Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Kompletní sada medailí z Mistráků žactva

Jako poslední z halové mistrovské série se konalo o víkendu 5.-6. března 2016 v atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce Mistrovství ČR žactva. Ke startu přihlášeno a vybráno pět našich kluků, kteří byli v hale vidět a to nejenom tím, co předvedli na dráze a sektorech, ale medailisté byli viditelní díky na modro obarveným hlavám.

Kromě medailí „namodro“ dosáhli kluci na další pěkná umístění a vytvořili si na této vrcholné halové akci devět osobních rekordů.

ZLATÁ TŘÍSTOVKA ONDRY

ONDRA HOREJŠ nastoupil na sobotních 60m překážek s čákou na finále a ukázalo se, že to bylo reálné. Nakonec se mu to po dvou kolizích na překách, nevejde se do mezery, časem 8,72s nepodařilo o 0,01s a jako první nepostupující obsadil deváté místo.
V závěru sobotního programu zaklekl do bloků ke startu rozběhu jeho hlavní disciplíny 300m. Nenechal nic náhodě, chtěl do finále výhodnou dráhu a vyběhl si ze čtvrté dráhy osobní rekord 37,47s (zlepšení o 0,76s) a to znamená nejlepší český výkon. Vydrží na čele tabulek i po neděli?

V neděli nejprve rozběh na 150m, jistý postup do finále třetím časem a osobní rekord 17,49s a před ním za hodinu finálový běh na 300m, kde se v sobotním rozběhu pasoval do role favorita a tu bezezbytku unesl a splnil své předsevzetí zlepšit včerejší výkon a zvítězit. Získal svoji první mistrovskou zlatou medaili v osobním rekordu a nejlepším čase halové sezóny 37,10s.

Představou Ondry i trenéra bylo získat alespoň bronz na 150m, proto běžel rozběh. Už při protažení před finálem třístovky lehce cítil zadní stehno a bylo by to riziko. Do finále 150m nenastoupil, na bronz stačilo 17,55s. Po vícebojařském mistrovském bronzu druhý medailový a nejcennější Ondrův úspěch.

STŘÍBRNÁ VÝŠKA PÉTI

PÉŤA VACÁTKO startoval v sobotu na 60m překážek. Tabulkově to na finále nebylo, jedině zlepšení osobáku. To se mu podařilo, v rozběhu dal osobní rekord 8,71s (zlepšení o 0,12s) a do finále časem proklouzl, zde obsadil sedmé místo časem 8,73s.

V neděli nastoupil na svoji hlavní disciplínu výšku správně nahecovaný s cílem skočit osobák (absolutní 179cm, v hale 176cm) a povedl se mu životní závod. V průběhu závodu skákal poslední tři výšky na třetí pokus, síla už potom chyběla na vítězné výšce. Skočil osobní rekord 183cm a získal stříbrnou medaili, svoji první mistrovskou vůbec. Po smolném víceboji si medaili moc přál, Péťův největší vysněný úspěch.

BRONZOVÁ KOULE HONZY

HONZA PATKA v sobotu nastoupil ke skoku o tyči. Na vyšších výškách skákal s tvrdší tyčí a měl nadějné pokusy i na 360cm, tuto výšku se mu sice zdolat nepodařilo, ale osobní rekord 345cm a páté místo je super výsledek.

V nedělním programu koule, jeho první halová disciplína. Nachystal se kvalitně a mělo to medailovou odezvu, kterou jistil hned prvním pokusem, kterým poslal náčiní na osobní rekord 14,91m a získal bronzovou medaili. Doposledka dramatická soutěž, favorit Osolsobě pohořel, před čtvrtým náskok půldruhého metru. Do sbírky Honzova druhá bronzová mistrovská medaile.

NICO BOKETTA nestíhal z hor sobotních 1500m a startoval v neděli na 3000m. V konkurenci starších kluků neměl co ztratit, cílem bylo zaútočit na osobák. Podařilo se, osobní rekord 10:04,16s a sedmé místo je vynikajícím běžeckým počinem s posunem nejlepšího času o 15,86s (druhý nejrychlejší z 2002) s velkou perspektivou pro příští „ještě žákovský“ rok. Přidá-li k běžeckému talentu častější tréninky, tak má světlou perspektivu. Škoda, že přijel do haly pozdě, kolem rozcvičení a prezentace panoval zmatek.
Pro Nica tento závod jeho dosavadním vrcholem.

PÉŤA NOVÁK nastoupil v sobotu k rozběhu na 800 metrů. Dal do závodu běžecké srdce, ale nevyvaroval se kolizí, celkem čtyřikrát vyveden z rytmu, dostával loktem, obíhal vnějškem. Taková ovšem halová půlka bývá. Byla to škoda, protože při rovnoměrnějším běhu na finále měl!! Zaběhl si osobní rekord 2:12,33s (zlepšení o 1,58s) a obsadil tím jedenácté místo, na postup do finálové osmičky bylo potřebných 2:11,77s. Je mladší ročník v kategorii a přidá-li na četnosti tréninků, na dráze může i starším klukům zatopit.

Bez nadsázky lze říci, že na předvedených výkonech a umístění kluků jsou jen samá pozitiva. Na mistrákách lze však najít i negativa.

Nepostavili jsme štafety 4x300m, holky se rozpadly už předem z důvodu pobytu Lindy a Ivety na horách, Terka s přípravou po zlomenině klíčku začíná. K výběru na individuální start (s výjimkou Verči) měly další holky daleko. Eliška upřednostnila plavecké závody.
Kluci chtěli běžet, ale postihla nás fakt smůla. Vojta si způsobil v týdnu před mistrovstvím zlomeninu kostí předloktí, Honza není zcela ready s kyčlí a ve třech se štafeta opravdu běžet nedá i když to kluci moc chtěli.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz

Přidáno/aktualizováno: 10.3.2016

 

Další aktuality

Zážitky z Prázdninového týdenního soustředění

V termínu 13.-17.července 2020 proběhl 1.turnus Prázdninového týdenního soustředění pro mladé atlety oddílu s pestrým programem, kterého se zúčastnilo 13 členů oddílu se zázemím v areálu Hrabákova. celý článek

(vloženo 20.7.2020)

Výsledky z hostování v Extralize a I.lize

V sobotu 18.července 2020 měly v atletickém kalendáři své místo soutěže družstev v Extralize a v I.lize, které pokračovaly 2.kolem. celý článek

(vloženo 19.7.2020)

Výsledky z hostování v Extralize a I.lize

Na sobotu 4.července 2020 připadl termín konání 1. kola Extraligy mužů a žen a také 1.kola I.ligy mužů a žen. V obou soutěžích startovali naši atleti, kteří jsou na hostování. Terka hostuje za Duklu, všichni další za Univerzitní sportovní klub „B“. D celý článek

(vloženo 7.7.2020)

Výsledky 9.ročníku Jarního běhání

V obvyklém dubnovém termínu se závod nemohl uskutečnit z důvodu vládních opatření ke koronavirové epidemii. celý článek

(vloženo 29.6.2020)

VÝSLEDKY Z PŘEBORU PRAHY JUNIORŮ A JUNIOREK

Na stadionu ASK Slavia v Edenu proběhl ve dnech 26.-27.června 2020 Přebor Prahy juniorů a juniorek. Na startu čtyři junioři a stejný počet juniorek. Tereza měla odlehčený program po víceboji. Přebor se ziskem 12 přebornických medailí možno považovat celý článek

(vloženo 29.6.2020)

Více aktualit