Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

PŘED NÁMI ROK 2016

Vážení rodiče, mladí atleti, příznivci našeho oddílu,
vstupujeme do roku 2016, roku přestupného a olympijského. Před námi je čtvrtý rok naší činnosti, v dubnu si připomeneme tři roky od založení oddílu. Je to doba relativně krátká, ale bohatá na celou řadu atletických oddílových událostí, tak jak přicházely.

Nový rok 2016 bude jiný v tom, že vstupujeme do prvního roku jako zapsaný spolek. To samo o sobě bude vyžadovat různé změny a týká se to i zapojení mnoha z vás (rádi bychom) do spolkové činnosti. Naší prioritou bude pokračovat v úspěšném trendu našeho oddílu...

Vzájemná spolupráce

V prvé řadě chci říci, že bude nadále záležet na obětavosti Vás rodičů, tak aby se mohli vaše děti atletice věnovat. U části z nich půjde o první krůčky, u těch vyspělejších o upevňování atletických všestranných základů a jejich uplatnění v závodech v hale, na dráze i na různých typech přespolních běhů.

Účast na závodech

Je naším cílem, aby se mladí atleti účastnili závodů v co největším počtu a to i v případech, že nepůjde o předvedení vyšší výkonnosti, ale především o získávání potřebného sebevědomí a získávání zkušeností. Spoléháme na spolupráci s rodiči při spoluúčasti na závodech a nutno říci, že k tomu patří i víkendy. Atletika je o tom a bez toho to nepůjde. U těch už závodně zkušenějších a vyspělejších půjde i o medaile. V každém případě platí, že účast na závodech, zlepšování osobáků je kořením atletiky.

Členská základna a trenéři

Počet členů dosahuje vyššího počtu, než jsme očekávali, nadále však platí dát možnost co největšímu počtu dětí a mládeže z Jižního Města a okolí, věnovat se atletice. Trenéři a atleti jsou spojité nádoby a naší snahou bude získat další obětavé i nadšené trenéry pro práci s mladými adepty atletiky, to především. Jsme připraveni je proškolit, tak aby vstoupili do praxe vybaveni nezbytnou trenérskou licencí.

Soutěže družstev

Výkladní skříň našeho oddílu družstvo žactva přihlašujeme do Přeboru Prahy a taktéž družstvo mladšího žactva, kde se objeví nastupující slibná vlna mladších ročníků až po 2005. Start za družstvo je motivační a my věříme, že se nám podaří opět pěkné výsledky, vždyť příklad mistryň ČR žákyň je tím nejlepším motivačním stimulem.

Reprezentace oddílu

Na mezinárodním poli budeme mít své nominační želízko v Aničce Kerbachové na ME 17, účast v mezistátním utkání pro í žáky a žákyně. Naší prioritou zůstávají Mistrovství ČR v hale včetně vícebojů a stejná republiková klání na dráze a také v přespolním běhu. Neméně důležité pro nás budou výsledky v Přeboru Prahy. Reprezentaci oddílu chápeme však i při účasti a pěkných výsledcích na jakýchkoliv závodech dalších i méně důležitých závodech.

Pořadatelství závodů

Uspořádáme už tradiční přespolní běhy v našem regionu, v sobotu 16. dubna to bude 5. ročník Běhu Jižním Městem a v sobotu 15. října už 9. ročník Podzimního běhání. V obou případech nepůjde jen o propagaci našeho oddílu, ale především o to, aby se zúčastnil co nejvyšší počet aktivních účastníků a to platí i o našich členech, tak aby získávali vztah k závodnímu běhání. Ve vhodném termínu uspořádáme závod Rodičů s dětmi v oddílovém čtyřboji.

Soustředění

V obvyklých termínech uspořádáme oddílová soustředění v tradičních a osvědčených lokalitách. V druhé půlce srpna Prázdninové soustředění v Litomyšli se zaměřením na podzimní závodní část sezóny a v druhé půlce října Podzimní soustředění na Zadově se všestranně kondičním zaměřením. V případě obou akcí bychom rádi, aby se se zúčastnil vysoký počet našich mladých atletů.

Tréninkové prostory

Trénujeme v našich lokalitách v areálu Hrabákova s využitím tělocvičen na ZŠ Pošepného a přilehlého Kunratického lesu a ve školním areálu ZŠ K Milíčovu s využitím tělocvičen tamtéž. Po ukončení tréninků v tělocvičně Sokola Chodov a přetlakové haly na Strahově pro žactvo chceme využívat nárazově „velký“ stadion. O spřáteleném oddílu budeme jednat. S městskou částí Praha 11 budeme pokračovat v jednáních o perspektivě výstavby atletického stadionu.

Webové stránky

Na webových stránkách, hlavním informačním zdroji činnosti oddílu zveřejňujeme to podstatné tak, aby mladí atleti, jejich rodiče i příznivci měli dostatek informací, avšak jsme si vědomi toho, že ne vše je dokonalé. Víme o tom, že chybí doplněná Fotogalerie, chceme uvést do chodu Bazar a uvidíme co dalšího. I na tom Výbor míní co nejrychleji zapracovat.

Spolupráce s městskou částí Praha 11 a se školami

Po ukončení činnosti o.p.s.se bude spolupráce s městskou částí odvíjet na úrovni Grantové politiky, pronájmy tréninkových a nezbytných administrativních prostorů budou řešeny s Jihoměstskou majetkovou a.s. Už zmíněno, jednání k výstavbě stadionu s městskou částí budou pokračovat.

Spolupráce se základními školami Pošepného a K Milíčovu při využívání tělocvičen a venkovních tréninkových prostorů.

Do Nového roku 2016 přeji všem především zdraví, dobrou pohodu pracovní i doma v rodině a také  všechna splněná předsevzetí, které si do roku 2016 dáte. Mladým atletům k tomu dobrý známky ve škole a samý osobáky v atletice!!

Ladislav Kárský
předseda oddílu
Atletika Jižní Město z.s.

Přidáno/aktualizováno: 30.12.2015

 

Další aktuality

Nico Boketta stříbrný na Mistrovství ČR v krosu mezi mílaři

V sobotu 26.listopadu 2022 proběhlo v Rumburku na FotbalParku Dymník Mistrovství ČR v přespolním běhu pro kategorie mužů a žen ve vytrvalostním závodě a v závodě mílařů a mílařek, o mistrovské medaile bojovali také junioři a juniorky. celý článek

(vloženo 28.11.2022)

Výsledky z Přeboru Prahy a z Chuchelského dostihového krosu

V neděli 20.listopadu 2022 proběhl na dostihovém závodišti v Chuchli Přebor Prahy v krosu od kategorie mladšího žactva po dospělé. Mladší kategorie se zúčastnili Chuchelského dostihového krosu. Závodilo se na náročné trati, především na rozmoklém tra celý článek

(vloženo 24.11.2022)

Výsledky z 89.ročníku Velké kunratické a z Českého Brodu

V neděli 13.listopadu 2022 proběhl tradiční běžecký závod 89.ročník Velké kunratické za vysoké účasti našich atletů. Na start se postavilo 41 našich mladých atletů a adeptů atletiky. celý článek

(vloženo 22.11.2022)

Výsledky z 15.ročníku Podzimního běhání 2022

V sobotu 5.listopadu 2022 jsme uspořádal náš oddíl tradiční závod 15.ročník Podzimního běhání. celý článek

(vloženo 8.11.2022)

Výsledky z Podzimního běhu Olympu

V sobotu 15.10.2022 se uskutečnil tradiční běžecký závod pro děti a mládež 16. ročník podzimního běhu Olympu, za účasti našich mladých atletů. celý článek

(vloženo 19.10.2022)

Více aktualit