Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Kompletní sada medailí z Mistráků žactva

Jako poslední z halové mistrovské série se konalo o víkendu 5.-6. března 2016 v atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce Mistrovství ČR žactva. Ke startu přihlášeno a vybráno pět našich kluků, kteří byli v hale vidět a to nejenom tím, co předvedli na dráze a sektorech, ale medailisté byli viditelní díky na modro obarveným hlavám.

Kromě medailí „namodro“ dosáhli kluci na další pěkná umístění a vytvořili si na této vrcholné halové akci devět osobních rekordů.

ZLATÁ TŘÍSTOVKA ONDRY

ONDRA HOREJŠ nastoupil na sobotních 60m překážek s čákou na finále a ukázalo se, že to bylo reálné. Nakonec se mu to po dvou kolizích na překách, nevejde se do mezery, časem 8,72s nepodařilo o 0,01s a jako první nepostupující obsadil deváté místo.
V závěru sobotního programu zaklekl do bloků ke startu rozběhu jeho hlavní disciplíny 300m. Nenechal nic náhodě, chtěl do finále výhodnou dráhu a vyběhl si ze čtvrté dráhy osobní rekord 37,47s (zlepšení o 0,76s) a to znamená nejlepší český výkon. Vydrží na čele tabulek i po neděli?

V neděli nejprve rozběh na 150m, jistý postup do finále třetím časem a osobní rekord 17,49s a před ním za hodinu finálový běh na 300m, kde se v sobotním rozběhu pasoval do role favorita a tu bezezbytku unesl a splnil své předsevzetí zlepšit včerejší výkon a zvítězit. Získal svoji první mistrovskou zlatou medaili v osobním rekordu a nejlepším čase halové sezóny 37,10s.

Představou Ondry i trenéra bylo získat alespoň bronz na 150m, proto běžel rozběh. Už při protažení před finálem třístovky lehce cítil zadní stehno a bylo by to riziko. Do finále 150m nenastoupil, na bronz stačilo 17,55s. Po vícebojařském mistrovském bronzu druhý medailový a nejcennější Ondrův úspěch.

STŘÍBRNÁ VÝŠKA PÉTI

PÉŤA VACÁTKO startoval v sobotu na 60m překážek. Tabulkově to na finále nebylo, jedině zlepšení osobáku. To se mu podařilo, v rozběhu dal osobní rekord 8,71s (zlepšení o 0,12s) a do finále časem proklouzl, zde obsadil sedmé místo časem 8,73s.

V neděli nastoupil na svoji hlavní disciplínu výšku správně nahecovaný s cílem skočit osobák (absolutní 179cm, v hale 176cm) a povedl se mu životní závod. V průběhu závodu skákal poslední tři výšky na třetí pokus, síla už potom chyběla na vítězné výšce. Skočil osobní rekord 183cm a získal stříbrnou medaili, svoji první mistrovskou vůbec. Po smolném víceboji si medaili moc přál, Péťův největší vysněný úspěch.

BRONZOVÁ KOULE HONZY

HONZA PATKA v sobotu nastoupil ke skoku o tyči. Na vyšších výškách skákal s tvrdší tyčí a měl nadějné pokusy i na 360cm, tuto výšku se mu sice zdolat nepodařilo, ale osobní rekord 345cm a páté místo je super výsledek.

V nedělním programu koule, jeho první halová disciplína. Nachystal se kvalitně a mělo to medailovou odezvu, kterou jistil hned prvním pokusem, kterým poslal náčiní na osobní rekord 14,91m a získal bronzovou medaili. Doposledka dramatická soutěž, favorit Osolsobě pohořel, před čtvrtým náskok půldruhého metru. Do sbírky Honzova druhá bronzová mistrovská medaile.

NICO BOKETTA nestíhal z hor sobotních 1500m a startoval v neděli na 3000m. V konkurenci starších kluků neměl co ztratit, cílem bylo zaútočit na osobák. Podařilo se, osobní rekord 10:04,16s a sedmé místo je vynikajícím běžeckým počinem s posunem nejlepšího času o 15,86s (druhý nejrychlejší z 2002) s velkou perspektivou pro příští „ještě žákovský“ rok. Přidá-li k běžeckému talentu častější tréninky, tak má světlou perspektivu. Škoda, že přijel do haly pozdě, kolem rozcvičení a prezentace panoval zmatek.
Pro Nica tento závod jeho dosavadním vrcholem.

PÉŤA NOVÁK nastoupil v sobotu k rozběhu na 800 metrů. Dal do závodu běžecké srdce, ale nevyvaroval se kolizí, celkem čtyřikrát vyveden z rytmu, dostával loktem, obíhal vnějškem. Taková ovšem halová půlka bývá. Byla to škoda, protože při rovnoměrnějším běhu na finále měl!! Zaběhl si osobní rekord 2:12,33s (zlepšení o 1,58s) a obsadil tím jedenácté místo, na postup do finálové osmičky bylo potřebných 2:11,77s. Je mladší ročník v kategorii a přidá-li na četnosti tréninků, na dráze může i starším klukům zatopit.

Bez nadsázky lze říci, že na předvedených výkonech a umístění kluků jsou jen samá pozitiva. Na mistrákách lze však najít i negativa.

Nepostavili jsme štafety 4x300m, holky se rozpadly už předem z důvodu pobytu Lindy a Ivety na horách, Terka s přípravou po zlomenině klíčku začíná. K výběru na individuální start (s výjimkou Verči) měly další holky daleko. Eliška upřednostnila plavecké závody.
Kluci chtěli běžet, ale postihla nás fakt smůla. Vojta si způsobil v týdnu před mistrovstvím zlomeninu kostí předloktí, Honza není zcela ready s kyčlí a ve třech se štafeta opravdu běžet nedá i když to kluci moc chtěli.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz

Přidáno/aktualizováno: 10.3.2016

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit