Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Z LODM vezeme tři zlaté, dvě stříbrné, bronzovou a navíc český rekord

To nejlepší, co může nabídnout naše atletika v kategoriích žactva a mladšího žactva se sjelo na čtyřdenní atletické soutěžení o olympijské medaile a souboje krajských výprav do Plzně. Dá se říci, že se konalo Mistrovství ČR daných kategorií, i když to se uskuteční až v září.

HRY VII. LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE 2015

probíhaly na Městském stadionu v Plzni – Skvrňanech v termínu 15.-18. června 2015.
Po nedělním slavostním zahájení „vstupovali do hry“ na Olympiádě naši olympionici takto:

Pondělí 15. června – první závodní den

PROLOG

 • ANIČKA KERBACHOVÁ nastoupila jako velká favoritka nejkratšího sprintu, ale věděli jsme, že se potýká s menšími svalovými problémy. Ukázalo se, že to má za sebou, v prvním rozběhu zvítězila za 7,84s. V semifinále byla nasazena do druhého běhu, kde zvítězila a předvedla svoji nejrychlejší „šedinu“ pod širým během 7,70s.
 • TERKA ŠÍNOVÁ do závodu šla s letošním maximem 7,99s (časy 7,83s a 7,85s s podporou větru). Ve druhém rozběhu se konečně dočkala regulérního osobáku, zvítězila za 7,81s. To nebylo vše, v prvním semifinále zazářila jako meteor a předvedla další zlepšení na 7,75s (je v desítce dlouhodobých tabulek). To snad nečekala ani ona sama. Hozená rukavice soupeřkám na zítřejší finále.
 • PÉŤA NOVÁK startoval ve druhém rozběhu mladších žáků, postupový klíč do finále byl tvrdý, jistotu měli jen první dva, na další dvě postupová místa časem nelze spoléhat. Zvládnul to i když měl nepříjemnou kolizi, postoupil do finále přímo z druhého místa v čase 2:21,73s.

Úterý 16. června – druhý závodní den

ZLATÁ A STŘÍBRNÁ MEDAILE NA 60 METRŮ

 • ANIČKA KERBACHOVÁ potvrdila roli favoritky, vyrovnala si včerejší venkovní osobák a získala v čase 7,70s předokládané olympijské zlato, na Olympiádě už třetí individuální (dvakrát vyhrála v mladších žákyních v roce 2013). Poté zvládla bez problému kvalifikaci dálky a do finále šla z prvního místa jediným skokem 5,56m.
 • TERKA ŠÍNOVÁ se po semifinále pasovala do role jedné z favoritek na medaili. Krátký sprint je ošidný, nepovedený start a je po nadějích. Terka však nezaváhala, potvrdila včerejší časy a dosprintovala si pro olympijské stříbro v čase 7,79s.
 • Bez medaile zůstaly spolufavoritky Hůlková i Hettlerová (hostuje za naše žákyně). 

Středa 17. června – třetí závodní den

STŘÍBRNÁ A BRONZOVÁ MEDAILE

 • TERKA ŠÍNOVÁ měla v závodním programu rozběhy na 100m překážek. Běžela pěkný závod a byl z toho osobák 14,27s (má větrných 14,24s) a zaujala vedoucí pozici v českých tabulkách a je už na osmém místě v historické desítce této disciplíny.
 • HONZA PATKA to nachystal tak, že lépe to nešlo, už prvním hodem šestimetrové zlepšení osobáku a vedoucí pozice za hod 52,59m. Johnny dlouho vedl, nakonec se musel „spokojit se stříbrem“. O zlato bojoval do konce, v posledním pokusu se ještě zlepšil na 52,66m. Dokonalý závodnický projev a velký úspěch!
 • PÉŤA NOVÁK nenechal ve finále na 800m nic náhodě. Držel se podle plánu na druhém místě téměř do mety 500m, pak ho kluci převálcovali a na protilehlé rovince musel vydat dost sil, aby se dostal na třetí pozici. Pozdější vítěz Jiránek (krosový mistr ČR) byl suverénní, na Davidíka v cílové rovince tlačil, ale už to nestihl. Prokázal zlepšení svého maxima o čtyři vteřiny na 2:16,68s a získal bronz. Super výsledek!   

Čtvrtek 18. června – čtvrtý závodní den

EPILOG -DVĚ ZLATÉ A TŘETÍ VE ŠTAFETĚ V ČESKÉM REKORDU

 • TERKA ŠÍNOVÁ se pasovala po rozbězích na 100m překážek do role favoritky. Až do sedmé překážky to na zisk zlata vůbec nevypadalo, ale co předvedla v posledních třech mezerách a v doběhu se jen tak nevidí. Stáhla ztrátu téměř dva metry na pozdější medailistky Štolovou a Veselou a v cíli se mohla radovat. Získala olympijské zlato za 14,39s v protivětru 1,0m/s. A ještě štafeta. Počasí v závěrečném dni atletům vůbec nepřálo, chladno, točivý vítr a silný déšť v závěru byl nepříjemný a kvalitě výkonů nenahrával.
 • ANIČKA KERBACHOVÁ skákala finále v oněch těžkých podmínkách. V prvním pokusu dala 5,40m a ten pokus se nakonec ukázal jako vítězný a stačil Aničce k zisku čtvrtého olympijského zlata. Zůstala zdravá a zakrátko byla před námi štafeta.
 • ŠTAFETA ŽÁKYŇ 4x60 METRŮ V ČESKÉM REKORDU 29,16s
  V prudkém dešti nastoupil výběr Prahy ve složení Nicoleta TURNEROVÁ, Emma MAŠTALÍŘOVÁ (obě z SK ZŠ Jeseniova), Tereza Elena ŠÍNOVÁ a Anna KERBACHOVÁ.
  Toto štafetové složení bude zapsáno do přehledu českých rekordů v kategorii žákyň.
  Podmínky pod psa, větru a dešti nikdo neporučil, oproti tomu bojová nálada holek s velkou motivací. Rekord 10 let starý měl hodnotu 29,40s. Po závodě předlouhé čekáni (nějaký protest)
  a upřené pohledy na výsledkovou tabuli. Pak následovala veliká radost štafetmanek i nás dalších. Snad to i pořádně na závěrečném večírku oslavily??
  Anička dokompletovala svoji sbírku olympijských medailí na pět zlatých a má i stříbrnou. Terka se dočkala své druhé zlaté a má i stříbro.
  Apropó, český oddílový rekord na 4x60m žákyň má hodnotu 29,73s. Sezóna končí až na podzim?!
 • HONZA PATKA startoval za výběr Prahy ve štafetě 4x60m. Klukům se nezadařilo, skončili v závěru startovního pole v čase 28,61s.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz
Další informace, články, fotky atd. na LODM 2015.

Přidáno/aktualizováno: 22.6.2015

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit