Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

HONZA PATKA MÁ VÍCEBOJAŘSKÉ MISTROVSKÉ ZLATO

V pátek 20.5. a v sobotu 21.5. 2016 nastoupili kluci na Mistrovství ČR ve vícebojích.
Na stadionu ASK Slavia v Edenu vlítli do závodu, na který se cíleně připravovali jako na hlavní vrchol jarní části sezóny. Toto správně řečeno ve vztahu k Péťovi a Ondrovi, Honza se připravoval tak, jak limitující svalový problém v oblasti kyčle umožňoval.
Připravili se velmi dobře, o tom svědčí jejich četné osobní rekordy, ale také maximální odhodlání a odolnost, psychicky se nepoložili, i když některá disciplína nevyšla podle předpokladů a to se ve vícebojích stává často.
Úroveň žákovské kategorie byla úžasně kvalitní, na medaili potřeba přes 5.400 bodů, například to co loni stačilo na páté místo, v Edenu nestačilo na desítku atd.
Zlatá medaile a mistrovské tričko putuje zásluhou Honzy na Jižní Město, ale všichni „traja“ kluci zaslouží absolutorium!!
Jak dlouhý devítiboj, tak dlouhé čtení k němu, zkrátit to nelze. Přečíst si to zaslouží, je v něm to celé dvoudenní zápolení s krásnými prožitky a někdy i se zklamáním, které kluci prožívali a trenér i rodiče společně s nimi!
Panovalo pěkné i když větrné počasí, v sobotu bylo dost úmorné vedro.

Honza dekorován zlatou medailí, suprovým oštěpem 62,66m ozdobil mistráky.

Devítiboj žáci:
1.den – 100 metrů překážek, disk, tyč, oštěp
2.den – 60 metrů, dálka, koule, výška, 1000 metrů

HONZA PATKA
1.místo a zlatá medaile – osobní rekord 5.483 bodů
1.den: V úvodním závodě na 100m překážek „otestoval“ svůj zdravotní stav a dopadlo to nadmíru dobře. I přes kolizi zaběhl osobní rekord 14,86s, vylepšený o 0,58s.
Slušný standard předvedl v disku výkonem 39,07m, zaostal za loňským osobním rekordem o 53cm a zde má rozhodně na víc.
Přešel na tyč, která měla být jeho silnou disciplínou, ale byl limitován v rychlosti na rozběhu bolestmi v kyčli a bylo z toho „jen“ 330cm a to je 30cm za osobním rekordem.
V závěru prvního dne přišla jeho silná disciplína a přítomní na stadionu se nestačili divit.
Oštěp z Honzovy ruky zalétl na 62,66m hned v prvním pokusu. V dlouhodobých žákovských  tabulkách se zařadil na druhé místo, je to nejlepší český výkon dosažený v rámci víceboje. Na český rekord 65,12m sice ještě něco ztrácí, ale sezóna teprve začíná. Hlavně se musí dát zdravotně absolutně do pořádku. Výkon vyniká i z toho pohledu, že byl dosažen ve víceboji a byla to čtvrtá disciplína toho dne!
Po prvním dnu vedl o 254 bodů před Kaplanem.
2.den: Po pátečních překážkách stály před Honzou další překážky a to „přežít“ sprint a dálku.
Vypořádal se s obojím nadmíru dobře. Na 60m dal osobní rekord 7,84s, zlepšený o 0,08s a začalo se to rýsovat optimisticky.
V dálce skočil 532cm, za osobním rekordem sice o 6cm zaostal, ale při známé ošidnosti dálky se nám to zdálo v rámci možností dostačující. V dálce vyhořel spolufavorit Tadeáš Dvorský. Už tady byla víra ve zlato, Honza jel na dobré vlně.
Na pořadu koule, jeho silná disciplína s osobním rekordem 14,91m. A ouvej, v kouli 13,54m, škoda delšího přešlapu, trochu se to zadrhlo a to i proto, že se zde velmi kvalitním výkonem předvedl další spolufavorit Jiří Osolsobě.
Ve výšce se už rozdávaly karty před závěrečnou disciplínou. Honza chytil šanci za pačesy a předvedl 172cm, zůstal jen centimetr za osobním rekordem a po osmi disciplínách byl v čele s náskokem zhruba 100 bodů, za ním „běhaví“ Dvorský a Osolsobě. Drama stálo před svým vyvrcholením a teď už to bylo jen a jen o morálu! Počítali jsme vteřiny i faktické metry, kolik Honza nesmí na zmíněné kluky ztratit. Teď už to bylo na něm, správně rozložit tempo atd., podat ten nejmaximálnější výkon, vždyť zlato bylo na dosah, ale zároveň viselo ve vzduchu.
Závěrečný běh na 1000m. Johnny to dokázal, zaběhl osobní rekord 3:07,44s, zlepšený o 0,51 a v závěru, věřte tomu, běžel jak Jakub Holuša a náskok dokázal před Osolsobě a Dvorským udržet.
Vyhrál o 23 bodů!
Krátké vyznání osobního trenéra. Bylo domluveno, že budu hlasitě povzbuzovat a usměrňovat podle časů Honzův běh a taky vidět, jak běží soupeři. To první, to jsem dal, ještě teď chraptím, to druhé jsem nedal, byl jsem jak v tranzu a sledoval jen naše kluky. Největší odměnou od Honzy po závodě bylo, když mi řekl, že to povzbuzování (spíše ten řev!) bylo jeho jedinou motivací, aby běžel a dokázal to (LK). Trenéři to pochopí.
Honza získal po dvou mistrovských bronzech své první zlato. Sen byl naplněn, další závody čekají.
Za všechny příznivce gratulace ke zlatu, k výkonu v oštěpu, včetně od Rudolfa Černého, už se těší na další oštěpařskou spolupráci.
Honza se zařadil na 12. místo dlouhodobých žákovských tabulek. S těmi problémy, fakt dost dobrý!
Před sezónou na podzim 2015 stanovil trenér výkonnostní cíl 5.400 bodů. Reálné se to zdálo asi pouze jemu. Cíl splněn, ba překročen a znovu opakováno, se všemi těmi zdravotními problémy!
Zlepšil si v devítiboji 4 osobní rekordy.
Osobní rekord si vylepšil o 436 bodů.

PETR VACÁTKO
4.místo – osobní rekord 5.178 bodů
1.den: Černá můra z halových mistráků byla tatam a 100m překážek dal v osobním rekordu 13,96s, zlepšeném o 0,36s.
V disku zlepšil osobní rekord na 33,36m ve třetím záchranářském pokusu o více než tři metry.
V tyči šokoval nejen sebe osobním rekordem 350cm, zlepšeným o plných 50cm. A to začínal skákat na 220cm, v sektoru strávil přes dvě hodiny a na to opravdu není připraven.
Takové trochu Pyrrhovo vítězství, tyč si, bohužel, vybrala svou daň a únava se projevila hned v další disciplíně, v oštěpu dal 29,72m a zaostal za dubnovým osobním rekordem o plných deset metrů.
Po prvním dnu byl na šestém místě se ztrátou na Honzu 435 bodů a na Ondru 88 bodů.
2.den: Sprint na 60m není jeho silnou stránkou, takže spokojenost za osobní rekord 7,83s, zlepšený o 0,01s. V dálce trefované prkno, nejdále 580cm, jen 7 cm za osobním rekordem.
Koule 10,92m mírně pod očekávání 40cm za osobním rekordem.
Výška je Petrova disciplína a dá se říct, že se mu povedla. Po dvoudenním úporném zápolení skočil 175cm, čtyřcentimetrové letošní zlepšení. Za osobním rekordem sice 8cm, ale to přijde. Nachystal  se na závěrečnou disciplínu, kde věděl, že už na stupně vítězů nepůjde, ale byla před ním prestižní umístění pod stupni vítězů.
Závěrečný běh na 1000m. Petr do toho dal všechno, prokázal srdce bojovníka a zaběhl skvělý osobní rekord 2:51,51s, zlepšil se oproti hale o 5,26s!! v krásně vystupňovaném závodě. Jeho odměnou může být, že kilákem vybojoval čtvrté místo a po čtvrtém místě z halových vícebojařských mistráků získal bramborovou medaili opět. Krásné umístění a třeba přiznat, že medaile byla tentokrát vzdálena, na bronz bylo potřeba o 255 bodů více.
Jak znám Petra, tak čtvrté místo ho bude motivovat a medaili určitě získá na mistrákách jednotlivců.
Výkonnostní cíl pro sezónu stanovený trenérem zněl na 5.000 bodů. Cíl splněn, ba překročen.
Zlepšil si v devítiboji 5 osobních rekordů.
Osobní rekord si vylepšil o 831 bodů.

ONDRA HOREJŠ
6.místo –  osobní rekord 5.108 bodů
1.den: V úvodním závodě na 100m překážek nechal zapomenout na schwechatský závod a i přes menší kolize ukázal na co má, zaběhl osobní rekord 13,99s, zlepšený o 0,25s.
V disku s osobním rekordem 41,67m, zlepšení o více než šest metrů. V tyči osobní rekord 250cm vyrovnal. V oštěpu dal 41,14m a za osobním rekordem zaostal jen o 19cm.
Po prvním dnu byl na čtvrtém místě o 347 bodů za Honzou a 40 bodů za třetím Osolsobě.
2.den: Na 60m očekával zlepšení osobního rekordu, ale zaspal a zaběhl 7,59s, což je jeho letošní   nejrychlejší sprint o 0,04s za loňským osobním rekordem. V dálce skočil 583cm, šestka nepadla, ale při třech možných pokusech spokojenost. V kouli nejdále 11,70m, zde si vybral slabší chvilku, jako ostatně všichni tři kluci. Za osobním rekordem zaostal 1,34m.
Ve výšce (loni na mistrákách bez základu) skočil osobní rekord 160cm a před ním kilometr. Věděl, že bronz z halových vícebojařských mistráků neobhájí, ale jako Petr měl před sebou boj o místa pod stupni vítězů.
Závěrečný běh na 1000m. Ondra při halovém bronzu zaběhl 2:57,19s a tento čas se dal očekávat i v Edenu. To se nepodařilo, v tom vedru „se uvařil“ a zaběhl 3:08,17s, tedy zhruba 11 vteřin za osobním rekordem. Tím pádem na něho zbylo šesté místo, v jinak suprovém bodovém součtu. Už zmíněno, úroveň byla hodně vysoká.
Ondra si počká na mistráky jednotlivců, tam bude obhajovat zlato ze třístovky.
Výkonnostní cíl stanovený trenérem zněl na 5.000 bodů. Cíl splněn, ba překročen.
Zlepšil si v devítiboji 3 osobní rekordy a 1 vyrovnal.
Osobní rekord si vylepšil o 575 bodů.

Kluci půjdou v sezóně pravděpodobně ještě jeden devítiboj na podzim v rámci Přeboru Prahy.

Přidáno/aktualizováno: 23.5.2016

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek