Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

ŽÁKYNĚ POSTUPUJÍ NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV

 

Po úspěšném boji o postup v Přeboru Prahy měly žákyně před sebou další úkol a tím byl postup na Mistrovství ČR družstev. Poslušně hlásím, úkol splněn!

Mistrovství Čech, skupina A, se konalo v sobotu 10.září 2016 v Bílině za účasti vždy dvou nejúspěšnějších družstev z krajů Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Karlovarského (nakonec závodil pouze jeden tým). Z Prahy se probojovala ASK Slavia a Atletika Jižní Město. Pouze tři nejúspěšnější týmy měly zaručený postup na Mistrovství ČR.

Holky to zvládly a ze třetího místa postupují společně s týmy LIAZ Jablonec m.Nisou a ASK Slavia a budou bojovat na Mistrovství ČR 1.října v Opavě v desítce nejlepších týmů o medaile

a co nejlepší umístění.

V soutěži umožněn start ve 3 disciplínách, na startu našich 16 závodnic, na body dosáhlo 13 z nich.

 

Terka přidala pro družstvo plný bodový zisk 33 bodů jako jediná ze všech závodnic v Bílině.

Nejtučnější počet 30 bodů v disciplíně přinesly chodkyně na 3000 metrů.

Celkově pět našich vítězství a šest umístění do třetího místa.

 

Výsledky a bodové zisky po disciplínách:

60 metrů – 14 bodů

1.místo: Terka Šínová po vypuštěném vítězném rozběhu za 7,93s ve FA narazila nikoliv na soupeřku (Bára Hůlkova zpět o 0,08s), ale na protivítr (w-1,9m/s) a vyhrála v čase 7,92s. Škoda.

 

8.místo: Linda Dufková po rozběhu za 8,32s postoupila do FB a doběhla zde druhá za 8,33s, také v protivětru (w-1,6m/s).

              Klára Šídlová /H/ zaběhla 8,76s; Adéla Novotná 9,20s a do finálových běhů nepostoupily.

 

150 metrů – 12 bodů

3.místo: Linda Dufková ve slušném čase 19,70s.

7.místo: Verča Čižinská v čase 20,07s.

 

300 metrů – 21 bodů

3.místo: Linda Dufková v čase 43,27s.

4.místo: Iveta Dufková  v osobním rekordu 43,43s.

5.místo: Verča Čižinská nechala zapomenout na natažený sval a dala 43,65s.

Dosažené časy holek jsou dobrou předzvěstí na mistrovskou štafetu 4x300m.

 

800 metrů – 8 bodů

3.místo: Iveta Dufková ne mnoho za svým maximem v čase 2:27,19s.

Problémy pramenící z pondělního nečasu v Podvinní naštěstí zažehnány.

 

1500 metrů – 11 bodů

1.místo: Eliška Landsmannová 03 dlouho čekala na závod, v úmorném vedru běžela sólo závod a připravila našim příznivcům krásný zážitek jednak dosaženým časem 5:07,96s i přesvědčivým vítězstvím.

 

100 metrů překážek – 11 bodů

1.místo: Terka Šínová kombinaci se šedesátkou zvládla a zaběhla 14,18s.

 

200 metrů překážek – 11 bodů

1.místo: Terka Šínová na druhé překážce po došlapu propadla téměř do dřepu, škoda toho, čas by byl výražně kvalitnější než 28,56s.

 

4x60 metrů – 6 bodů

6.místo: A- Adéla Šínová, Klára Šídlová /H/, Adéla Novotná, Kristýna Vejšická za 33,01s.

10.místo: B- Kačka Eliášová, Anička Kneselová, Zuzana Hankeová, Anička Franková za 34,75s.

Štafety složené bez závodnic, které šly tři disciplíny.

 

4x300 metrů – 7 bodů

4.místo: A- Klára Šídlová /H/, Iveta Dufková, Eliška Landsmannová, Verča Čižinská za 3:05,52s.

              B- Sára Holečková, Adéla Novotná, Martina Typltová, Kačka Hošková těsně za body

                   v čase 3:33,06s.

Složení štafet obdobně jako u krátké štafety.

 

3000 metrů chůze – 30 bodů

1.místo: Kristýna Vejšická 02 v osobním rekordu 18:02,87s hodila rukavici svým soupeřkám před mistrovským závodem.

2.místo: Sára Holečková 02 to nemohla ve druhé půlce trati rozbalit naplno pro bolest kolena, zašla si osobní rekord na této distanci na dráze 18:03,02s, rychleji šla jen 3km na okruhu v Olomouci 18:01s. Také bude dobře připravená na mistrovský závod.

5.místo: Martina Typltová osobní rekord na dráze 20:14,68s, rychleji šla jen 3km na okruhu v Olomouci 19:56s.

7.místo: Kačka Hošková osobní rekord na dráze 20:33,24s, rychleji šla jen 3km na okruhu v Olomouci 19:56s.

Všechny holky zaslouží absolutorium, úmorné vedro není zrovna příznivé na dlouhých distancích.

 

Výška – 1 bod

10.místo: Zuzana Hankeová 02 skočila 135cm a sebrala bod.

                Sára Holečková 02 skočila 130cm a to na body nestačilo.

 

Dálka – neobsadili jsme

 

Tyč – bez bodů 

              Anička Franková neskočila základní výšku (NM).

 

Koule – 11 bodů

3.místo: Adéla Šínová přidala i zde vysoké body za výkon 11,19m.

8.místo: Kačka Eliášová v osobním rekordu 9,50m.

              Kristýna Vejšická v osobním rekordu 8,62m, přesto první nebodující.

          

Disk – bez bodů

            Kačka Eliášová hodila 19,75m; Zuzana Haneová 19,41m; Martina Typltová 14,02m a za to

            se body nebraly.

 

Oštěp – bez bodů

             Anička Kneselová hodila 19,67m a nebodovala.

 

Kladivo – 11 bodů

2.místo: Adéla Šínová ve svém druhém nejlepším osobním výkonu 35,32m.

9.místo: Anička Kneselová výkonem 24,48m.

 

Kompletní výsledky: www.atletika.cz

 

Přidáno/aktualizováno: 12.9.2016

 

Další aktuality

Výsledky Závodu rodičů s dětmi

Tradiční 7. ročník Závodu rodičů s dětmi v atletickém čtyřboji, určený pro mladé oddílové atlety a jejich rodiče proběhl ve středu 5. června 2019 ve sportovním areálu Hrabákova. celý článek

(vloženo 24.6.2019)

Info k Prázdninovému soustředění Litomyšl - mladší žactvo a přípravka

Termín: neděle 11.8. – sobota 17.8. 2019 Lokalita: Litomyšl, sportovní areál – viz www.sportlitomysl.cz celý článek

(vloženo 24.6.2019)

PRÁZDNINOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ LITOMYŠL 2019 pro roč. 2004 -2008

Termín: neděle 11.8. – sobota 17.8. 2019 celý článek

(vloženo 24.6.2019)

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR DO 22 LET

Z Mistrovství ČR v Edenu si veze Terka stříbrnou medaili. celý článek

(vloženo 19.6.2019)

Výsledky Přeboru Prahy žáků a žákyň

Přebor Prahy žáků a žákyň proběhl ve dnech 13.-14.června 2019 na Děkance. celý článek

(vloženo 19.6.2019)

Více aktualit