Prahy mladšího žactva, kde jsme zařazeni do skupiny C, pokračovala společná soutěž mladšího žactva 13.května 2.kolem na Julisce, za pořadatelství našeho oddílu. celý článek

(vloženo 25.5.2019)

Více aktualit