Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

STARTUJEME NA MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA

 
Vrchol letošní sezóny žactva v soutěžích na dráze, tak jako každoročně, se odehraje v podzimním termínu. Zatímco vyšší věkové kategorie mají mistráky už dávno za sebou, snažení žáků a žákyň směřuje k Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou o víkendu 17.- 18. září 2016.
Na této akci, která nemá být provázena dobrým počasím, máme hned několik žhavých želízek, které se budou chtít poprat o medailové kovy a všichni o co nejlepší umístění.
Příprava žáků a žákyň směřovala právě k tomuto vrcholu sezóny, v mnoha případech naprosto optimálně, v dalších případech s rezervami, někdy velkými.
Do závodu byli vybráni všichni přihlášení.
 
Kdo bude startovat a v jaké individuální disciplíně?
Terka Šínová bude obhajovat z loňska dvě zlaté medaile z běhů na 100m a 200m překážek, kde zaběhla letos český rekord. O jejím startu na nejkratším sprintu 60m se rozhodne den před závodem.
Honza Patka, čerstvý rekordman v oštěpu, nastoupí kromě své disciplíny v kouli a v disku s medailovými ambicemi. Vše podmíněno zlepšeným stavem zhmožděného lokte.
Ondra Horejš sází na jednu kartu a chce obhájit halové mistrovské zlato v běhu na 300m.
Petr Vacátko bude startovat na obou překážkových tratích 100m a 200m a právě na delší trati, ovšem s velikou konkurencí, cítí medailovou šanci. Kombinace se skoky není kvůli časovému programu možná.
Sára Holečková 02 a Kristýna Vejšická 02 budou patřit v chůzi na 3000m mezi spolufavoritky
na medaile a uvidíme, jak se poperou s vysokým počtem startujících po taktické stránce. Oříšek k rozlousknutí pro trenéra MUDr. Brandejského.
Honza Švejda v chůzi na 3000m chce potvrdit své tabulkové umístění a dostat se do šestky,
může být velkým překvapením závodu.
Eliška Landsmannová 03 jako mladší žákyně nemá na 1500m co ztratit, ale může jen překvapit. Podle mne černý kůň závodu, uvidíme.  
Adéla Šínová chce potvrdit své zlepšení v kladivu finálovým umístěním a totéž platí o kouli.
Linda Dufková chce z dvojstartu na 300m a 150m alespoň na kratší trati finálovou účast.
Verča Čižinská v kombinaci 300m a 150m a chce bojovat na delší trati o finálovou osmičku.
Iveta Dufková chce ze startu vytěžit především kvalitní osobní rekord a může jenom překvapit.
Petr Novák 02 v závodě na 800m bude chtít běžet kvalitní výkon a může jenom překvapit.
Martina Typltová a Kačka Hošková 02 v chůzi na 3000m budou chtít i na dráze zajít pod 20min. a umístit se na v první polovině početného pole startujících.
Nico Boketta se bohužel pro zranění na startu neobjeví.
 
Štafety jsou tradičně naší silnou zbraní.
Žákyně obhajují loňské zlaté medaile, když s Aničkou Kerbachovou zvítězily na 4x60m i 4x300m. Na dlouhé štafetě jsou z letošního roku držitelkami českého rekordu.
Žákyně 4x60m: Adéla Šínová, Linda Dufková, Verča Čižinská, Terka Šínová v nezměněné sestavě patří mezi spolufavoritky,  do závodu jdou s cílem předvést kvalitní předávky jako základ úspěchu, uvidíme v sobotu v 18.05.
Žáci 4x60m: Vojta Vejlupek, Honza Patka, Petr Vacátko, Ondra Horejš v nezměněné sestavě nepatří mezi adepty na medaili, v závodě s dobrými předávkami mohou jen překvapit kvalitním umístěním, svoji kůži nemíní prodat lacino, uvidíme v sobotu v 18.20.
Žákyně 4x300m:
A-Verča Čižinská, Iveta Dufková, Linda Dufková, Terka Šínová, nezměněná rekordní sestava v čase 2:48,21s myslí pouze na dvě věci a sice zvítězit a zlepšit český rekord. Snad jim to síly po individuálních startech a počasí dovolí, sledovat budeme v neděli ve 13.00.
B-Kačka Eliášová, Kristýna Vejšická, Nikola Procházková, Adéla Šínová je základ sestavy, ještě se doladí, adeptek je více.
Žáci 4x300m:
A-Petr Vacátko, Vojta Vejlupek, Honza Patka, Ondra Horejš tak jako v krátké štafetě nepatří naše kvarteto ke kandidátům na medaile, ale mohou jen svojí bojovností překvapit a jak, to budeme sledovat v neděli ve 13.15.
B-Honza Schnajberk, Matěj Bednář, Dominik Gnip, Petr Novák štafeta „elévů“ se dolaďuje, jedou na zkušenou.
Pokud budou nějaké změny v sestavách štafet, budou vynuceny „nemilými“ okolnostmi, ale k tomu snad nedojde.
 
Rodičům nabídnuta cesta s atlety společným autobusem, ti budou atletické zápolení sledovat naživo, vy další držte palce.
 
Ladislav Kárský
osobní trenér našich mladých ambiciózních atletů
 

  

Přidáno/aktualizováno: 16.9.2016

 

Další aktuality

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR V PŘESPOLNÍM BĚHU

V neděli 11. dubna 2021 se uskutečnilo v Táboře Mistrovství ČR v přespolním běhu od kategorie mladšího žactva po dorost. celý článek

(vloženo 14.4.2021)

Vážení rodiče, mladí atleti,

v minulé Aktualitě jsme vás seznámili s termíny Prázdninových letních soustředění 2021 v domácích podmínkách v areálu Hrabákova v červenci a v srpnu. celý článek

(vloženo 5.4.2021)

Vážení rodiče, mladí atleti,

procházíme složitým obdobím při omezení tréninkových aktivit z hygienicko-protiepidemických opatření. Věříme, že už v brzké době se tréninky bez omezení rozběhnou v obou lokalitách v areálu Hrabákova i ve školním areálu na Milíčově. celý článek

(vloženo 31.3.2021)

Informace k činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) 2021

Aktualizované informace k činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) v roce 2021 celý článek

(vloženo 12.3.2021)

Atletické výzvy 2021

celý článek

(vloženo 8.3.2021)

Více aktualit