Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Republikového finále Poháru rozhlasu s ČS

V úterý 2. června 2015 se sjela do Jablonce nad Nisou nejlepší školní družstva z krajských kol z celé ČR na 47. ročník Republikového Finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou.

Soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích, naše mladé atletky ze ZŠ Pošepného si vybojovaly postup z krajského kola v Kategorii mladších žákyň. V Jablonci ve složení: Terka Šínová, Linda Dufková, Iveta Dufková, Adéla Šínová, Kačka Eliášová, Kačka Hošková, družstvo doplněné o Lucii Strakovou (chce začít) a Terezu Hlouškovou.

V Kategorii mladších žáků startoval za vítěze krajského kola ZŠ Jižní IV Honza Patka. V každé disciplíně bodovali dva nejúspěšnější z družstva a rychlejší štafeta..

Vítězkami kategorie mladších žákyň ZŠ Pošepného

Suverénní vítězství o plných 564 bodů při celkovém bodovém zisku 6.498 bodů, což je o 500 bodů více, než v krajském kole. Terka přinesla družstvu individuálních 1.558 bodů, Linda 1.318 bodů z celkového počtu 5.700 individuálních bodů (bez štafety).

Gratulace patří všem členkám družstva za výbornou reprezentaci školy, potažmo i našeho oddílu a také Jižního Města. Chceme věřit, že si tohoto úspěchu všimnou i zástupci naší městské části?!

Vítězky ze ZŠ Pošepného

Výsledky podle disciplín:

ŠTAFETA 4x60 METRŮ

Běžela se v úvodu programu. Holky nastoupily v sestavě, která aspiruje na zapsání do Guinessovy knihy rekordů (sesterské dvojice dvojčat). Neběžely v tomto složení poprvé, ale až nyní zapsaly čas.

Sesterské kvarteto Linda DUFKOVÁ, Adéla ŠÍNOVÁ, Iveta DUFKOVÁ a Tereza ŠÍNOVÁ zaběhlo výborných 31,16s, SUVERÉNNĚ ZVÍTĚZILO a oproti výsledku v krajském kole (DQ) získalo vysoké plus body. Holky si pro úvod připsaly značný bodový zisk 798 bodů.

Pro jistotu startovalo také štafetové béčko a v sestavě Kačka Eliášová, Tereza Hloušková, Lucie Straková a Kačka Hošková zaběhlo čas 35,57s.

60 METRŮ

 • Tereza ŠÍNOVÁ zvítězila ve skvělém čase 7,85s, výkon byl sice znehodnocen větrem +2,8m/s, nepůjde do tabulek, ale pro samotnou soutěž to nehrálo žádnou roli. REKORDNÍ ZISK 895 bodů!! Snad brzy chytí závod bez větru, má rychlostní formu!
 • Linda DUFKOVÁ zvítězila ve druhém běhu ve vyrovnaném osobáku s protivětrem za 8,27s a po zranění, které ji stálo účast (snad i medaili?) na Mistrovství ČR ve vícebojích je zpátky. Celkově ČTVRTÁ se ziskem 767 bodů.
 • Kačka ELIÁŠOVÁ zaběhla blízko osobáku 8,89s.

600 METRŮ

 • Iveta DUFKOVÁ zaběhla v druhém běhu z druhého místa osobák více než o vteřinu 1:50,46s, celkově jí patřilo ČTVRTÉ MÍSTO a zisk 658 bodů.
 • Pro družstvo přinesla body Tereza Hloušková za čas 2:00,10.
 • Kačka ELIÁŠOVÁ zaběhla 2:04,44s

DÁLKA

 • Tereza ŠÍNOVÁ lídr družstva, dotáhla své TŘETÍ VÍTĚZSTVÍ (včetně štafety) výkonem 5,37m a získala za to 663 bodů.
 • Linda DUFKOVÁ dotvrdila sílu v této disciplíně pro naše holky, obsadila TŘETÍ MÍSTO za výkon 4,97cm a dostala za to 551 bodů.
 • Lucie Straková skočila 3,67m.

VÝŠKA

 • Iveta DUFKOVÁ a Adéla ŠÍNOVÁ skočily stejnou výšku 135cm, dělily se o šesté místo, ale podstatné je, že pobraly po 460 bodech.
 • Kačka Hošková bez skočeného základu.

KRIKET

 • Adéla ŠÍNOVÁ obsadila sedmé místo za výkon 47,87m a přinesla družstvu 453 bodů.
 • Za družstvo bodovala jako druhá v disciplíně Tereza Hloušková hodem 34,31m.
 • Lucie Straková hodila 29,01m.

 

Kategorie mladší žáci, reprezentace ZŠ Jižní IV

Honza PATKA skákal dálku a házel kriket. V dálce zvítězil skokem 5,22m a získal pro družstvo 425 bodů. Při delších skocích za 5,50m zapomínal při dopadu vzadu nohu, to se mu stává a vzalo mu to velký osobák. Skočí příště o dost dále!

Zvláštní zastavení zaslouží Johnnyho hod kriketovým míčkem. Je to disciplína v rozsahu závodění pro mladší žáky. Jak v krajském kole, kde hodil přes 75m, tak nyní v Jablonci se ke krikeťáku vrátil.
Jediným pokusem v soutěži zahodil 150g míček na vzdálenost ÚCTYHODNÝCH 82,28m!!! Trochu překvapivě za to je jen 591 bodů.

Má ruku, snad přežilo rameno, na Přeborech Johnnyho čeká mimo jiné oštěp.

Podílel se jako finišmen na druhém místě štafety 4x60m v čase 30,83s.

Výraznou měrou přispěl ke druhému místu ZŠ Jižní IV, která zaostala za vítěznou školou o pouhých 178 bodů.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz

Terka Šínová obdržela plaketu za nejlepší výkon a uvidíme ji v televizi.
Plaketu za nejlepší výkon kluků obdržel také Johnny Patka.

Přidáno/aktualizováno: 3.6.2015

 

Další aktuality

Výsledky 9.ročníku Jarního běhání

V obvyklém dubnovém termínu se závod nemohl uskutečnit z důvodu vládních opatření ke koronavirové epidemii. celý článek

(vloženo 29.6.2020)

VÝSLEDKY Z PŘEBORU PRAHY JUNIORŮ A JUNIOREK

Na stadionu ASK Slavia v Edenu proběhl ve dnech 26.-27.června 2020 Přebor Prahy juniorů a juniorek. Na startu čtyři junioři a stejný počet juniorek. Tereza měla odlehčený program po víceboji. Přebor se ziskem 12 přebornických medailí možno považovat celý článek

(vloženo 29.6.2020)

Tréninky o prázdninách v areálu Hrabákova

O prázdninových měsících budou probíhat tréninky v areálu Hrabákova. Týká se to mladých atletů nar.2009 a starších z obou lokalit Hrabákova i Milíčov takto: celý článek

(vloženo 26.6.2020)

Prázdninová týdenní soustředění – aktuální info

Prázdninová letní soustředění proběhnou nakonec ve dvou týdenních turnusech, tak jak rodiče své děti přihlásili s následujícím programem: celý článek

(vloženo 25.6.2020)

Výsledky 9.ročníku Závod rodičů s dětmi 2020

V areálu Hrabákova proběhl 22. června 2020, za bojovné atmosféry, 9.ročník oddílového čtyřboje Závod rodičů s dětmi. Výsledky rodinných týmů (otec-dítě; matka dítě) i výsledky jednotlivců - viz příloha. Děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme vítězn celý článek

(vloženo 25.6.2020)

Více aktualit