Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z předprogramu Memoriálu Josefa Odložila

Velká atletika v Praze byla k vidění 8. června 2015 na Julisce při 22. ročníku Memoriálu Josefa Odložila. Náš oddílový zájem byl směřován na tradiční předprogram Dukla mítink a úplně úvodní předprogram „O pohár pražského primátora“.

DUKLA MÍTINK

Anička KERBACHOVÁ startovala ve dvou disciplínách a v obou si dělala oprávněné naděje na splnění orientačního limitu pro EYOF (Evropský olympijský festival mládeže) v Tbilisi 26.-31.7., kde mohou startovat ročníky 1999-2000.

Nejprve startovala v běhu na 100m ve vyrovnaném běhu (5 závodnic s „letošáky“ v rozpětí 0,02s). Na Julisce foukal v tu dobu pro sprint příznivý vítr do zad i nad povolenou hranicí regulérnosti, na tento běh se otočil a fouklo -1,0m/s. Byl z toho výsledný čas 12,35s (reakční čas 0,122) a limit 12,10s zůstal nepokořen.

Anička si vše vynahradila v další disciplíně, v běhu na dorostenecké trati 100m překážek, přičemž tuto trať s delšími vzdálenostmi (o 30cm) mezi překážkami, oproti žákovské trati, běžela vůbec poprvé. Orientační limit ČAS pro Tbilisi má hodnotu 14,15s. Doběhla závod na druhém místě v čase 14,11s (w+1,7) , zopakovala výbornou reakci na startu z hladké stovky (zde 0,129) a mohla se radovat ze splněného limitu. Kromě vítězné Semecké všechny překážkářky v osobních rekordech. Teď má před sebou ještě zbytek nominačního období a určitě to vyjde i v některé z dalších disciplín!!

Soutěž družstev mladšího žactva „O pohár pražského primátora“

Závod je už tradičně součástí předprogramu a bylo tomu i tentokrát. Naši mladí atleti „ochutnali“ atmosféru velkého závodu, bezprostředně po závěrečných štafetách bylo defilé hvězd mítinku a následoval hlavní program. Po pravdě řečeno, divácká návštěva byla slabá, i když ti, kteří na Julisce byli přítomni vytvořili důstojnou kulisu Permit Mítinku a především v hlavním programu bylo opravdu na co se dívat. Snad si to užili nejen naši mladí atleti ale i jejich rodiče, kteří si „Odložila“ nenechali ujít.

SEDM INDIVIDUÁLNÍCH OSOBNÍCH REKORDŮ

60 metrů

• Vojta VEJLUPEK 02 doběhl na třetím místě a zlepšil si oproti Přeboru Prahy osobák o dalších pět setin na 8,34s.
  • Adéla NOVOTNÁ 02 v cíli na šestém místě v novém osobáku 9,20s.

800 metrů

• Péťa NOVÁK 02 svým tradičním způsobem své soupeře v závěrečném finiši odsoudil do role statistů. Zvítězil, zaběhl si osobák 2:20,34s a zařadil se na třetí místo českých tabulek. V příštím týdnu ho čeká „průba“ na stejné trati v Plzni na LODM, kde nastoupí do závodu s Davidíkem (má už 2:15s) a také se svým přemožitelem z republikového krosu Jiránkem (v tabulkách o 0,01s zpět). Bude to Péťův nejdůležitější a nejtěžší závod na dráze!! Uplatní i zde svůj drtivý závěr? Držme palce.
  • Eliška LANDSMANNOVÁ 03 na rozdíl od Péti běžela sólo závod, soupeřky jí nepomohly. Silný vítr na protirovince bral síly, zvláště při její subtilní postavě to měla těžké. Odměnou jí bylo vítězství v čase 2:40,11s.

Výška

• Vojta VEJLUPEK 02 skočil osobák 124cm a to stačilo na sedmé místo. Kluci skákali vysoko.
  • Kristýna VEJŠICKÁ 02 si také skočila osobák, jejích 120cm znamenalo šesté místo.

Kriket

• Nico BOKETTA 02 nezůstal pozadu a vytvořil si osobák, jeho nejdelší hod měřil 48,71m a stačil na čtvrté místo.
  • Sára HOLEČKOVÁ 02 hodila také své osobní maximum, hod dlouhý 34,01m stačil však jen na sedmé místo.

4x200 m

• Kluci běželi v sestavě Vojta Vejlupek, Matěj Bednář, Nico Boketta a na finiši Péťa Novák. Bojovali a po velkém souboji na cílové šachovnici doběhli na třetím místě za 1:54,80s.
  • Holky nastoupily v sestavě Adéla Novotná, Eliška Landsmannová, Sára Holečková a Kristýna Vejšická. Doběhly na šestém místě v čase 2:08,92s.

Chvíli slávy si užili kluci při slavnostním vyhlášení, vystoupili na třetí stupínek a jen pár bodů v celkovém součtu chybělo a byli stříbrní. I tak pěkný úspěch! Holky skončily na šestém místě.
Výsledky družstev s bodovými zisky – viz Tabulka zde.

Přidáno/aktualizováno: 15.6.2015

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek