Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

STARTUJEME NA MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA

 
Vrchol letošní sezóny žactva v soutěžích na dráze, tak jako každoročně, se odehraje v podzimním termínu. Zatímco vyšší věkové kategorie mají mistráky už dávno za sebou, snažení žáků a žákyň směřuje k Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou o víkendu 17.- 18. září 2016.
Na této akci, která nemá být provázena dobrým počasím, máme hned několik žhavých želízek, které se budou chtít poprat o medailové kovy a všichni o co nejlepší umístění.
Příprava žáků a žákyň směřovala právě k tomuto vrcholu sezóny, v mnoha případech naprosto optimálně, v dalších případech s rezervami, někdy velkými.
Do závodu byli vybráni všichni přihlášení.
 
Kdo bude startovat a v jaké individuální disciplíně?
Terka Šínová bude obhajovat z loňska dvě zlaté medaile z běhů na 100m a 200m překážek, kde zaběhla letos český rekord. O jejím startu na nejkratším sprintu 60m se rozhodne den před závodem.
Honza Patka, čerstvý rekordman v oštěpu, nastoupí kromě své disciplíny v kouli a v disku s medailovými ambicemi. Vše podmíněno zlepšeným stavem zhmožděného lokte.
Ondra Horejš sází na jednu kartu a chce obhájit halové mistrovské zlato v běhu na 300m.
Petr Vacátko bude startovat na obou překážkových tratích 100m a 200m a právě na delší trati, ovšem s velikou konkurencí, cítí medailovou šanci. Kombinace se skoky není kvůli časovému programu možná.
Sára Holečková 02 a Kristýna Vejšická 02 budou patřit v chůzi na 3000m mezi spolufavoritky
na medaile a uvidíme, jak se poperou s vysokým počtem startujících po taktické stránce. Oříšek k rozlousknutí pro trenéra MUDr. Brandejského.
Honza Švejda v chůzi na 3000m chce potvrdit své tabulkové umístění a dostat se do šestky,
může být velkým překvapením závodu.
Eliška Landsmannová 03 jako mladší žákyně nemá na 1500m co ztratit, ale může jen překvapit. Podle mne černý kůň závodu, uvidíme.  
Adéla Šínová chce potvrdit své zlepšení v kladivu finálovým umístěním a totéž platí o kouli.
Linda Dufková chce z dvojstartu na 300m a 150m alespoň na kratší trati finálovou účast.
Verča Čižinská v kombinaci 300m a 150m a chce bojovat na delší trati o finálovou osmičku.
Iveta Dufková chce ze startu vytěžit především kvalitní osobní rekord a může jenom překvapit.
Petr Novák 02 v závodě na 800m bude chtít běžet kvalitní výkon a může jenom překvapit.
Martina Typltová a Kačka Hošková 02 v chůzi na 3000m budou chtít i na dráze zajít pod 20min. a umístit se na v první polovině početného pole startujících.
Nico Boketta se bohužel pro zranění na startu neobjeví.
 
Štafety jsou tradičně naší silnou zbraní.
Žákyně obhajují loňské zlaté medaile, když s Aničkou Kerbachovou zvítězily na 4x60m i 4x300m. Na dlouhé štafetě jsou z letošního roku držitelkami českého rekordu.
Žákyně 4x60m: Adéla Šínová, Linda Dufková, Verča Čižinská, Terka Šínová v nezměněné sestavě patří mezi spolufavoritky,  do závodu jdou s cílem předvést kvalitní předávky jako základ úspěchu, uvidíme v sobotu v 18.05.
Žáci 4x60m: Vojta Vejlupek, Honza Patka, Petr Vacátko, Ondra Horejš v nezměněné sestavě nepatří mezi adepty na medaili, v závodě s dobrými předávkami mohou jen překvapit kvalitním umístěním, svoji kůži nemíní prodat lacino, uvidíme v sobotu v 18.20.
Žákyně 4x300m:
A-Verča Čižinská, Iveta Dufková, Linda Dufková, Terka Šínová, nezměněná rekordní sestava v čase 2:48,21s myslí pouze na dvě věci a sice zvítězit a zlepšit český rekord. Snad jim to síly po individuálních startech a počasí dovolí, sledovat budeme v neděli ve 13.00.
B-Kačka Eliášová, Kristýna Vejšická, Nikola Procházková, Adéla Šínová je základ sestavy, ještě se doladí, adeptek je více.
Žáci 4x300m:
A-Petr Vacátko, Vojta Vejlupek, Honza Patka, Ondra Horejš tak jako v krátké štafetě nepatří naše kvarteto ke kandidátům na medaile, ale mohou jen svojí bojovností překvapit a jak, to budeme sledovat v neděli ve 13.15.
B-Honza Schnajberk, Matěj Bednář, Dominik Gnip, Petr Novák štafeta „elévů“ se dolaďuje, jedou na zkušenou.
Pokud budou nějaké změny v sestavách štafet, budou vynuceny „nemilými“ okolnostmi, ale k tomu snad nedojde.
 
Rodičům nabídnuta cesta s atlety společným autobusem, ti budou atletické zápolení sledovat naživo, vy další držte palce.
 
Ladislav Kárský
osobní trenér našich mladých ambiciózních atletů
 

  

Přidáno/aktualizováno: 16.9.2016

 

Další aktuality

Výsledky z Meziměstského utkání mladšího žactva

Na závěr halové sezóny se uskutečnilo v hale v Ostravě 10.března 2019 tradiční Meziměstské víceutkání mladších žáků a mladších žákyň Praha – Ostrava – Brno – Bratislava. celý článek

(vloženo 11.3.2019)

Startujeme na Meziměstském utkání mladšího žactva

Poslední akcí, která uzavírá halovou sezónu v rámci pražské atletiky bude tradiční Meziměstské víceutkání mladšího žactva Praha – Ostrava – Brno – Bratislava a proběhne v Ostravě v neděli 10.března 2019. celý článek

(vloženo 5.3.2019)

Výsledek z Mistrovství ČR žactva v Ostravě

Posledním ze série halových republikových šampionátů bylo Mistrovství ČR žáků a žákyň v Ostravě 2.-3.3.2019, kde jsme měli jediné zastoupení. celý článek

(vloženo 4.3.2019)

VÝSLEDKY PŘEBORU PRAHY MLADŠÍCH ŽÁKŮ A MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

V hale na Strahově proběhl 27.-28.února 2019 Přebor Prahy mladších žáků a mladších žákyň. Přinesl potěšitelné výsledky našim jihoměstským barvám v podobě zisku šesti přebornických medailí a dalších devíti umístění do desítky. V mnoha případech si mla celý článek

(vloženo 1.3.2019)

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT NA VENKOVNÍCH SPORTOVIŠTÍCH

Počasí přímo vybízí opustit školní tělocvičny a začít trénovat na venkovních sportovištích. celý článek

(vloženo 28.2.2019)

Více aktualit