Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

STARTUJEME NA MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA

 
Vrchol letošní sezóny žactva v soutěžích na dráze, tak jako každoročně, se odehraje v podzimním termínu. Zatímco vyšší věkové kategorie mají mistráky už dávno za sebou, snažení žáků a žákyň směřuje k Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou o víkendu 17.- 18. září 2016.
Na této akci, která nemá být provázena dobrým počasím, máme hned několik žhavých želízek, které se budou chtít poprat o medailové kovy a všichni o co nejlepší umístění.
Příprava žáků a žákyň směřovala právě k tomuto vrcholu sezóny, v mnoha případech naprosto optimálně, v dalších případech s rezervami, někdy velkými.
Do závodu byli vybráni všichni přihlášení.
 
Kdo bude startovat a v jaké individuální disciplíně?
Terka Šínová bude obhajovat z loňska dvě zlaté medaile z běhů na 100m a 200m překážek, kde zaběhla letos český rekord. O jejím startu na nejkratším sprintu 60m se rozhodne den před závodem.
Honza Patka, čerstvý rekordman v oštěpu, nastoupí kromě své disciplíny v kouli a v disku s medailovými ambicemi. Vše podmíněno zlepšeným stavem zhmožděného lokte.
Ondra Horejš sází na jednu kartu a chce obhájit halové mistrovské zlato v běhu na 300m.
Petr Vacátko bude startovat na obou překážkových tratích 100m a 200m a právě na delší trati, ovšem s velikou konkurencí, cítí medailovou šanci. Kombinace se skoky není kvůli časovému programu možná.
Sára Holečková 02 a Kristýna Vejšická 02 budou patřit v chůzi na 3000m mezi spolufavoritky
na medaile a uvidíme, jak se poperou s vysokým počtem startujících po taktické stránce. Oříšek k rozlousknutí pro trenéra MUDr. Brandejského.
Honza Švejda v chůzi na 3000m chce potvrdit své tabulkové umístění a dostat se do šestky,
může být velkým překvapením závodu.
Eliška Landsmannová 03 jako mladší žákyně nemá na 1500m co ztratit, ale může jen překvapit. Podle mne černý kůň závodu, uvidíme.  
Adéla Šínová chce potvrdit své zlepšení v kladivu finálovým umístěním a totéž platí o kouli.
Linda Dufková chce z dvojstartu na 300m a 150m alespoň na kratší trati finálovou účast.
Verča Čižinská v kombinaci 300m a 150m a chce bojovat na delší trati o finálovou osmičku.
Iveta Dufková chce ze startu vytěžit především kvalitní osobní rekord a může jenom překvapit.
Petr Novák 02 v závodě na 800m bude chtít běžet kvalitní výkon a může jenom překvapit.
Martina Typltová a Kačka Hošková 02 v chůzi na 3000m budou chtít i na dráze zajít pod 20min. a umístit se na v první polovině početného pole startujících.
Nico Boketta se bohužel pro zranění na startu neobjeví.
 
Štafety jsou tradičně naší silnou zbraní.
Žákyně obhajují loňské zlaté medaile, když s Aničkou Kerbachovou zvítězily na 4x60m i 4x300m. Na dlouhé štafetě jsou z letošního roku držitelkami českého rekordu.
Žákyně 4x60m: Adéla Šínová, Linda Dufková, Verča Čižinská, Terka Šínová v nezměněné sestavě patří mezi spolufavoritky,  do závodu jdou s cílem předvést kvalitní předávky jako základ úspěchu, uvidíme v sobotu v 18.05.
Žáci 4x60m: Vojta Vejlupek, Honza Patka, Petr Vacátko, Ondra Horejš v nezměněné sestavě nepatří mezi adepty na medaili, v závodě s dobrými předávkami mohou jen překvapit kvalitním umístěním, svoji kůži nemíní prodat lacino, uvidíme v sobotu v 18.20.
Žákyně 4x300m:
A-Verča Čižinská, Iveta Dufková, Linda Dufková, Terka Šínová, nezměněná rekordní sestava v čase 2:48,21s myslí pouze na dvě věci a sice zvítězit a zlepšit český rekord. Snad jim to síly po individuálních startech a počasí dovolí, sledovat budeme v neděli ve 13.00.
B-Kačka Eliášová, Kristýna Vejšická, Nikola Procházková, Adéla Šínová je základ sestavy, ještě se doladí, adeptek je více.
Žáci 4x300m:
A-Petr Vacátko, Vojta Vejlupek, Honza Patka, Ondra Horejš tak jako v krátké štafetě nepatří naše kvarteto ke kandidátům na medaile, ale mohou jen svojí bojovností překvapit a jak, to budeme sledovat v neděli ve 13.15.
B-Honza Schnajberk, Matěj Bednář, Dominik Gnip, Petr Novák štafeta „elévů“ se dolaďuje, jedou na zkušenou.
Pokud budou nějaké změny v sestavách štafet, budou vynuceny „nemilými“ okolnostmi, ale k tomu snad nedojde.
 
Rodičům nabídnuta cesta s atlety společným autobusem, ti budou atletické zápolení sledovat naživo, vy další držte palce.
 
Ladislav Kárský
osobní trenér našich mladých ambiciózních atletů
 

  

Přidáno/aktualizováno: 16.9.2016

 

Další aktuality

Nico Boketta stříbrný na Mistrovství ČR v krosu mezi mílaři

V sobotu 26.listopadu 2022 proběhlo v Rumburku na FotbalParku Dymník Mistrovství ČR v přespolním běhu pro kategorie mužů a žen ve vytrvalostním závodě a v závodě mílařů a mílařek, o mistrovské medaile bojovali také junioři a juniorky. celý článek

(vloženo 28.11.2022)

Výsledky z Přeboru Prahy a z Chuchelského dostihového krosu

V neděli 20.listopadu 2022 proběhl na dostihovém závodišti v Chuchli Přebor Prahy v krosu od kategorie mladšího žactva po dospělé. Mladší kategorie se zúčastnili Chuchelského dostihového krosu. Závodilo se na náročné trati, především na rozmoklém tra celý článek

(vloženo 24.11.2022)

Výsledky z 89.ročníku Velké kunratické a z Českého Brodu

V neděli 13.listopadu 2022 proběhl tradiční běžecký závod 89.ročník Velké kunratické za vysoké účasti našich atletů. Na start se postavilo 41 našich mladých atletů a adeptů atletiky. celý článek

(vloženo 22.11.2022)

Výsledky z 15.ročníku Podzimního běhání 2022

V sobotu 5.listopadu 2022 jsme uspořádal náš oddíl tradiční závod 15.ročník Podzimního běhání. celý článek

(vloženo 8.11.2022)

Výsledky z Podzimního běhu Olympu

V sobotu 15.10.2022 se uskutečnil tradiční běžecký závod pro děti a mládež 16. ročník podzimního běhu Olympu, za účasti našich mladých atletů. celý článek

(vloženo 19.10.2022)

Více aktualit