Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Z LODM vezeme tři zlaté, dvě stříbrné, bronzovou a navíc český rekord

To nejlepší, co může nabídnout naše atletika v kategoriích žactva a mladšího žactva se sjelo na čtyřdenní atletické soutěžení o olympijské medaile a souboje krajských výprav do Plzně. Dá se říci, že se konalo Mistrovství ČR daných kategorií, i když to se uskuteční až v září.

HRY VII. LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE 2015

probíhaly na Městském stadionu v Plzni – Skvrňanech v termínu 15.-18. června 2015.
Po nedělním slavostním zahájení „vstupovali do hry“ na Olympiádě naši olympionici takto:

Pondělí 15. června – první závodní den

PROLOG

 • ANIČKA KERBACHOVÁ nastoupila jako velká favoritka nejkratšího sprintu, ale věděli jsme, že se potýká s menšími svalovými problémy. Ukázalo se, že to má za sebou, v prvním rozběhu zvítězila za 7,84s. V semifinále byla nasazena do druhého běhu, kde zvítězila a předvedla svoji nejrychlejší „šedinu“ pod širým během 7,70s.
 • TERKA ŠÍNOVÁ do závodu šla s letošním maximem 7,99s (časy 7,83s a 7,85s s podporou větru). Ve druhém rozběhu se konečně dočkala regulérního osobáku, zvítězila za 7,81s. To nebylo vše, v prvním semifinále zazářila jako meteor a předvedla další zlepšení na 7,75s (je v desítce dlouhodobých tabulek). To snad nečekala ani ona sama. Hozená rukavice soupeřkám na zítřejší finále.
 • PÉŤA NOVÁK startoval ve druhém rozběhu mladších žáků, postupový klíč do finále byl tvrdý, jistotu měli jen první dva, na další dvě postupová místa časem nelze spoléhat. Zvládnul to i když měl nepříjemnou kolizi, postoupil do finále přímo z druhého místa v čase 2:21,73s.

Úterý 16. června – druhý závodní den

ZLATÁ A STŘÍBRNÁ MEDAILE NA 60 METRŮ

 • ANIČKA KERBACHOVÁ potvrdila roli favoritky, vyrovnala si včerejší venkovní osobák a získala v čase 7,70s předokládané olympijské zlato, na Olympiádě už třetí individuální (dvakrát vyhrála v mladších žákyních v roce 2013). Poté zvládla bez problému kvalifikaci dálky a do finále šla z prvního místa jediným skokem 5,56m.
 • TERKA ŠÍNOVÁ se po semifinále pasovala do role jedné z favoritek na medaili. Krátký sprint je ošidný, nepovedený start a je po nadějích. Terka však nezaváhala, potvrdila včerejší časy a dosprintovala si pro olympijské stříbro v čase 7,79s.
 • Bez medaile zůstaly spolufavoritky Hůlková i Hettlerová (hostuje za naše žákyně). 

Středa 17. června – třetí závodní den

STŘÍBRNÁ A BRONZOVÁ MEDAILE

 • TERKA ŠÍNOVÁ měla v závodním programu rozběhy na 100m překážek. Běžela pěkný závod a byl z toho osobák 14,27s (má větrných 14,24s) a zaujala vedoucí pozici v českých tabulkách a je už na osmém místě v historické desítce této disciplíny.
 • HONZA PATKA to nachystal tak, že lépe to nešlo, už prvním hodem šestimetrové zlepšení osobáku a vedoucí pozice za hod 52,59m. Johnny dlouho vedl, nakonec se musel „spokojit se stříbrem“. O zlato bojoval do konce, v posledním pokusu se ještě zlepšil na 52,66m. Dokonalý závodnický projev a velký úspěch!
 • PÉŤA NOVÁK nenechal ve finále na 800m nic náhodě. Držel se podle plánu na druhém místě téměř do mety 500m, pak ho kluci převálcovali a na protilehlé rovince musel vydat dost sil, aby se dostal na třetí pozici. Pozdější vítěz Jiránek (krosový mistr ČR) byl suverénní, na Davidíka v cílové rovince tlačil, ale už to nestihl. Prokázal zlepšení svého maxima o čtyři vteřiny na 2:16,68s a získal bronz. Super výsledek!   

Čtvrtek 18. června – čtvrtý závodní den

EPILOG -DVĚ ZLATÉ A TŘETÍ VE ŠTAFETĚ V ČESKÉM REKORDU

 • TERKA ŠÍNOVÁ se pasovala po rozbězích na 100m překážek do role favoritky. Až do sedmé překážky to na zisk zlata vůbec nevypadalo, ale co předvedla v posledních třech mezerách a v doběhu se jen tak nevidí. Stáhla ztrátu téměř dva metry na pozdější medailistky Štolovou a Veselou a v cíli se mohla radovat. Získala olympijské zlato za 14,39s v protivětru 1,0m/s. A ještě štafeta. Počasí v závěrečném dni atletům vůbec nepřálo, chladno, točivý vítr a silný déšť v závěru byl nepříjemný a kvalitě výkonů nenahrával.
 • ANIČKA KERBACHOVÁ skákala finále v oněch těžkých podmínkách. V prvním pokusu dala 5,40m a ten pokus se nakonec ukázal jako vítězný a stačil Aničce k zisku čtvrtého olympijského zlata. Zůstala zdravá a zakrátko byla před námi štafeta.
 • ŠTAFETA ŽÁKYŇ 4x60 METRŮ V ČESKÉM REKORDU 29,16s
  V prudkém dešti nastoupil výběr Prahy ve složení Nicoleta TURNEROVÁ, Emma MAŠTALÍŘOVÁ (obě z SK ZŠ Jeseniova), Tereza Elena ŠÍNOVÁ a Anna KERBACHOVÁ.
  Toto štafetové složení bude zapsáno do přehledu českých rekordů v kategorii žákyň.
  Podmínky pod psa, větru a dešti nikdo neporučil, oproti tomu bojová nálada holek s velkou motivací. Rekord 10 let starý měl hodnotu 29,40s. Po závodě předlouhé čekáni (nějaký protest)
  a upřené pohledy na výsledkovou tabuli. Pak následovala veliká radost štafetmanek i nás dalších. Snad to i pořádně na závěrečném večírku oslavily??
  Anička dokompletovala svoji sbírku olympijských medailí na pět zlatých a má i stříbrnou. Terka se dočkala své druhé zlaté a má i stříbro.
  Apropó, český oddílový rekord na 4x60m žákyň má hodnotu 29,73s. Sezóna končí až na podzim?!
 • HONZA PATKA startoval za výběr Prahy ve štafetě 4x60m. Klukům se nezadařilo, skončili v závěru startovního pole v čase 28,61s.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz
Další informace, články, fotky atd. na LODM 2015.

Přidáno/aktualizováno: 22.6.2015

 

Další aktuality

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR V PŘESPOLNÍM BĚHU

V neděli 11. dubna 2021 se uskutečnilo v Táboře Mistrovství ČR v přespolním běhu od kategorie mladšího žactva po dorost. celý článek

(vloženo 14.4.2021)

Vážení rodiče, mladí atleti,

v minulé Aktualitě jsme vás seznámili s termíny Prázdninových letních soustředění 2021 v domácích podmínkách v areálu Hrabákova v červenci a v srpnu. celý článek

(vloženo 5.4.2021)

Vážení rodiče, mladí atleti,

procházíme složitým obdobím při omezení tréninkových aktivit z hygienicko-protiepidemických opatření. Věříme, že už v brzké době se tréninky bez omezení rozběhnou v obou lokalitách v areálu Hrabákova i ve školním areálu na Milíčově. celý článek

(vloženo 31.3.2021)

Informace k činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) 2021

Aktualizované informace k činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) v roce 2021 celý článek

(vloženo 12.3.2021)

Atletické výzvy 2021

celý článek

(vloženo 8.3.2021)

Více aktualit