Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Meziměstského utkání Praha – Brno ml.ž.

V neděli 15. března 2015 se už tradičně setkaly v hale Otakara Jandery ve Stromovce v halovém Meziměstském utkání Praha – Brno mladších žáků a mladších žákyň výběry hl.m.Prahy a Brna, které je zvykově výběrem Jihomoravského kraje.

Nominace mladých pražských atletů byla provedena podle výsledků Přeboru Prahy dané kategorie.

Možno připomenout, že klání atletů Prahy a Brna tvoří historii české (tehdy československé) atletiky a je nejstarším v soupeření městských utkání vůbec. Tradice byla navázána z iniciativy Pražského atletického svazu právě v utkáních mladšího žactva.

Náš oddíl měl dvojí zastoupení v podobě startu Petra Nováka a Elišky Landsmannové.

Vítězství Petra Nováka ve výborném čase

Petr NOVÁK 02 si vybojoval nominaci za Prahu na nejdelší trati 1500m. Tuto vzdálenost běžel v hale vůbec poprvé. Nezalekl se toho, začal opatrně s úkolem stupňovat závod v posledních dvou kolech a předvést závěrečný finiš. Splnil do puntíku a zanechal opět velmi pozitivní dojem rozložením sil na trati a krásným závěrem.

Zvítězil v čase 4:54,62s a tím časem se zařadil suverénně na první místo českých halových tabulek mladších žáků.

Byl zařazen do smíšené štafety Praha“C“ na 4x200m, kde pomohl týmu ke třetímu místu.

Velký osobák Elišky Landsmannové

Eliška LANDSMANNOVÁ 03 reprezentovala Prahu v běhu na 800m, jako jediná ve startovním poli z mladšího ročníku 2003. Běžela poprvé v tretrách a běžela výborně. V cíli na čtvrtém místě ve zlepšeném osobák o plných pět vteřin!! na 2:36,30s. Zařadila se i jako 2003 do desítky v českých halových tabulkách mladších žákyň.

Petr i Eliška přispěli k suverénnímu vítězství Prahy nad Brnem v poměru 200:129 bodům, ale především předvedli výborné výkony, dobře si zazávodili a získali další závodní zkušenosti.

Veřejné závody v Českém Brodu

V sobotu 14. března 2015 proběhly poslední VEŘEJNÉ ZÁVODY V ČESKÉM BRODU. Sobota byla bohatá na startovní příležitosti, takže s českobrodskými veřejkami se do tamního tunelu přijel rozloučit náš jediný zástupce a dobře si zazávodil. Honza HURDÁLEK 06 absolvoval plný rozsah disciplín. 60m přek. 14,2s – 60m 10,1s – dálku 3,20m – výšku 100cm.

Přidáno/aktualizováno: 17.3.2015

Další aktuality

Výsledky 9.ročníku Jarního běhání

V obvyklém dubnovém termínu se závod nemohl uskutečnit z důvodu vládních opatření ke koronavirové epidemii. celý článek

(vloženo 29.6.2020)

VÝSLEDKY Z PŘEBORU PRAHY JUNIORŮ A JUNIOREK

Na stadionu ASK Slavia v Edenu proběhl ve dnech 26.-27.června 2020 Přebor Prahy juniorů a juniorek. Na startu čtyři junioři a stejný počet juniorek. Tereza měla odlehčený program po víceboji. Přebor se ziskem 12 přebornických medailí možno považovat celý článek

Tréninky o prázdninách v areálu Hrabákova

O prázdninových měsících budou probíhat tréninky v areálu Hrabákova. Týká se to mladých atletů nar.2009 a starších z obou lokalit Hrabákova i Milíčov takto: celý článek

(vloženo 26.6.2020)

Prázdninová týdenní soustředění – aktuální info

Prázdninová letní soustředění proběhnou nakonec ve dvou týdenních turnusech, tak jak rodiče své děti přihlásili s následujícím programem: celý článek

(vloženo 25.6.2020)

Výsledky 9.ročníku Závod rodičů s dětmi 2020

V areálu Hrabákova proběhl 22. června 2020, za bojovné atmosféry, 9.ročník oddílového čtyřboje Závod rodičů s dětmi. Výsledky rodinných týmů (otec-dítě; matka dítě) i výsledky jednotlivců - viz příloha. Děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme vítězn celý článek