Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

 

NA JIŽŇÁKU OSM MEDAILÍ PRO NAŠE MLADÉ ATLETY

 
V sobotu 16. dubna 2016 pořádal náš oddíl v Centrálním parku na Jižním Městě
5. ročník BĚHU JIŽNÍM MĚSTEM.
Ranní deštivé počasí nevěštilo dobrou pohodu pro závodění, nakonec se vyčasilo a závody proběhly za dobrých běžeckých podmínek za účasti téměř 300 účastníků, z nichž se objevilo 70 našich mladých atletů a adeptů atletiky.
K hodnocení BJM se vrátíme v jiném příspěvku, v této Aktualitě výčet výsledků našich atletů a ten hodnotíme jako velmi úspěšný, ať se týká počtu startujících i krásných umístění našich mladých nadějí. Posuďte sami:
 
TŘI ZLATÉ, STŘÍBRNÁ A ČTYŘI BRONZOVÉ MEDAILE
Další čtyři čtvrtá, tři pátá a čtyři šestá místa.
 
NICO SBĚRATELEM ZLATÝCH MEDAILÍ
ŽÁCI (2001 – 2002), závod na 2300 metrů (PPBN)
1.místo: NICO BOKETTA 02 si nenechal uniknout třetí pohárové vítězství a zvítězil s jistotou v čase 7:37s. Po třech závodech vede s maximálním počtem bodů 48 bodů.
4.místo: Honza ŠVEJDA 01 jen těsně nezískal jihoměstskou medaili, ale získal cenné pohárové body v čase 8:05s a ukazuje, že z něho, vedle chůze, může být i dobrý běžec. Po třech závodech na osmém místě se 7 body.
Péťa Novák 02 byl na škole v přírodě, přišel o body a souboj s Nicem.
Běželo 12 žáků
 
ŽÁKYNĚ (2001 – 2002), závod na 2300 metrů (PPBN)
6.místo: Kačka HOŠKOVÁ 02 si testovala běžeckou připravenost v rámci chodecké přípravy a získala body do poháru v čase 10:43s.
8.místo: Kristýna VEJŠICKÁ 02 podobně jako Kačka se připravuje na chodecké závody a doběhla v rámci této přípravy v čase 11:56s.
Běželo 8 žákyň.
 
MATĚJ S BRONZEM
ŽÁCI MLADŠÍ (2003 – 2004), závod na 1200 metrů (PPBN)
3.místo: MATĚJ BEDNÁŘ 03 nestačil na Hrouzka a Vindušku, připsal si i tentokrát vysoké pohárové body a dosáhl na medaili v čase 4:18s. Po třech závodech na druhém místě s 36 body.
5.místo: Dominik GNIP 03 má za sebou minimum startů a velmi příjemně překvapil dosaženým umístěním v čase 4:34s. Po třech závodech v desítce se 6 body.
6.místo: Honza SCHNAJBERK 04 z našich kluků tentokrát třetí s pěknými pohárovými body za čas 4:40s. Po třech závodech na čtvrtém místě se 16 body.
12. Alex Šimek 04 v čase 4:58s; 13. Patrik Kroupa 03 v čase 5:03s; 14. Vilda Bednář 03 v čase 5:09s; 15. Jakub Srnec 04 v čase 6:47s.
Běželo 15 mladších žáků.
 
ŽÁKYNĚ MLADŠÍ (2003 – 2004), závod na 1200 metrů (PPBN)
17. Martina Zajícová 04 v čase 5:28s.
Eliška Landsmannová 03 nestartovala pro kolizi s jiným sportem, po třech závodech na sedmém místě se 13 body.
Běželo 20 mladších žákyň.
 
MAREK SE STŘÍBREM A TÉMĚŘ ZLATÝ
PŘÍPRAVKA ŽÁCI III (2005 – 2006), závod na 600 metrů (PPBN)
2.místo: MAREK VANDÍREK 05 bojoval až do samotného cíle o zlatou, jen těsně o 0,5s se musel sklonit před Dlabačem v čase 2:00,2s 0,5a připsal si první pohárové body. Po třech závodech na pátém místě se 13 body.
4.místo: Tomas JARVINEN 05 po dlouhé tréninkové pauze jen těsně za medailí v čase   2:03,7s, potřebuje závodit. Po třech závodech na osmém místě se 7 body.
6.místo: Honza  HURDÁLEK 06 nejrychlejší z mladšího ročníku v kategorii v čase 2:06,9s s cennými pohárovými body. Po třech závodech na čtvrtém místě s 19 body.
14. Dan Kopřiva 05 v čase 2:25,3s; 16. Filip Bartoň 06 v čase 2:29,7s; 19. Patrik Mačina 05 v čase 2:31,9s.  
Běželo 21 chlapců.
 
MÍŠA SE DOČKALA MEDAILE
PŘÍPRAVKA ŽÁKYNĚ III (2005 – 2006), závod na 600 metrů (PPBN)
3.místo: MÍŠA RUBEŠOVÁ 05 se dočkala v domácím prostředí po pěkných nemedailových umístěních konečně medaile a získala cenné pohárové body v čase 2:10,9s. Po třech závodech na čtvrtém místě s 19 body.
4.místo: Kim BOKETTOVÁ 05 není zatím v oddílu, ale chystá se být členkou, stálo by to zato, příklad bráchy táhne, zaběhla 2:15,1s. Po třech závodech na devátém místě se 7 body.
5.místo: Eliška KRAMEŠOVÁ 06 bez závodních zkušeností pěkné umístění za čas 2:16,3s.
8.místo: Verča DVOŘÁKOVÁ 06 s pohárovými body ze závodu, zaběhla 2:23,7s.
9.místo: Marie CHOVANCOVÁ 06 první pohárové body a čas 2:24,0s.
12. Natálie Slachová 06 v čase 2:25,9s; 13. Tereza Procházková 06 v čase 2:26,2s; 14. Barbora Košařová 06 v čase 2:28,6s; 18. Alena Žaludová 06 v čase 2:33,0s; 10. Nela Matějková 06 v čase 2:33,8s; 20. Natálie Prokopová 06 v čase 2:35,6s; 21. Lucie Žariková 06 v čase 2:36,9; 23. Lucie Laubeová 06 v čase 2:39,5s; 24. Anna Votočková 05 v čase 2:39,8s; 25. Vanda Hegerová 06 v čase 2:40,1s; 27. Vivienne Tore 05 v čase 2:44,3s; Monika Cuřínová 05 v čase 2:47,7s; 29. Emma Vorlová 05 v čase 2:50,9s; 30. Kateřina Králová 05 v čase 2:59,2s.
Běželo 30 děvčat.
 
PŘÍPRAVKA ŽÁCI II (2007 – 2008), závod na 600 metrů
16. Vít Zámostný 07 v čase 2:43,7s; 17. Matyáš Srnec 08 v čase 2:45,2s; 18. Jakub Kaucký 08 v čase 2:46,3s; 20. Šimon Kaucký 08 v čase 2:54,6s; 21. Štěpán Tůma 08 v čase 2:56,8s.
Běželo 22 chlapců.
 
DANČA NEPŘERUŠILA ZLATOU SÉRII
PŘÍPRAVKA ŽÁKYNĚ II (2007 – 2008), závod na 600 metrů
1.místo: DANČA MANDÍKOVÁ 07 si doběhla s přesvědčivým závěrem pro suverénní vítězství v čase 2:10,9s a lze konstatovat, že v kategorii nemá soupeřku.
5.místo: Andrea PROKOPOVÁ 08 bez větších závodních zkušeností dosáhla na velmi pěkné umístění v čase 2:21,6s.
6.místo: Adéla BAJTLOVÁ 07 také pěkné umístění v čase 2:23,6s.
10.místo: Laura Anna ŘEHÁKOVÁ 08 se vešla do desítky za čas 2:34,5s.
11. Caroline LLoyd 07 v čase 2:34,8s; 13. Ema Šedlbauerová 08 v čase 2:42,3s; 14. Nela Škodová 08 v čase 2:43,9s; 16. Kateřina Stejskalová 07 v čase 2:48,2s; 10. Klára Žaludová 08 v čase 2:54,3s; 21. Dita Hegerová 08 v čase 2:57,0s; 22. Barbora Holečková 08 v čase 2:59,3s.
Běželo 22 děvčat.
 
MÁME ŠIKOVNÉ MLADÉ TALENTY TAKÉ V NEJMLADŠÍCH KATEGORIÍCH
PŘÍPRAVKA ŽÁCI I (2009 – 2010), závod na 450 metrů.
4.místo: Michal MANDÍK 10 se už vyzná a jako mladší ročník v kategorii těsně za medailí v čase 2:10,6s.
9.místo: Radek MAČINA 09 v čase 2:20,6s.
21. Matěj Sechovec 10 v čase 2:50,2s.
Běželo 26 chlapců.
 
 
PŘÍPRAVKA ŽÁKYNĚ I (2009 – 2010), závod na 450 metrů.
3.místo: KAROLÍNA LAŇKOVÁ 09 jeden z mnoha příkladů, že máme šikovné mladé adepty atletiky, bez závodních zkušeností s bronzem v čase 2:10,8s.
4.místo: Nikola PTÁČKOVÁ 09 s atletickými geny těsně za medailí v čase 2:15,0s (Ptáčata zatím nejsou členkami oddílu).
5.místo: Kristýna HANÁKOVÁ 09 na pěkném umístění v čase 2:15,9s.
6.místo: Adéla PTÁČKOVÁ 09 druhá ze sesterské dvojice v čase 2:16,2s
11. Sára Zavřelová 09 v čase 2:19,4s; 13. Oliwia Plichta 09 v čase 2:22,7s; 16. Adéla Veverková 09 v čase 2:28,9s; 18. Táňa Štěpánková 10 v čase 2:30,2s; 20. Petra Stejskalová 09 v čase 2:36,0s; 21. Kristýna Miclíková 10 v čase 2:37,1s; 23. Olga Hoznourová 10 v čase 2:38,9s.
Běželo 26 děvčat.
 
BROUČCI (2011 – 2013), závod na 100 metrů.
17. Kryštof Vorel 12 v čase 41,2s.
Běželo 23 broučků.
 
BERUŠKY (2011 – 2013), závod na 100 metrů.
1.místo: VALÉRIE ŘEHÁKOVÁ 12 na přání otce startovala za oddíl, členkou se teprve stane, vítězný čas 26,0s.
3.místo: LINDA HEGEROVÁ 11 o vteřinu za vítězkou taky s prvním úspěchem v čase 27,0s.
7.místo: Kateřina HANÁKOVÁ 11 v čase 30,5s.
Běželo 17 berušek.  
 
Kompletní výsledky: www.bezeckenadeje.cz

 

 

Přidáno/aktualizováno: 17.4.2016

 

Další aktuality

Výsledky z Meziměstského utkání mladšího žactva

Na závěr halové sezóny se uskutečnilo v hale v Ostravě 10.března 2019 tradiční Meziměstské víceutkání mladších žáků a mladších žákyň Praha – Ostrava – Brno – Bratislava. celý článek

(vloženo 11.3.2019)

Startujeme na Meziměstském utkání mladšího žactva

Poslední akcí, která uzavírá halovou sezónu v rámci pražské atletiky bude tradiční Meziměstské víceutkání mladšího žactva Praha – Ostrava – Brno – Bratislava a proběhne v Ostravě v neděli 10.března 2019. celý článek

(vloženo 5.3.2019)

Výsledek z Mistrovství ČR žactva v Ostravě

Posledním ze série halových republikových šampionátů bylo Mistrovství ČR žáků a žákyň v Ostravě 2.-3.3.2019, kde jsme měli jediné zastoupení. celý článek

(vloženo 4.3.2019)

VÝSLEDKY PŘEBORU PRAHY MLADŠÍCH ŽÁKŮ A MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

V hale na Strahově proběhl 27.-28.února 2019 Přebor Prahy mladších žáků a mladších žákyň. Přinesl potěšitelné výsledky našim jihoměstským barvám v podobě zisku šesti přebornických medailí a dalších devíti umístění do desítky. V mnoha případech si mla celý článek

(vloženo 1.3.2019)

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT NA VENKOVNÍCH SPORTOVIŠTÍCH

Počasí přímo vybízí opustit školní tělocvičny a začít trénovat na venkovních sportovištích. celý článek

(vloženo 28.2.2019)

Více aktualit