Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

ŽÁKYNĚ POSTUPUJÍ NA MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV

 

Po úspěšném boji o postup v Přeboru Prahy měly žákyně před sebou další úkol a tím byl postup na Mistrovství ČR družstev. Poslušně hlásím, úkol splněn!

Mistrovství Čech, skupina A, se konalo v sobotu 10.září 2016 v Bílině za účasti vždy dvou nejúspěšnějších družstev z krajů Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Karlovarského (nakonec závodil pouze jeden tým). Z Prahy se probojovala ASK Slavia a Atletika Jižní Město. Pouze tři nejúspěšnější týmy měly zaručený postup na Mistrovství ČR.

Holky to zvládly a ze třetího místa postupují společně s týmy LIAZ Jablonec m.Nisou a ASK Slavia a budou bojovat na Mistrovství ČR 1.října v Opavě v desítce nejlepších týmů o medaile

a co nejlepší umístění.

V soutěži umožněn start ve 3 disciplínách, na startu našich 16 závodnic, na body dosáhlo 13 z nich.

 

Terka přidala pro družstvo plný bodový zisk 33 bodů jako jediná ze všech závodnic v Bílině.

Nejtučnější počet 30 bodů v disciplíně přinesly chodkyně na 3000 metrů.

Celkově pět našich vítězství a šest umístění do třetího místa.

 

Výsledky a bodové zisky po disciplínách:

60 metrů – 14 bodů

1.místo: Terka Šínová po vypuštěném vítězném rozběhu za 7,93s ve FA narazila nikoliv na soupeřku (Bára Hůlkova zpět o 0,08s), ale na protivítr (w-1,9m/s) a vyhrála v čase 7,92s. Škoda.

 

8.místo: Linda Dufková po rozběhu za 8,32s postoupila do FB a doběhla zde druhá za 8,33s, také v protivětru (w-1,6m/s).

              Klára Šídlová /H/ zaběhla 8,76s; Adéla Novotná 9,20s a do finálových běhů nepostoupily.

 

150 metrů – 12 bodů

3.místo: Linda Dufková ve slušném čase 19,70s.

7.místo: Verča Čižinská v čase 20,07s.

 

300 metrů – 21 bodů

3.místo: Linda Dufková v čase 43,27s.

4.místo: Iveta Dufková  v osobním rekordu 43,43s.

5.místo: Verča Čižinská nechala zapomenout na natažený sval a dala 43,65s.

Dosažené časy holek jsou dobrou předzvěstí na mistrovskou štafetu 4x300m.

 

800 metrů – 8 bodů

3.místo: Iveta Dufková ne mnoho za svým maximem v čase 2:27,19s.

Problémy pramenící z pondělního nečasu v Podvinní naštěstí zažehnány.

 

1500 metrů – 11 bodů

1.místo: Eliška Landsmannová 03 dlouho čekala na závod, v úmorném vedru běžela sólo závod a připravila našim příznivcům krásný zážitek jednak dosaženým časem 5:07,96s i přesvědčivým vítězstvím.

 

100 metrů překážek – 11 bodů

1.místo: Terka Šínová kombinaci se šedesátkou zvládla a zaběhla 14,18s.

 

200 metrů překážek – 11 bodů

1.místo: Terka Šínová na druhé překážce po došlapu propadla téměř do dřepu, škoda toho, čas by byl výražně kvalitnější než 28,56s.

 

4x60 metrů – 6 bodů

6.místo: A- Adéla Šínová, Klára Šídlová /H/, Adéla Novotná, Kristýna Vejšická za 33,01s.

10.místo: B- Kačka Eliášová, Anička Kneselová, Zuzana Hankeová, Anička Franková za 34,75s.

Štafety složené bez závodnic, které šly tři disciplíny.

 

4x300 metrů – 7 bodů

4.místo: A- Klára Šídlová /H/, Iveta Dufková, Eliška Landsmannová, Verča Čižinská za 3:05,52s.

              B- Sára Holečková, Adéla Novotná, Martina Typltová, Kačka Hošková těsně za body

                   v čase 3:33,06s.

Složení štafet obdobně jako u krátké štafety.

 

3000 metrů chůze – 30 bodů

1.místo: Kristýna Vejšická 02 v osobním rekordu 18:02,87s hodila rukavici svým soupeřkám před mistrovským závodem.

2.místo: Sára Holečková 02 to nemohla ve druhé půlce trati rozbalit naplno pro bolest kolena, zašla si osobní rekord na této distanci na dráze 18:03,02s, rychleji šla jen 3km na okruhu v Olomouci 18:01s. Také bude dobře připravená na mistrovský závod.

5.místo: Martina Typltová osobní rekord na dráze 20:14,68s, rychleji šla jen 3km na okruhu v Olomouci 19:56s.

7.místo: Kačka Hošková osobní rekord na dráze 20:33,24s, rychleji šla jen 3km na okruhu v Olomouci 19:56s.

Všechny holky zaslouží absolutorium, úmorné vedro není zrovna příznivé na dlouhých distancích.

 

Výška – 1 bod

10.místo: Zuzana Hankeová 02 skočila 135cm a sebrala bod.

                Sára Holečková 02 skočila 130cm a to na body nestačilo.

 

Dálka – neobsadili jsme

 

Tyč – bez bodů 

              Anička Franková neskočila základní výšku (NM).

 

Koule – 11 bodů

3.místo: Adéla Šínová přidala i zde vysoké body za výkon 11,19m.

8.místo: Kačka Eliášová v osobním rekordu 9,50m.

              Kristýna Vejšická v osobním rekordu 8,62m, přesto první nebodující.

          

Disk – bez bodů

            Kačka Eliášová hodila 19,75m; Zuzana Haneová 19,41m; Martina Typltová 14,02m a za to

            se body nebraly.

 

Oštěp – bez bodů

             Anička Kneselová hodila 19,67m a nebodovala.

 

Kladivo – 11 bodů

2.místo: Adéla Šínová ve svém druhém nejlepším osobním výkonu 35,32m.

9.místo: Anička Kneselová výkonem 24,48m.

 

Kompletní výsledky: www.atletika.cz

 

Přidáno/aktualizováno: 12.9.2016

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit