Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z posledních červnových závodů

Výsledky z mítinku Kladno 2015, 23. června

V úterý 23. června startovala Anička KERBACHOVÁ na mítinku Kladno 2015 na obou sprinterských tratích. Odjížděla s cílem pokořit doporučený limit ČAS na Evropský olympijský festival mládeže v Tbilisi, kde atletické soutěže proběhnou be dnech 27.-31. července 2015 (startují ročníky 1999-2000).

Na 100m má letos zaběhnutých 12,16s, potřebovala 12,10s. Bez větší konkurence zvítězila za 12,39s. Úspěšná byla na 200m, kde vyhrála ve svém venkovním osobáku 24,62s a hodnotu limitu
o 0,03s pokořila.

NOMINACE ANIČKY KERBACHOVÉ NA EYOF

Nominace byla schválena o pět dní později a Anička se v ní objevuje v bězích na 100m a 200m (má splněné i dorosteneckých 100m překážek, na nich startovat nebude). Do Tbilisi odjíždí se svým trenérem Vladimírem Kučerou. Budeme držet palce.

Výsledky z Mistrovství ČR dorostu a juniorů na dráze Ostrava 20.-21.6.

• Páťa BURAJOVÁ závodila ve výšce dorostenek, zdolala 162cm a obsadila sedmé místo.
  • Filip BROM startoval na 100m dorostenců, v rozběhu ulil start, za jeho jménem ve výsledcích DQ.

Výsledky z Mistrovství ČR mužů a žen na dráze Plzeň 27.-28. června

• Páťa BURAJOVÁ mohla odjíždět z Plzně spokojená, podařilo se jí překonat o plných pět centimetrů venkovní osobák (v hale má 167cm), skočila 171cm a obsadila v ženské konkurenci pěkné deváté místo.
  • Jarda DOUBEK startoval na 1500m, obsadil dvanácté místo v čase 4:02,39s.

Výsledky z Veřejných závodů žactva, Eden 29. června

Žákyně

• Anička KERBACHOVÁ nastoupila na oba sprinty, na 60m dala 7,81s, na 150m 18,23s.
  • Terka ŠÍNOVÁ šla závod na 100m překážek s konkurencí o dvě vteřiny zpět, zaběhla 14,55s.
  • Linda DUFKOVÁ se dočkala osobáku na 150m, když zaběhla 19,91s.
  • Iveta DUFKOVÁ běžela hezký závod na 800m, v konci zatáhla a vyhrála v osobáku 2:33,70s. Až získá více závodnické sebedůvěry v průběhu trati, může si trufnout i na čas pod 2:30s.
  • Kamila PITŘINCOVÁ skočila osobák v dálce 4,34m. Měla méně povedený pokus pod 4m, dokázala přiznat rozhodčím, že neměřil 4,67m jak bylo v zápisu, ale o metr méně. Zaslouží si alespoň malou cenu Fair play.
  • Adéla ŠÍNOVÁ v dálce měla patálie s rozběhem, skočila 4,13m.
  • Kristýna VEJŠICKÁ 02 startovala na 60m překážek mladších žákyň a zlepšila se na 12,12s. V konkurenci žákyň skákala dálku, zde se opět zlepšila na 3,95m.

Žáci

• Petr VACÁTKO zaběhl 100m překážek ve svém druhém nejrychlejším čase, vyhrál za 14,88s. Ve výšce opět úspěšně atakoval svůj osobák, zlepšil se o další centimetr úspěšným skokem na 175cm a měl skoro úspěšný pokus na 178cm.
  • Ondra HOREJŠ po nepříliš povedených překážkách na 100m za 15,82s útočil na osobák na své třístovce, zaostal za ním o 0,11s, když zaběhl 38,56s.
  • Petr DUDY nastoupil v kouli a náčiní poslal na 10,33m, obsadil třetí místo.
  • Petr NOVÁK 02 nastoupil na 300m a oproti hale se skokově zlepšil téměř o tři vteřiny na 42,87s a další zlepšení při rychlejším rozběhnutí závodu je jasné. Rázem se stal jedním z adeptů pro štafetu 4x300m na Mistrovství ČR žactva.

Sprinterský trojboj, Děkanka 1. července

Na startu trojboje šest našich mladých atletů a přesně dvojnásobek osobních rekordů, včetně několika základních. Umístění uvedena v kategoriích žen a mužů.

Kategorie ženy

• 1. místo: Tereza ŠÍNOVÁ 01 se součtem 2.512 bodů (8,08s – 12,54s – 25,55s). Po ospalém začátku na 60m už předvedla kvalitní stovku a v posledním startu půlvteřinové velmi kvalitní osobní zlepšení na 200m při druhém startu na této trati.
  • 4. místo: Linda DUFKOVÁ 01 se součtem 2.141 bodů 8,44s – 13,24s – 27,20s). Se základním osobákem na stovce, o setinu zaostala za svým maximem na dvoustovce.
  • 10. místo: Iveta DUFKOVÁ 01 se součtem 1.819 bodů (8,85s – 13,99s – 28,29s). Předvedla pěkné časy, na 60m poprvé pod 9s, další výkony jsou pěknými základními osobáky. Lepší se, její rozsah od sprintu až po 1500m je povzbudivý do podzimní části sezóny.
  • 11. místo: Adéla ŠÍNOVÁ 01 se součtem 1.794 bodů (8,75s – 14,06s – 28,83s). Na kratších tratích za osobáky zaostala, na dvoustovce je to její základní.

Kategorie muži

• 6. místo: Filip BROM 99 se součtem 2.334 bodů (7,19s w 2,3m/s – 11,39s – 23,46s). Prokázal kvalitní formu dvěma osobáky a taky to, že na dorosteneckou republiku (DQ) byl dobře připraven. Jen vítr nad povolenou hodnotu na úvodních 60m mu zabránil ve vytvoření kvalitního „osobního hattricku“.
  • 18. místo: Petr VACÁTKO 01 se součtem 1.663 bodů (7,98s – 12,74s – 25,25s). Vytvořil si ve všech startech osobáky, na nejdelším sprintu je jeho základní.

Konopišťská desítka, neděle 28. června

• Alex ŠIMEK 04 zvítězil v závodě na 680m v čase 2:15s v konkurenci 9 kluků z kategorie2004-2005.

Přidáno/aktualizováno: 7.7.2015

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek