Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY ZE SCHWECHATU

 
V rakouském Schwechatu se konal v neděli 15. května 2016 tradiční mládežnický atletický mítink 46. ročník Mezinárodní Memoriál Franze Schustera mládeže.
Na tyto tradiční mezinárodní závody do Schwechatu odjela s manažérem Zdeňkem Simonem naše žákovská čtveřice a startovala zde početná česká enkláva žactva a dorostu. Pro Honzu, Petra a Ondru to byl první mezinárodní start za hranicemi ČR, Terka startovala venku popáté.
Pro všechny to byl poslední start před Mistrovstvím Ř ve vícebojích.
 
Kategorie do 16 let
HONZA PATKA 01 startoval v oštěpu, v kouli a skákal výšku.
OŠTĚP – v soutěži neměl rovnocenného soupeře a zvítězil nejdelším pokusem z úvodu soutěže v osobním rekordu 59,89m. Pak se snažil hodit kýženou šedesátku, lítalo to všechno nad 58m, ale byla v tom příliš velká snaha, hody podtrhával. České tabulky vede s náskokem jedenácti metrů, v dlouhodobých českých tabulkách se zařadil na třetí místo a má víc, než např. Jakub Vadlejch i Petr Frydrych. Je pravdou, že Honza Železný a starší kluci (do roku 1995) házeli jiným typem náčiní a mají přes šedesát.
Neřekl zdaleka poslední slovo, sezóna je na začátku a ta šedesátka není pro Honzu letošním konečným cílem. Ale to bychom už moc tabulkovali.
Koule – druhou disciplínou byla koule, zde obsadil třetí místo výkonem 13,59m a pro zdržení časáku po třetím pokusu soutěž ukončil a odběhl na výšku.
Výška byla velmi specifická, foukal tak silný vítr, že stojany se chvěly a laťka padala častěji sama, než zásluhou skokanů a skokanek (to neberte doslova), ale při mnoha pokusech se čekalo, bylo to pro skokany složité. .
Výška – v daných podmínkách si vytvořil osobní rekord 173cm a obsadil druhé místo To je potěšitelné, i když od Honzy se dá čekat i více (v tréninku 180cm). Dočkali jsme se v jeho podání v soutěži opět skoku s odrazem z obou nohou, no prostě Johnny a jeho triky.
  
PETR VACÁTKO 01 startoval v dálce a ve výšce.
Dálka – skákal velmi dobře, dva chlupové přešlapy nad šest metrů, škoda na 35 minut přerušené soutěže po třetích pokusech (ještě v tom chladnu!), kdy rozhodčí dávali dohromady finálové osmičky kluků ve společném závodě U16 a U18 (ti rozhodčí!!). Do závodu se ještě dostal, v šestém pokusu 593cm a druhé místo (w+2,5m/s), s povolenou podporou větru 583cm (v tabulkách se neobjevuje!).
Výška – podmínky popsány výše, po zdržené dálce jen krátký odpočinek, dostal se přes 170cm a třetí místo. Stěžoval si na vymlácené nohy z dálky.
 
ONDRA HOREJŠ 01 startoval v dálce, v kouli a na 100m překážek.
Dálka – absolvoval závod se dvěma pokusy 575cm, ten šestý po přerušení soutěže s velkým nedošlapem, od místa odrazu hodně daleko! Jako všichni ostatní se musel vyrovnávat se silným točivým větrem. Obsadil třetí místo.
Koule – žádná velká sláva, do soutěže přišel přímo z opožděné dálky a za moc to nestálo. Potýkal se s technikou a dal 11,97cm, tím obsadil čtvrté místo.
100m překážek – zde se nevyrovnal s větrem do zad (w+2,5m/s), dostával se blízko k překážkám a skákal to jako koza. Obsadil druhé místo výkonem 14,62s.
 
TERKA ŠÍNOVÁ 01 skákala výšku a dálku.
Výška – skákala výšku opět po půl roce, podmínky popsány výše. Třikrát jí spadla laťka samovolně při zahájení pokusu. S podmínkami se nicméně vyrovnala a zvítězila výkonem 162cm, na výšce 165cm dvakrát téměř úspěšná.
Dálka – soutěž se Terce nepovedla, opět se s odrazovým břevnem nekamarádila, potkala ho pouze jednou při přešlapu, jinak daleké nedošlapy a jednou daleko za ním. Skočila 517cm a obsadila třetí místo. Snad bude mít při mistrákách více štěstí a potká se v Edenu s prknem!
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz, Kalendář událostí
  
 
 
 

Přidáno/aktualizováno: 18.5.2016

 

Další aktuality

Výsledky z lednových halových závodů 2022

Novoroční skoky – Nehvizdy, 5.ledna 2022 celý článek

(vloženo 10.1.2022)

Výsledky z úvodních závodů halové sezóny 2022

Vánoční hala mladšího žactva 19.prosince 2021 60 metrů: Andrea Prokopová 08 v rozběhu osobní rekord 7,94s, ve finále 8,08s. Dálka: Andrea Prokopová 08 v osobním rekordu 503cm. celý článek

(vloženo 6.1.2022)

Výsledky z MČR a z Mezikrajáku v přespolním běhu 2021

Posledním mistrovským závodem končícího roku 2021 bylo Mistrovství ČR v přespolním běhu pro kategorie juniorů a dospělých, uskutečnilo se ve Valašském Meziříčí 27.listopadu 2021. celý článek

(vloženo 5.1.2022)

Výsledky z Přeboru Prahy v přespolním běhu 2021 ve Velké Chuchli

Na dostihovém závodišti v Praze-Velké Chuchli proběhl v neděli 21.listopadu 2021 Přebor Prahy v přespolním běhu od kategorie mladšího žactva po dospělé za účasti našich 13 atletů. celý článek

(vloženo 22.11.2021)

Nikita Machytková „Atletka nebo SuperStar“

Skvělé pěvecké výkony Nikity v tuto chvíli ukazují přesvědčivě: Nikita Super Star Ještě v loňském roce všechno nasvědčovalo tomu, že z Nikity může být vynikající atletka. celý článek

(vloženo 19.11.2021)

Více aktualit