Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Dvě zlaté medaile v prvním dnu Přeboru Prahy žactva

První závodní den na Přeboru Prahy žactva v hale, ve středu 18. února 2015, vstoupilo do soutěže celkem 9 našich žáků a žákyň. Osobní rekordy padaly jak na běžícím pásu a nejen to. Ve výsledkové rekapitulaci zde uvádíme pouze ukončené finálové disciplíny prvního dne a také výsledky, které neznamenaly postup do čtvrtečních finálových závodů. Výsledky ze čtvrtečního přebornického zápolení budou v další Aktualitě.

Nejcennější kovy a přebornické tituly pro Aničku a Terezu!!!

Naše sprinterky ovládly suverénně hladký a překážkový sprint

  • ANIČKA KERBACHOVÁ 00 nastoupila první den k jediné disciplíně a to byl krátký překážkový sprint na 60m. Už rozběhovým časem 8,83s naznačila, že chce zaútočit minimálně na svůj osobní rekord 8,70s (2. V historických tabulkách). Bez větší konkurence to není jednoduché, přesto zaběhla ve finále svůj druhý nejrychlejší čas na této trati 8,73s. Teď budeme zvědavi, jak zúročí svou výbornou formu nad „plůtky“ v jablonecké mistrovské závodní atmosféře.
  • TEREZA ŠÍNOVÁ 01 startovala po delší závodní absenci na nejkratším sprintu 60m. Smířená nebyla se svým osobním halovým rekordem 8,04s z prosince loňského roku. Už v rozběhu ho „pro jistotu“ překonala na 8,03s, ale chtěla pod 8s. Ve finále se jí to podařilo až na 7,91s. Zvítězila jasně o 0,21s a dokázala si, že krátký sprint umí. Zda půjde hladkých 60m i v Jablonci n.Nisou na MČR bude zajímat především její soupeřky.
  • Linda DUFKOVÁ 01 startovala na 60m překážek podle tabulkového postavení s reálným cílem běžet finálový běh A a při troše štěstí zaútočit na medaili (finálové časy to jen potvrdily!). Rozběhový čas 9,72s stačil však pouze na postup do finálového „béčka“. Zde běžela o poznání lépe, ale o vítězství ji připravila opětná kolize, tentokrát na poslední páté překážce (zase ta přetahová noha!). Doběhla za 10,14s na čtvrtém místě a celkově obsadila desáté místo.
  • Adéla ŠÍNOVÁ 01 běžela 60m za 8,94s a to na finálové „béčko“ nestačilo. Chuť si spravila v kouli, kde v osobním rekordu 8,91m (o 2cm) obsadila nevděčné, ale pěkné čtvrté místo.
  • Kačka ELIÁŠOVÁ 01 absolvovala také 60m a kouli s výkony 9,01s a 7,77m.
  • Nikola PROCHÁZKOVÁ 01 byla vybrána pouze na 60m a v rozběhu zaběhla čas 9,19s.

Kluci v šesti startech šest osobních rekordů

  • Ondra HOREJŠ 01 startoval na 60m překážek. Do závodu šel s nejlepším výkonem 9,36s. Už v rozběhu se zlepšil na 9,29s a tím časem byl ve finále A. Tam prokázal další zlepšení na 9,19s a obsadil pěkné páté místo.
  • Petr DUDY 01 šel do závodu na 60m s osobním maximem 7,88s. V rozběhu se zlepšil na 7,82s a probojoval se do finálového „béčka“. Tam znovu zabojoval , vylepšil se na 7,80s a vyhrál. Celkově to pro něho znamená pěkné sedmé místo. Z našich žáků je tím pádem nejrychlejší! Hozená rukavice pro další kluky.
  • David ZIKA 01 šel do závodu na 60m s osobním rekordem 8,40. Jeho zlepšení v rozběhu na 8,15s bylo nejmarkantnější ze všech. Lze čekat další výrazné zlepšení. Mj. pro štafetu pozitivní zjištění! Na 150m byl dovybrán dodatečně a využil toho. Zlepšil se o 0,35s na 19,80s. Na postupy to v obou případech nestačilo, ale systematičtěji teprve začíná.

Na startu se měla objevit ještě naše dvě horká želízka, ale bohužel. Petr Vacátko na poslední chvíli onemocněl (opětný zánět čelních dutin, antibiotika). Moc se těšil, v tyči přišel dnes o jistý bronz (stačilo 2,22m) a zítra ve výšce? Chtěl medaili a mohl ji vyskákat. Bude nám chybět ve štafetě. Petře, dej se do kupy, snad zvládneš mistráky. Honza Patka je jiný příběh. Ve středu dal přednost jiné sportovní aktivitě!

Kompletní výsledky na: www.atletika.cz

Přidáno/aktualizováno: 19.2.2015

 

Další aktuality

Výsledky 9.ročníku Jarního běhání

V obvyklém dubnovém termínu se závod nemohl uskutečnit z důvodu vládních opatření ke koronavirové epidemii. celý článek

(vloženo 29.6.2020)

VÝSLEDKY Z PŘEBORU PRAHY JUNIORŮ A JUNIOREK

Na stadionu ASK Slavia v Edenu proběhl ve dnech 26.-27.června 2020 Přebor Prahy juniorů a juniorek. Na startu čtyři junioři a stejný počet juniorek. Tereza měla odlehčený program po víceboji. Přebor se ziskem 12 přebornických medailí možno považovat celý článek

(vloženo 29.6.2020)

Tréninky o prázdninách v areálu Hrabákova

O prázdninových měsících budou probíhat tréninky v areálu Hrabákova. Týká se to mladých atletů nar.2009 a starších z obou lokalit Hrabákova i Milíčov takto: celý článek

(vloženo 26.6.2020)

Prázdninová týdenní soustředění – aktuální info

Prázdninová letní soustředění proběhnou nakonec ve dvou týdenních turnusech, tak jak rodiče své děti přihlásili s následujícím programem: celý článek

(vloženo 25.6.2020)

Výsledky 9.ročníku Závod rodičů s dětmi 2020

V areálu Hrabákova proběhl 22. června 2020, za bojovné atmosféry, 9.ročník oddílového čtyřboje Závod rodičů s dětmi. Výsledky rodinných týmů (otec-dítě; matka dítě) i výsledky jednotlivců - viz příloha. Děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme vítězn celý článek

(vloženo 25.6.2020)

Více aktualit