Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Český rekord a tři zlaté medaile z Přeboru Prahy

Rozdělit Aktuality z Přeboru Prahy žactva po jednotlivých dnech bylo prozíravé, řekl bych, že to byla kvalifikovaná předvídavost, tak aby to lačný čtenář našich stránek mohl zakrátko přelousknout. Ovšem při prožitku ze druhého dne, ze čtvrtka 19. února 2015, především však v přívalu famózních výsledků našich atletů, v tomto případě atletek, ale i mnoha dalších, se přímo nabízí ten přeúspěšný druhý závodní den rozdělit alespoň na další dvě části. Ale nechme takto a podívejme se na čtvrteční Přebor jako celek. Však se k některým statistikám můžeme vrátit.

Anička Kerbachová vylepšila český halový rekord na 300m

V jedné z minulých Aktualit k Přeboru jste si mohli přečíst, že lze očekávat překonání českého rekordu. Jak jinak, bylo to směřováno k Aničce a její třístovce. Zaměření jen na dvě disciplíny (obvykle chodí více) jasně ukazovalo, že se na rekord chystá a věděli jsme, že chce, aby začínal číslem 3.

Platný český halový rekord žákyň v jejím držení, dosažený v roce 2013, zněl na hodnotu 40,19s. Při její sprinterské halové formě a např. skvělé dvoustovce za 24,38s zasvěcení nemohli pochybovat o tom, že rekord padne. Rekord třístovky padl a nyní má hodnotu 39,66s.

Anička běžela třístovku vůbec poprvé pod 40s, venku má osobní maximum 40,07s. O zlepšování na sprinterských tratích více zde v Aktualitě České halové rekordy Aničky, vloženo 19. ledna t.r. Velká gratulace k rekordu i k druhé zlaté medaili a přání velké formy na Mistrovství ČR.

Anička Kerbachová - halový rekord na 300 m

Tereza Šínová dvakrát zlatá

Po středečním zlatu na nejkratším sprintu v halovém osobním rekordu si tentýž den připravila půdu pro zisk druhého zlata. Ve večerním rozběhu na 150m zaběhla osobní rekord 19,23s (o 0,09s) a v roli favoritky odstartovala v prvním finále druhého dne ze třetí dráhy. Její vítězství bylo přesvědčivé v dalším osobním zlepšení 19,16s.

Po doběhu do sektoru na dálku pro dnešní druhou a celkově třetí zlatou medaili. Chtěla skočit více, než kolik ji na vítězství stačilo a to bylo 5,28m.

Se TŘEMI ZLATÝMI, společně s Michalem Mačkem, JE NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ „SBĚRATELKOU“ nejcennějších kovů na Přeborech. Také Terce velká gratulace a velkou formu do Jablonce.

Linda Dufková se dočkala medaile

V prvním dni jsme s přispěním trošky štěstí věřili v medaili. Linda se jí dočkala druhý závodní den. Ale popořádku.

Ve středu večer běžela rozběh 150m a zaběhnutých 20,12s stačilo jen na postup do finále C. Tam zabojovala a vítězstvím za 20,00s (letos v hale 19,99-20,00-20,01) obsadila celkově sedmé místo.

A rovnou na dálku. První pokus s „tradičním“ chlupovým přešlapem byl dlouhý, ale co naplat, kýženého skoku nad 5m se nedočkala, ale má na to. Odcházela ze sektoru spokojená, nejdelším skokem 4,93m (2cm za svým maximem) získala bronzovou medaili, svoji první. Jak dopadne pro Lindu výběr na MČR budeme vědět po víkendu, ráda by i dálku.

Nejenže jsme úspěšně rýžovali zlato, ale také „úspěšně“ jsme na Strahově sbírali brambory. Po středečním čtvrtém místě Adély Šínové v kouli dnes hnedle třikrát!!

ONDRA HOREJŠ ČTVRTÝ NA 300M

To bylo až po finálovém běhu na 150m. Ze středečního rozběhu v osobním rekordu 18,72s (o 0,03s) postoupil Ondra do béčkového finále. Tam dostal první dráhu (pech!) a přesto si vedl dobře, znovu se zlepšil na 18,69s a to stačilo na celkové sedmé místo. Ze čtyř startů (60m př. a 150m) čtyřikrát osobní zlepšení!!

Paradoxně nejlepšího umístění, čtvrtého místa, se dočkal v běhu na 300m, kde se nezlepšil. Zaběhl 40,26s (zaostal za svým maximem o 0,11s) a to na čtvrté místo stačilo. Do Jablonce si myslí na překážky a právě taky na třístovku.

HONZA PATKA NA DĚLENÉM ČTVRTÉM MÍSTĚ VE VÝŠCE

Brát stříbro za 161cm a zároveň se stejným výkonem se dělit o čtvrté místo to naštve. To je příběh Honzy v soutěži výškařů. Může však být maximálně spokojen, zlepšil si o 4cm osobní rekord a ještě před závodem nebylo úplně jisté, zda pro bolest v klenbě nastoupí.

ŠTAFETA ŽÁKYŇ TAKÉ ČTVRTÁ

Holky nastoupily v sestavě Linda Dufková-Verča Čižinská-Kačka Eliášová-Tereza Šínová. Dosažený čas 3:03,41s a třetí místo v úvodním silném běhu dávalo ještě naději na zisk bronzu. V následujícím běhu jsme byli převálcováni a byl z toho smutný čtvrtý flek. Holky jinak do toho daly srdce a lze je pochválit. Výborně Linda, Kačka po individuální třístovce fakt bojovala, Verča také (škoda toho neseběhu), vládl tam dosti zmatek při sebězích a doplatili jsme na to na druhém úseku také my (nejen). Na finiši Terka ukázala, že bude v létě umět i třístovku!! Škoda, na placku bylo!

ŠTAFETA ŽÁKŮ DEVÁTÁ

Kluci běželi v sestavě Petr Dudy-Petr Novák (2002)-Honza Patka-Ondra Horejš. V jediné kolektivní atletické disciplíně platí „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Dá se zkazit cokoliv, ale ne to odfláknout a to se na prvním úseku „podařilo“ Petrovi Dudymu, byl pln obav z třístovky. Snad to bude příště více srdíčkem! Kluci potom dřeli jak morovatí, radost byla sledovat Petra Nováka (mladší žák), velmi zamakal Honza, Ondra toho už musel mít „plné zuby“ po náročném programu, stahoval a makal. Škoda, na medaili jsme asi bez Petra Vacyho neměli, ale někde za bronzem nejspíš ano. Tak příště. Dosáhli času 2:52,12s a to stačilo při porovnání štafet ze všech běhů jen na deváté místo.

Další výsledky

  • Veronika ČIŽINSKÁ si odskočila obětavě z hor a zaběhla slušných 300m za 46,31s a to stačilo na osmé místo.
  • Kačka ELIÁŠOVÁ běžela dnes 300m, zabrala a výrazně se zlepšila na 47,99s, tím si zasloužila štafetu. Obsadila jedenácté místo.
  • Petr DUDY se perfektně předvedl první den na 60m. Večer běžel ještě rozběh na 150m, zlepšil se na 19,18s (o 0,02s) s a postoupil s tím do finále C. Vyfasoval nevýhodnou (zvláště pro něho) první dráhu a běžel v ní velmi dobře těsně za osobákem 19,23s a skončil v celkovém pořadí na jedenáctém místě. Potom šel dálku. Po dvou proběhnutých jediný zdařilý pokus s nedošlapem a 13. místo za výkon 4,73m.
  • Adéla ŠÍNOVÁ skákala dálku, kde zůstala jen těsně za osobákem, skočených 4,24m stačilo na dvanácté místo.
  • Dvojnásobné zasoupení jsme měli ve výšce žákyň. Iveta DUFKOVÁ skočila 135cm a obsadila čtrnácté místo. Kamila PITŘINCOVÁ na děleném patnáctém místě se skočenými 130cm.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz
 

Přidáno/aktualizováno: 20.2.2015

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit