Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Přeboru Prahy žactva a dorostu – den první

Přebor Prahy pro kategorie žactva a dorostu v dvoudenním programu a za tropického počasí proběhl v pátek a v sobotu 5.-6. června 2015 na stadionu Spartaku Praha 4 na Děkance.

Výsledky z prvního dne

ZÍSKALI JSME ČTYŘI ZLATÉ, DVA STŘÍBRNÉ A TŘI BRONZOVÉ PŘEBORNICKÉ KOVY

Kategorie žákyně

• Anička KERBACHOVÁ prověřila svoji rychlostní formu na 60m. Při obou startech, jak v rozběhu za 7,77s, tak ve vítězném finále za 7,75s zlepšila své letošní maximum a získala PRVNÍ ZLATO. V kvalifikaci dálky skočila 5,37m. Ve čtvrtek startovala na mítinku Praga Academica, zaběhla 24,88s a v ženské konkurenci doběhla na pátém místě za 24,88s.
  • Tereza ŠÍNOVÁ startovala na 100m překážek. V rozběhu vyhrála za 14,73s, ve finále zaběhla SKVĚLÝCH 14,24s, ale vítr +2,1m/s byl proti zápisu tohoto času do čela českých tabulek. Získala PRVNÍ ZLATO.
  • Linda DUFKOVÁ zaběhla na 300m osobák 43,90s a obsadila tím sedmé místo. Prošla kvalifikací dálky výkonem 4,85m.
  • Iveta DUFKOVÁ zaběhla 300m za 45,46s a to stačilo na čtrnácté místo.
  • Adéla ŠÍNOVÁ obsadila dvakrát desáté místo. V kouli za výkon 8,62m a v disku 20,56m.
  • Verča ČIŽINSKÁ zaběhla 300m v osobáku 45,40s a skončila dvanáctá.
  • Kateřina ELIÁŠOVÁ zaběhla na 300m osobák 47,18s, v kouli dala 7,77m a skončila patnáctá.
  • Kamila PITŘINCOVÁ dosáhla v disku výkonu 18,23m.
  • Martina TYPLTOVÁ v kouli 6,42m, v disku 14,69m.
  • ŠTAFETU 4x60 metrů běžely žákyně v sestavě Linda DUFKOVÁ, Adéla ŠÍNOVÁ, Iveta DUFKOVÁ, Verča ČIŽINSKÁ a časem 32,03s obsadily páté místo.

Kategorie žáci

• Honza PATKA závodil v disku, prokázal dvoumetrové zlepšení osobáku na 34,37m a obsadil tím čtvrté místo.
  • Petr VACÁTKO ve výšce přidal k osobáku další centimetr a suverénně vyhrál svoji vůbec PRVNÍ ZLATOU MEDAILI za skvělý výkon 173 cm. V kvalifikaci dálky postoupil do finále skokem 5,28m.
  • Ondra HOREJŠ měl náročný a úspěšný soutěžní den. Na 100m překážek zaběhl v rozběhu osobák 14,95s, ve finále po kolizi v závěru uhlídal BRONZ za 15,17s. Na 300m běžel výborně a vybojoval STŘÍBRNÝ KOV v dalším výrazně zlepšeném osobáku už na 38,45s. V kvalifikaci dálky skočil osobák 5,58m a postoupil do finále z děleného prvního místa.
  • Petr DUDY v rozběhu na 60m pocítil v závěru bolesti v oblasti třísel, vypustil za 7,92s a na postup do finálových běhů to těsně nestačilo. S výjimkou jednoho závodu v hale závodil poprvé v kouli a získal BRONZ v pěkném osobáku 11,80m.
  • David ZIKA z rozběhu na 60m sice do finálových bojů těsně nepostoupil, ale zlepšil osobák na 7,92s.
  • ŠTAFETU 4x60 metrů běželi kluci v tradiční sestavě Ondra HOREJŠ, Honza PATKA, Petr VACÁTKO a Petr DUDY. Kluci zlepšili „svůj“ osobák na 29,23s a ZÍSKALI STŘÍBRNOU MEDAILI. Jen škoda indispozice Petra, mohli jsme být zlatí.

Kategorie dorostu

• Páťa BURAJOVÁ závodila v dálce a vybojovala BRONZOVÝ KOV za výkon 5,05m.
  • Filip BROM už v rozběhu na 100m dokázal zlepšit své osobní maximum na 11,55s, ve finále si ještě osobák parádně zlepšil na 11,41s a ZÍSKAL ZLATOU MEDAILI.

Přidáno/aktualizováno: 8.6.2015

Další aktuality

Výsledky z Oddílových závodů přípravky 2.června

V areálu Hrabákova proběhly v úterý 2.června 2020 Oddílové závody přípravky s vypsanými disciplínami 60m a kriket. celý článek

(vloženo 4.6.2020)

Spolu na startu – Oddílové závody žactva 1.června

V areálu Hrabákova proběhl 1.června 2020 závod Spolu na startu, určený pro kategorie žactva a mladšího žactva, vypsaný na disciplíny 150m a dálku. Kvalitní výkony předvedli především Tomas, Matyáš a Laura a z pěkných výkonů se mohla radovat celá řada celý článek

(vloženo 3.6.2020)

SPOLU NA STARTU 1.ČERVNA

Tereza s Adélou spolu na startu sice nebyly, ale zúčastnily se svých závodů v rámci projektu Spolu na startu 1.června 2020, tak jako tisíce dalších atletů na 173 stadionech po celé České republice. Závodilo se také na Strahově na stadionu Přátelství. celý článek

(vloženo 2.6.2020)

Výsledky žactva a mladšího žactva z Nymburka a Jablonce n.Nisou

O víkendu v konci května „se pilně závodilo“, naši mladší žáci a žákyně se představili v Nymburku při čtyřboji, na Střelnici závodila Eliška. celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Výsledky žactva a mladšího žactva z Čelákovic a Vinohrad

Atletické soutěže se rozběhly na mnoha stadionech, „hlad“ po dlouho očekávaných závodech je velký. Naši žáci a žákyně, včetně mladší kategorie, se zúčastnili závodů v Čelákovicích a na Královských Vinohradech. celý článek