Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

MEDAILOVÁ ŽEŇ NA PŘEBORU PRAHY ŽACTVA

 
Při dvoudenním atletickém klání 25.-26. května 2016 na Děkance při Přeboru Prahy žactva
se doslova roztrhl pytel s medailemi a ty se jen sypaly do rukou našich mladých atletů.
Alespoň jednou medailí bylo dekorováno 11 mladých atletů z Prahy 11.
Startovalo 7 kluků a 7 holek a počet získaných medailí převýšil počet startujících.
Podstatné je říci i to, že jsme nešli na medailový výlov za každou cenu, kdyby tomu tak bylo, medailových kovů mohlo být i více. Závodní vytíženost těch nejlepších v předcházejících dnech byla enormní.
 
DEVĚT ZLATÝCH, ŠEST STŘÍBRNÝCH A TŘI BRONZOVÉ MEDAILE
 
Taková je úspěšná bilance našich atletů, kterým rovnocenně konkurovali pouze žáci a žákyně ASK Slavia se stejným počtem zlatých medailí. Prosadit se na přední místa v konkurenci silných pražských oddílů není vůbec jednoduché a proto možno i konstatovat, že na Děkance to byla bez nadsázky při zisku 18 medailí oslava jihoměstské žákovské atletiky a v samotném závěru druhého dne se nám ani nechtělo odcházet, odešli jsme ze stadionu jako poslední už z prázdného stadionu. Mladí atleti a rodiče byli spokojeni, jak by také ne!
Ti, co medaile nezískali si dělali osobáky a také mohli býti spokojeni.
 
ZLATÍ MEDAILISTÉ
TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ – loňská mistryně ČR žákyň i na 200m překážek si v prvním dnu vyběhla při svém prvním startu v téfo disciplíně osobní rekord 28,81s (zlepšený o 0,02s) a zařadila se na první místo českých tabulek své kategorie a vytvořila rekord stadionu na Děkance bez rozdílu kategorií! Trenér i ona sama vědí, kde jsou rezervy a při svém druhém startu v této disciplíně, ten bude v červnu, může útočit za dobrého počasí na český rekord. Těsně před startem si brutálně narazila koleno o překážku a nebyla jistota, zda bude vůbec schopná běžet. Terka to zvládla!
TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ běžela ve druhém dni 150m za 19,02s, chtěla rychleji, ale tento start visel na vlásku, bylo nejisté, zda vůbec nastoupí. Ráno ještě výrazně kulhala, o tom na jiném místě.
Je velká bojovnice a pravá závodnice!!
ADÉLA NELA ŠÍNOVÁ jde v posledních dnech od úspěchu k úspěchu, výrazně se zlepšuje a její dvě přebornické zlaté medaile jsou bezesporu jejím největším individuálním úspěchem. V kouli 11,30m a perně vybojované vítězství.
ADÉLA NELA ŠÍNOVÁ šla ve druhém dni na točivou disciplínu a zatočila dobře, v kladivu 32,81m a druhá zlatá.
4x300 METRŮ ŽÁKYNĚ. Před startem holky motivovány na vítězství, což se jim ve vynikajícím čase 2:49,71s podařilo netušíc, že si před sebe postavily hned dvě výzvy. Zaostaly pouhé 0,03s za loňským oddílovým rekordem vítězné mistrovské štafety s Aničkou Kerbachovou a jen 0,66s za
českým oddílovým rekordem!! Sestava: Veronika Čižinská, Iveta Dufková, Linda Dufková, Tereza Elena Šínová. Pokud holky najdou v sobě motivaci, patřičně se nahecují a počasí bude přát, můžeme se dočkat už 22. června na Julisce při kole družstev. Proč čekat na podzimní mistráky!
Štafety jsou v atletice fakt to nejkrásnější, souhlasíte?
ONDŘEJ HOREJŠ v prvním dnu běžel svoji trať letos poprvé a udělal si na 300m osobní rekord 37,46s dosažený venku, v hale při zisku mistrovského titulu dal 37,10s. Ostrý závod půjde v ostré konkurenci na stejném stadionu při Mezikrajovém utkání už 5. června a tam se ukáže. Zařadil se na třetí místo v českých tabulkách.
ONDŘEJ HOREJŠ ve druhém dni nastoupil jako jeden ze spolufavoritů na poloviční trať a s konkurencí se vyrovnal, zaběhl na 150m osobní rekord 17,45s
NICO BOKETTA jako jediný zlatý medailista z mladšího ročníku. Pro nemoc nemohl ještě nastoupit v první závodní den na 1500m a k závodu na půlku přistoupil po nemoci na radu trenéra s velmi „zadrženým“ začátkem. Ve druhé části závodu a v cílové rovince především to bylo něco, co se muselo atletickým odborníkům moc líbit, nádherně vystupňovaný závěr...zvítězil na 800m v čase 2:12,37s a ukázal svůj vysoký běžecký potenciál. Trenérův největší zážitek z Přeborů (štafety nepočítaje) i přes všechny suprové výkony našich atletů (kluci a holky se snad na mě nebudou zlobit). Může vyrůst ve výborného běžce.
JAN PATKA získal očekávané zlato za výkon 54,72m, hodil jen dva pokusy a do závodu šel jenom proto, aby se nominoval na Mezikrajové utkání. Doléčuje průběžně svalové problémy v oblasti kyčle a po víceboji se dává zdravotně do pořádku.
 
STŘÍBRNÍ MEDAILISTÉ
4x60 METRŮ ŽÁKYNĚ. Holky šly do závodu s motivací oplatit Slavii porážku z kola družstev  s oním pochybným startem, nepodařilo se, i když zaběhly pěkný čas 30,51s. Jejich šance po přeházení úseků přijdou. Sestava: Adéla Nela Šínová, Linda Dufková, Veronika Čižinská, Tereza Elena Šínová. Po doběhu zainteresované nezajímalo tolik umístění ani dosažená čas, ale zdravotní stav Terky po doběhu za cílem, kdy nebylo jasné, co s kolenem vlastně je, byla ošetřena, asi to bolelo před závodem i v průběhu, ale to znát nedala a bojovala. Ta nejistota trvala do druhého dne, nakonec jak si přečtete, ke svým disciplínám nastoupila.
PETR NOVÁK nastoupil se stejnou taktikou jako Nico, s tím, že si to kluci v závěru rozdají. Ještě na začátku cílové rovinky to pro něho vypadalo nadějně, nakonec získal na 800m stříbro v osobním rekordu venku 2:13,68s.
PETR VACÁTKO startoval v prvním dnu po loňské premiéře na mistrákách teprve podruhé na delší překážkové trati. Vedl si velmi dobře, ale plánovaný krokový rytmus mezi překážkami zatím nezvládl, což ukazuje na velké rezervy. Zaběhl na 200m překážek osobní rekord 27,05s a zařadil se na druhé místo českých tabulek.
4x60 METRŮ ŽÁCI. V závěru programu nastoupili kluci s „omlazeným týmem“, na startu oba úspěšní běžci, Honza běžet nemohl. Sestava: Petr Vacátko, Nico Boketta, Petr Novák, Ondřej Horejš. Na vítěznou Slavii neměli, ta byla blízko českému rekordu, vyběhli si stříbro v oddílovém rekordu 2:37,02s.
PETR VACÁTKO ve druhém závodním dnu souběh překážek a výšky. S tím jsme počítali, akorát jsme byli překvapeni, že po návratu z překážkového finále se skákalo už 170cm. Kluci brzy vypadli. Srovnal se s tím a skočil 175cm, vyrovnané maximum venku v letošním roce.
JAN PATKA šel po oštěpu na kouli a výkon 12,95m mu stačil na zisk stříbra. Jak uvedeno, dává se zdravotně do pořádku.
 
BRONZOVÍ MEDAILISTÉ
LINDA DUFKOVÁ se ve sprintech lepší závod od závodu, začíná naplňovat naděje do ní vkládané, předvedla to druhý závodní den na 150m v osobním rekordu 19,33s a získala bronz.
ANNA KNESELOVÁ získala loni stříbro a bez medaile nechtěla odjet ani letos. Získala v kladivu bronz za výkon 27,51m.
PETR VACÁTKO vletěl do rozběhu na krátkých překážkách jako vítr a radoval se za osobní rekord 13,91s. Na finále odběhl po skočeném základu ve výšce a to se mu nepovedlo. Na 100m překážek s bronzem za 14,16s. Musí se naučit běhat překy ve vyrovnané konkurenci se soupeři.
 
Další pěkná umístění za medailemi:
5.místo: Iveta Dufková na 800m 2:27,41s jen setinky za osobním rekordem, zlatou medaili
má ze štafety.
5.místo: Ondřej Horejš na 100m překážek vyhrál rozběh za 14,01, ve finále moc chtěl, rozbil si koleno a doběhl za 15,91s. Taky se musí naučit běhat překy ve vyrovnané konkurenci. Natlučené koleno bolelo při dalších startech.
6.místo: Linda Dufková na 60m v A finále v osobním rekordu 8,20s. Do šestičlenného finále postoupila jako vítězka rozběhu za 8,25s. Má štafetové zlato a stříbro.
7.místo: Veronika Čižinská vyhrála B finále ve vyrovnaném osobním rekordu 8,21s, ten si už vytvořila v rozběhu na druhém místě a časem do A finále nepostoupila, výborné zlepšení! Má štafetové zlato a stříbro.
7.místo: Jan Švejda na 800m v čase 2:27,81s.
8.místo: Veronika Čižinská na 150m v osobním rekordu 19,56s, další výrazné zlepšení.
10.místo: Jan Švejda na 1500m v čase 5:09,78s měl smůlu při seběhu v úvodu závodu a upadl.
Kristýna Vejšická zaběhla osobní rekord 46,64s.
10.místo: Adéla Šínová prošla v kvalifikaci do finále dálky výkonem 453cm, při souběhu disciplín dala přednost kladivu a ve finále dálky dala 446cm.
8.-14.místo: Kristýna Vejšická ve výšce se skočenými 135cm.
15.místo: Kristýna Vejšická v kvalifikaci dálky 444cm.
Co se nepovedlo:
4x60m žáci. Kluci nastoupili plni odhodlání v sestavě: Vojtěch Vejlupek, Jan Patka, Petr Vacátko, Ondřej Horejš. Vojta po dlouhé pauze po zlomenině ruky na startu a mohl také reálně získat medaili, ale na druhé předávce si kluci nepředali a bylo po nadějích.
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz, Kalendář událostí

  

Přidáno/aktualizováno: 28.5.2016

 

Další aktuality

Nico Boketta stříbrný na Mistrovství ČR v krosu mezi mílaři

V sobotu 26.listopadu 2022 proběhlo v Rumburku na FotbalParku Dymník Mistrovství ČR v přespolním běhu pro kategorie mužů a žen ve vytrvalostním závodě a v závodě mílařů a mílařek, o mistrovské medaile bojovali také junioři a juniorky. celý článek

(vloženo 28.11.2022)

Výsledky z Přeboru Prahy a z Chuchelského dostihového krosu

V neděli 20.listopadu 2022 proběhl na dostihovém závodišti v Chuchli Přebor Prahy v krosu od kategorie mladšího žactva po dospělé. Mladší kategorie se zúčastnili Chuchelského dostihového krosu. Závodilo se na náročné trati, především na rozmoklém tra celý článek

(vloženo 24.11.2022)

Výsledky z 89.ročníku Velké kunratické a z Českého Brodu

V neděli 13.listopadu 2022 proběhl tradiční běžecký závod 89.ročník Velké kunratické za vysoké účasti našich atletů. Na start se postavilo 41 našich mladých atletů a adeptů atletiky. celý článek

(vloženo 22.11.2022)

Výsledky z 15.ročníku Podzimního běhání 2022

V sobotu 5.listopadu 2022 jsme uspořádal náš oddíl tradiční závod 15.ročník Podzimního běhání. celý článek

(vloženo 8.11.2022)

Výsledky z Podzimního běhu Olympu

V sobotu 15.10.2022 se uskutečnil tradiční běžecký závod pro děti a mládež 16. ročník podzimního běhu Olympu, za účasti našich mladých atletů. celý článek

(vloženo 19.10.2022)

Více aktualit