Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

PŘED NÁMI ROK 2016

Vážení rodiče, mladí atleti, příznivci našeho oddílu,
vstupujeme do roku 2016, roku přestupného a olympijského. Před námi je čtvrtý rok naší činnosti, v dubnu si připomeneme tři roky od založení oddílu. Je to doba relativně krátká, ale bohatá na celou řadu atletických oddílových událostí, tak jak přicházely.

Nový rok 2016 bude jiný v tom, že vstupujeme do prvního roku jako zapsaný spolek. To samo o sobě bude vyžadovat různé změny a týká se to i zapojení mnoha z vás (rádi bychom) do spolkové činnosti. Naší prioritou bude pokračovat v úspěšném trendu našeho oddílu...

Vzájemná spolupráce

V prvé řadě chci říci, že bude nadále záležet na obětavosti Vás rodičů, tak aby se mohli vaše děti atletice věnovat. U části z nich půjde o první krůčky, u těch vyspělejších o upevňování atletických všestranných základů a jejich uplatnění v závodech v hale, na dráze i na různých typech přespolních běhů.

Účast na závodech

Je naším cílem, aby se mladí atleti účastnili závodů v co největším počtu a to i v případech, že nepůjde o předvedení vyšší výkonnosti, ale především o získávání potřebného sebevědomí a získávání zkušeností. Spoléháme na spolupráci s rodiči při spoluúčasti na závodech a nutno říci, že k tomu patří i víkendy. Atletika je o tom a bez toho to nepůjde. U těch už závodně zkušenějších a vyspělejších půjde i o medaile. V každém případě platí, že účast na závodech, zlepšování osobáků je kořením atletiky.

Členská základna a trenéři

Počet členů dosahuje vyššího počtu, než jsme očekávali, nadále však platí dát možnost co největšímu počtu dětí a mládeže z Jižního Města a okolí, věnovat se atletice. Trenéři a atleti jsou spojité nádoby a naší snahou bude získat další obětavé i nadšené trenéry pro práci s mladými adepty atletiky, to především. Jsme připraveni je proškolit, tak aby vstoupili do praxe vybaveni nezbytnou trenérskou licencí.

Soutěže družstev

Výkladní skříň našeho oddílu družstvo žactva přihlašujeme do Přeboru Prahy a taktéž družstvo mladšího žactva, kde se objeví nastupující slibná vlna mladších ročníků až po 2005. Start za družstvo je motivační a my věříme, že se nám podaří opět pěkné výsledky, vždyť příklad mistryň ČR žákyň je tím nejlepším motivačním stimulem.

Reprezentace oddílu

Na mezinárodním poli budeme mít své nominační želízko v Aničce Kerbachové na ME 17, účast v mezistátním utkání pro í žáky a žákyně. Naší prioritou zůstávají Mistrovství ČR v hale včetně vícebojů a stejná republiková klání na dráze a také v přespolním běhu. Neméně důležité pro nás budou výsledky v Přeboru Prahy. Reprezentaci oddílu chápeme však i při účasti a pěkných výsledcích na jakýchkoliv závodech dalších i méně důležitých závodech.

Pořadatelství závodů

Uspořádáme už tradiční přespolní běhy v našem regionu, v sobotu 16. dubna to bude 5. ročník Běhu Jižním Městem a v sobotu 15. října už 9. ročník Podzimního běhání. V obou případech nepůjde jen o propagaci našeho oddílu, ale především o to, aby se zúčastnil co nejvyšší počet aktivních účastníků a to platí i o našich členech, tak aby získávali vztah k závodnímu běhání. Ve vhodném termínu uspořádáme závod Rodičů s dětmi v oddílovém čtyřboji.

Soustředění

V obvyklých termínech uspořádáme oddílová soustředění v tradičních a osvědčených lokalitách. V druhé půlce srpna Prázdninové soustředění v Litomyšli se zaměřením na podzimní závodní část sezóny a v druhé půlce října Podzimní soustředění na Zadově se všestranně kondičním zaměřením. V případě obou akcí bychom rádi, aby se se zúčastnil vysoký počet našich mladých atletů.

Tréninkové prostory

Trénujeme v našich lokalitách v areálu Hrabákova s využitím tělocvičen na ZŠ Pošepného a přilehlého Kunratického lesu a ve školním areálu ZŠ K Milíčovu s využitím tělocvičen tamtéž. Po ukončení tréninků v tělocvičně Sokola Chodov a přetlakové haly na Strahově pro žactvo chceme využívat nárazově „velký“ stadion. O spřáteleném oddílu budeme jednat. S městskou částí Praha 11 budeme pokračovat v jednáních o perspektivě výstavby atletického stadionu.

Webové stránky

Na webových stránkách, hlavním informačním zdroji činnosti oddílu zveřejňujeme to podstatné tak, aby mladí atleti, jejich rodiče i příznivci měli dostatek informací, avšak jsme si vědomi toho, že ne vše je dokonalé. Víme o tom, že chybí doplněná Fotogalerie, chceme uvést do chodu Bazar a uvidíme co dalšího. I na tom Výbor míní co nejrychleji zapracovat.

Spolupráce s městskou částí Praha 11 a se školami

Po ukončení činnosti o.p.s.se bude spolupráce s městskou částí odvíjet na úrovni Grantové politiky, pronájmy tréninkových a nezbytných administrativních prostorů budou řešeny s Jihoměstskou majetkovou a.s. Už zmíněno, jednání k výstavbě stadionu s městskou částí budou pokračovat.

Spolupráce se základními školami Pošepného a K Milíčovu při využívání tělocvičen a venkovních tréninkových prostorů.

Do Nového roku 2016 přeji všem především zdraví, dobrou pohodu pracovní i doma v rodině a také  všechna splněná předsevzetí, které si do roku 2016 dáte. Mladým atletům k tomu dobrý známky ve škole a samý osobáky v atletice!!

Ladislav Kárský
předseda oddílu
Atletika Jižní Město z.s.

Přidáno/aktualizováno: 30.12.2015

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit