Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z 2. kola Přeboru Prahy družstev žactva

Na stadionu A.C. Sparta na Podvinném mlýnu proběhlo ve středu 27. května 2015 za prachbídného počasí 2. kolo Přeboru Prahy družstev, skupina A.

V kole jsme nastoupili s 15 žákyněmi, z toho bylo 5 hostujících. Z možných adeptek startu za družstvo nebyla na startu Tereza Vaňhová, Nikola Procházková a Aneta Pochmanová. Naopak na startu z hostujících poprvé posily, Linda Hettlerová, Tereza Sekyrová a tak jako v kole prvním Terezy Parásková a Vernerová a také Kateřina Fialová.

V žácích jsme nastoupili s 9 závodníky, z toho obě hostující posily, poprvé Tomáš Michálek a ve vrzích se svalovým zraněním doléčující se sprinter Jan Janovský. Z hostujících zatím „mimo atletický provoz“ posily z Vlašimi Přibylová, Dobková, Holadová, z Kotlářky Chaloupecká. Zaznamenali jsme 9 vítězství a celkem 22 umístění do třetího místa.

Za chladného, neatletického počasí poděkování za obětavé nasazení za družstvo všem z řad našich i hostujících a zároveň gratulace k vytvořeným osobákům. Výsledky podle disciplín:

60 METRŮ

• Tereza ŠÍNOVÁ běžela svou životní šedesátku i když radost z výborného času vzal vítr +2,3 m/s. Vyhrála za 7,83s a probouzí se i do rychlostní formy.
  • Linda HETTLEROVÁ (H) s čerstvým osobákem 7,84s favoritka závodu se musela sklonit před Terezou i když na druhém místě zaběhla výborných 7,92s (w 2,3)
  • Petr DUDY absolvoval za školu minulý den kompletní víceboj, což mu nepřidalo. Po zaváhání na startu vybojoval druhé místo za 7,81s (w+2,3), zlepšit první startovní kroky a reakci, pak se výkonnostně posune.
  • David ZIKA velmi mile překvapil časem (i když větrným +2,3) 7,93s, celkově na sedmém místě.
  • Tomáš HOCHMAN běžel 60m za 9,51s.
  • Matěj HLADÍK na první závodní zkoušce dal 60m za 10,41s.

300 METRŮ

• Linda HETTLEROVÁ (H) nastoupila na svoji první třístovku a běžela ji v nevýhodných podmínkách v sólo závodě výborně za 42,03s, když si dobře rozvrhla síly a zvítězila.
  • Tereza PARÁSKOVÁ (H) také sama v jiném běhu, zaběhla 44,65s a skončila celkově druhá.
  • Iveta DUFKOVÁ nastoupila ne dlouho po půlce a přiblížila se osobáku, celkově pátá v čase 45,57s.
  • Ondřej HOREJŠ si chtěl vynahradit výpadek z překážek a to se mu podařilo. V nevýhodných podmínkách vyhrál suverénně v osobním rekordu 38,92s.
  • Tomáš MICHÁLEK (H) po vítězné osmistovce běžel pěkný osobák 40,23s a obsadil kvalitní třetí místo.
  • Petr DUDY šel svoji druhou třístovku s docela dobrým závěrem ve vteřinovém zlepšení osobáku na 41,03s, příště rychlejší začátek a bude to pod 40s. Dnes celkové sedmé místo.
  • Tomáš HOCHMAN první třístovku dal za 51,55s.
  • David ZIKA se pustil nebojácně do své druhé třístovky a zlepšil se oproti hale o plné čtyři vteřiny na 43,91s.
  • Matěj HLADÍK se seznamoval se závodním prostředím i s třístovkou, dal 59,02s.

800 METRŮ

• Veronika ČIŽINSKÁ s pěkným osobákem z prvního kola a druhým místem tentokrát za očekáváním v čase o více než 20s horším, v cíli za 2:55,98s.
  • Iveta DUFKOVÁ běžela svoji životní půlku v osobáku zlepšeném o 11s, obsadila celkově šesté místo za 2:34,87s.
  • Tomáš MICHÁLEK (H) po víkendové nemoci v sólo běhu vykroužil dva ovály a suverénně vyhrál v čase 2:12,60s.

200 METRŮ PŘEKÁŽEK

• Tereza SEKYROVÁ (H) už se zkušenostmi z loňského roku na této trati, obsadila druhé místo v čase 29,88s.
  • Tereza VERNEROVÁ (H) zaběhla 32,78s a obsadila pěkné čtvrté místo.
  • Veronika ČIŽINSKÁ běžela překážkovou trať poprvé a zaběhla na osmém místě 34,55s.
  • Anna KNESELOVÁ byla smutná, závod nedokončila, DNF.
  • Ondřej HOREJŠ nepřešel první překážku a tam skončil, DNF.

VÝŠKA

• Tereza PARÁSKOVÁ (H) zdolala 151cm a obsadila s tím výkonem druhé místo.
  • Kateřina FIALOVÁ (H) se podělila za výkon 141cm o čtvrté místo.
  • Petr VACÁTKO musel šetřit záda, po dálce mu stačilo 164cm na cenné vítězství.

DÁLKA

• Tereza ŠÍNOVÁ v úvodních pokusech nechytala prkno, ale bylo už znát, že pochopila závěr rozběhu, v pátém pokusu chlupový přešlap a délka skoku naznačila, že to konečně může vyjít. V šestém pokusu vyšlo vše, přesný a správně provedený odraz i závěr skoku a velký osobák 5,78m!! Skok do čela českých tabulek.
  • Tereza SEKYROVÁ (H) po úvodních pokusech pod 5m se chytila a v posledních pokusech se zlepšeným závěrem skoku a trefeným prknem se parádně zlepšila oproti hale o plných 30cm
    na 5,41m, skončila na druhém místě.
  • Anna KERBACHOVÁ po dvou proběhnutých pokusech pro bolesti s nohou ze soutěže odstoupila. Věřme, že bude do příštích závodů ready.
  • Petr VACÁTKO „dobitej“ po víceboji absolvoval jeden pokus 546cm a to stačilo na čtvrté místo.

KOULE

• Anna KERBACHOVÁ odvedla plné bodové penzum vítězstvím výkonem 10,62m.
  • Kateřina FIALOVÁ (H) zabodovala čtvrtým místem výkonem 8,63m.
  • Adéla ŠÍNOVÁ na pěkných bodech na pátém místě za 8,35m.
  • Kateřina ELIÁŠOVÁ na devátém místě výkonem 7,65m.
  • Linda DUFKOVÁ nezopakovala výkon z víceboje a výkonem 7,47m obsadila desáté místo.
  • Kamila PITŘINCOVÁ vrhla 6,43m.
  • Martina TYPLTOVÁ poprvé v závodě a výkon 6,25m.
  • Jan JANOVSKÝ nemůže dosud sprintovat, odskočil si pro body za družstvo na vrhy, dal osobák 10,70m a obsadil druhé místo.
  • Jan PATKA nebyl ve své kůži, po dvanácti metrech na víceboji dnes 10,59m a třetí místo.

DISK

• Tereza VERNEROVÁ (H) zopakovala vítězství z prvního kola výkonem 25,03m.
  • Adéla ŠÍNOVÁ opět s velkými body na druhém místě za hod 21,32m.
  • Kateřina ELIÁŠOVÁ obsadila osmé místo hodem dlouhým 17,99m.
  • Kamila PITŘINCOVÁ zabodovala devátým místem hodem 17,90m.
  • Anna KNESELOVÁ hodila 16,37m.
  • Linda DUFKOVÁ se s diskem nesžila a dala 14,90m.
  • Martina TYPLTOVÁ napoprvé výkon 14,52m.
  • Jan JANOVSKÝ zaskočil i zde, hodil 24,39m a to stačilo na páté místo.

OŠTĚP

• Jan PATKA soutěž pro bolestivé rameno nedoházel a hodem 37,34m obsadil druhé místo.

4x60 METRŮ

Kolem startu štafet děvčat vládl zmatek, ze závěrečných disciplín rychle na start, bez vyměření náběhu, např.i v dálkařských tretrách apod. Složení slepené narychlo, nakonec jsme to zmákli a obsadili první dvě místa.

• „A“ štafeta žákyň
    Adéla Šínová, Veronika Čižinská, Iveta Dufková, Tereza Šínová zvítězila v prvním běhu za 31,97s, ve druhém je převálcoval naše druhá štafeta z hostujících děvčat.
  • „B“ štafeta žákyň
    Tereza Sekyrová, Tereza Vernerová, Tereza Parásková, Linda Hettlerová, štafeta hostujících závodnic vyhrála druhý běh v nejlepším čase 31,59s.
  • „A“ štafeta žáci
    Ondřej Horejš, Jan Patka, Petr Vacátko, Petr Dudy šli na jistotu, po DQ v prvním kole doběhli jen těsně za vítězem na druhém místě za 29,70s. Druhou štafetu jsme nesložili.

Neobsadili jsme tyč žáků a žákyň.

Umístění a body družstev ve 2. kole i průběžné pořadí po 2. kole bude zde – viz Soutěže družstev.
Základní část soutěže uzavře 3. kolo, konané v úterý 23. června na stadionu ASK Slavia v Edenu s pozměněným rozsahem disciplín.

Do Finále A postupují první 4 družstva ze sk.A a 4 družstva ze sk.B.

Finále o titul Přeborníka Prahy se uskuteční dvoukolově, 27. srpna a 3. září 2015. Toto jsou
DŮLEŽITÉ TERMÍNY, počítejte s nimi při plánování mimoatletických aktivit!!!

Po Finále se sestaví oddělené tabulky žáků a žákyň , které budou rozhodující pro postup do Mistrovství Čech, kam postoupí první 2 družstva žáků a první 2 družstva žákyň a my tam chceme a při plné účasti na to máme!!

Doplňující výsledky:
Den před Přeborem Prahy družstev žactva, v úterý 26. května, startovala za svoji ZŠ ve Čtyřboji
Verča ČIŽINSKÁ, obsadila celkově páté místo součtem 1.513 bodů za výkony / 60m-8,85s (2.); 600m-1:55,35s (2.); dálka-3,32m; kriket-25,36m.

Přidáno/aktualizováno: 29.5.2015

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek