Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY ZE ZÁVODŮ ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ

Na poslední předprázdninové závody odjelo ve čtvrtek 30. června 2016 devět našich žáků a žákyň  prodat dobrou formu před závodní pauzou na mítink Youth Athletics – Sokol Grand Prix Kolín.    Všem se to podařilo, padlo šest osobních rekordů, dosáhli čtyřikrát na zlatou medaili a na stupně vítězů vystoupili desetkrát. Atletika Jižní Město bylo slyšet v průběhu celých závodů neustále. Trochu veselí vzbudilo v našich barvách, když atletiky neznalý kolínský hlasatel závodů hlásil asi dvakrát u našich atletů oddílovou příslušnost  Atletika Jilemnice. No comment, nikdo není dokonalý.

Zdařený atletický mítink měl své vrcholy a výraznými z nich byl Honzův oštěp a překy Terky.

HONZA PATKA OPĚT BLÍŽE ČESKÉMU REKORDU HODEM 63,76 METRŮ
Honza Patka si vylepšil osobní rekord o 1,10m a přiblížil se českému žákovskému rekordu 65,12m už na 1,36m. Jeho výkonnost má neustálou gradaci a spolupráce v oštěpu s trenérem Rudou Černým přináší své ovoce. Jeho postavení v kategorii je zcela suverénní a v každém závodě je to jen souboj s metry. Opakovaný evergreen, Honza ještě stále není v plné přípravě, snad do podzimní části sezóny bude plně se svalovým omezením v pořádku a ve výkonnostním trendu bude pokračovat. Těšme se na to už koncem srpna!
TERKA ŠÍNOVÁ nastoupila na obou překážkových tratích. Na 100m překážek zvítězila ve svém druhém nejrychlejším čase 13,92s a zaostala pouze 0,02s za svým osobním rekordem. Velká škoda zaškobrtnutí o vlastní nohu za poslední překážkou, šla by blízko českému rekordu.
Na 200m překážek se jí tentokrát útok na český rekord nezdařil a zvítězila v čase 28,39s. Po dlouhé tréninkové pauze je sezóna už dlouhá a až obdivuhodně úspěšná a vše by mělo vrcholit od konce prázdnin.
PETR VACÁTKO startoval na obou překážkových tratích. Na 100m překážek držel do osmé překážky naději na osobní rekord, nakonec za ním časem 14,03s na třetím místě o 0,12s zaostal.
Na 200m překážek se mu závod rytmicky nepovedl, nezvládl sedmikrokový rytmus a doběhl za svými možnostmi na druhém místě v čase 27,39s. Pro mistráky by to měla být v plné parádě jedna z jeho disciplín.
V běhu na 800m po prvním okruhu nic nenasvědčovalo tomu, že kluci poběží (i když těsně) osobní rekordy, ale ve druhém kole to rozbalili a v konci si to rozdávali.
NICO BOKETTA 02 běžel opět povedený závod a přestože si před závodem stěžoval na bolest s přitahovačem na noze, vyválčil v konci druhé místo na 800m v osobním rekordu 2:11,41s, překonaném o 0,21s.
PÉŤA NOVÁK 02 běžel odvážný závod a ještě nedaleko před cílem to vypadalo, že získá skalp Nica. V cíli nakonec na třetím místě na 800m v osobním rekordu 2:12,15s, zlepšení oproti hale o 0,18s.
ADÉLA ŠÍNOVÁ odjela s cílem opět ohrožovat osobní rekord, to se jí dnes nepodařilo. Spokojená může však být za vítězství kouli za 10,48m. Premiéru a to úspěšnou měla na 200m překážek, kde obsadila šesté místo v základním osobním rekordu 32,45s.
LINDA DUFKOVÁ nastoupila na 60m a rozběhovým časem 8,10s postoupila do finále. Po ulitém finálovém startu se zalekla vyloučení a po zaspaném startu zaběhla na čtvrtém místě 8,13s.
Na 300m nastoupila mimo kvalitní konkurenci ve slabém běhu a to byla škoda, přesto sama běžela osobní rekord 42,76s a skončila těsně na třetím místě.
ONDRA HOREJŠ nastoupil v oštěpu a v dálce. V oštěpu hodil blízko osobnímu rekordu 40,75m, obsadil šesté místo, soutěž v dálce nedokončil a po druhém pokusu odstoupil pro bolest na zadní straně stehna, skočených 569cm stačilo na třetí místo.
IVETA DUFKOVÁ běžela na rozběhnutí a prověření rychlosti 60m za 8,77s. Na 300m osobní rekord 43,62s a obsadila zde páté místo.

Ve středu 29. června 2016 se konaly v Edenu Veřejné závody žactva s naší účastí a těmito výsledky:
Verča Čižinská zaběhla 60m v čase 8,39s (w-2,5m/s) a obsadila třetí místo, na 300m skončila na pátém místě za 44,42s.
Adéla Šínová běžela 60m za 8,57s.
Vojta Vejlupek 02 také krátký sprint za 7,96s (w-2,0m/s).
Kristýna Vejšická 02 nedokázala opět přeběhnout 100m překážek (DNF), ve výšce skočila 125cm a v dálce 418cm.

V neděli 26. června 2016 se konaly v Edenu tradiční Pražské memoriály.
V konkurenci českých dospělých špiček startovala Terka a Linda na 100m a 200m..
Terka Šínová se z osobních rekordů tentokrát neradovala, zaběhla 12,54s a obsadila osmé místo, na dvojnásobné trati dala 25,77s a skončila celkově na pátém místě.
Linda Dufková si zaběhla na obou tratích osobní rekordy 13,19s a 26,68s.

Přidáno/aktualizováno: 2.7.2016

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek