Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

VÝSLEDKY ZE SCHWECHATU

 
V rakouském Schwechatu se konal v neděli 15. května 2016 tradiční mládežnický atletický mítink 46. ročník Mezinárodní Memoriál Franze Schustera mládeže.
Na tyto tradiční mezinárodní závody do Schwechatu odjela s manažérem Zdeňkem Simonem naše žákovská čtveřice a startovala zde početná česká enkláva žactva a dorostu. Pro Honzu, Petra a Ondru to byl první mezinárodní start za hranicemi ČR, Terka startovala venku popáté.
Pro všechny to byl poslední start před Mistrovstvím Ř ve vícebojích.
 
Kategorie do 16 let
HONZA PATKA 01 startoval v oštěpu, v kouli a skákal výšku.
OŠTĚP – v soutěži neměl rovnocenného soupeře a zvítězil nejdelším pokusem z úvodu soutěže v osobním rekordu 59,89m. Pak se snažil hodit kýženou šedesátku, lítalo to všechno nad 58m, ale byla v tom příliš velká snaha, hody podtrhával. České tabulky vede s náskokem jedenácti metrů, v dlouhodobých českých tabulkách se zařadil na třetí místo a má víc, než např. Jakub Vadlejch i Petr Frydrych. Je pravdou, že Honza Železný a starší kluci (do roku 1995) házeli jiným typem náčiní a mají přes šedesát.
Neřekl zdaleka poslední slovo, sezóna je na začátku a ta šedesátka není pro Honzu letošním konečným cílem. Ale to bychom už moc tabulkovali.
Koule – druhou disciplínou byla koule, zde obsadil třetí místo výkonem 13,59m a pro zdržení časáku po třetím pokusu soutěž ukončil a odběhl na výšku.
Výška byla velmi specifická, foukal tak silný vítr, že stojany se chvěly a laťka padala častěji sama, než zásluhou skokanů a skokanek (to neberte doslova), ale při mnoha pokusech se čekalo, bylo to pro skokany složité. .
Výška – v daných podmínkách si vytvořil osobní rekord 173cm a obsadil druhé místo To je potěšitelné, i když od Honzy se dá čekat i více (v tréninku 180cm). Dočkali jsme se v jeho podání v soutěži opět skoku s odrazem z obou nohou, no prostě Johnny a jeho triky.
  
PETR VACÁTKO 01 startoval v dálce a ve výšce.
Dálka – skákal velmi dobře, dva chlupové přešlapy nad šest metrů, škoda na 35 minut přerušené soutěže po třetích pokusech (ještě v tom chladnu!), kdy rozhodčí dávali dohromady finálové osmičky kluků ve společném závodě U16 a U18 (ti rozhodčí!!). Do závodu se ještě dostal, v šestém pokusu 593cm a druhé místo (w+2,5m/s), s povolenou podporou větru 583cm (v tabulkách se neobjevuje!).
Výška – podmínky popsány výše, po zdržené dálce jen krátký odpočinek, dostal se přes 170cm a třetí místo. Stěžoval si na vymlácené nohy z dálky.
 
ONDRA HOREJŠ 01 startoval v dálce, v kouli a na 100m překážek.
Dálka – absolvoval závod se dvěma pokusy 575cm, ten šestý po přerušení soutěže s velkým nedošlapem, od místa odrazu hodně daleko! Jako všichni ostatní se musel vyrovnávat se silným točivým větrem. Obsadil třetí místo.
Koule – žádná velká sláva, do soutěže přišel přímo z opožděné dálky a za moc to nestálo. Potýkal se s technikou a dal 11,97cm, tím obsadil čtvrté místo.
100m překážek – zde se nevyrovnal s větrem do zad (w+2,5m/s), dostával se blízko k překážkám a skákal to jako koza. Obsadil druhé místo výkonem 14,62s.
 
TERKA ŠÍNOVÁ 01 skákala výšku a dálku.
Výška – skákala výšku opět po půl roce, podmínky popsány výše. Třikrát jí spadla laťka samovolně při zahájení pokusu. S podmínkami se nicméně vyrovnala a zvítězila výkonem 162cm, na výšce 165cm dvakrát téměř úspěšná.
Dálka – soutěž se Terce nepovedla, opět se s odrazovým břevnem nekamarádila, potkala ho pouze jednou při přešlapu, jinak daleké nedošlapy a jednou daleko za ním. Skočila 517cm a obsadila třetí místo. Snad bude mít při mistrákách více štěstí a potká se v Edenu s prknem!
 
Kompletní výsledky: www.atletika.cz, Kalendář událostí
  
 
 
 

Přidáno/aktualizováno: 18.5.2016

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit