Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Máme vícebojařské zlato a stříbro

Anička s Terezou ovládly pětiboj žákyň

V úvodní den Mistrovství ČR v halových vícebojích, v pátek 6. února 2015, jsme měli na startu naše největší želízka. Tabulková  umístění ukazovala na reálný zisk medailových kovů a dalších umístění na předních místech v konkurenci české vícebojařské špičky. Závod je však často plný překvapení, stát se může ledacos, co zhatí dlouhodobé úsilí a zaměření na vrcholný závod.

Nestalo se tak! V hale Otakara Jandery ve Stromovce proběhl v plném rozsahu jednodenní souboj v pětiboji žákyň a dorostenek.

Žákyně

ANIČKA KERBACHOVÁ ZLATO

V osobním rekordu 3.683 bodů získala Anička po loňském stříbru nejcennější medaili po výkonech 8,70s – 149cm – 11,77m – 5,69m – 2:29,68s. Hned v úvodu na „plůtcích“ předvedla osobní rekord (zlepšení o 0,06s) a zařadila se tímto časem po bok Semecké na třetí místo historických tabulek žákyň (rekord Vokálové 8,60s). Ve výšce si prožila své! Bolavá okostice na odrazové noze ji limitovala k lepšímu výkonu. No ale závěrečná radost a úsměv přebily její slzy, provázející výškařský závod. V kouli nedaleko za maximem a s jasným náskokem na dálku. Zde halový osobák s velkým nedošlapem a šesté místo v dlouhodobých tabulkách společně s Gerulovou. V sólo závodě na závěrečné půlce přidala Anička své třetí halové maximum v soutěži. Potvrdila svoji suverenitu, když zvítězila ve čtyřech z pěti závodů. Dnešním ziskem si jen upevnila druhou pozici v dlouhodobých tabulkách za Novotnou a jen znovu potvrdila skvělé výsledky, kterých dosahuje v této halové sezóně.

TEREZA ŠÍNOVÁ STŘÍBRO

V osobním rekordu 3.293 bodů získala Tereza po loňském zlatu z pětiboje mladších žákyň svoji první žákovskou mistrovskou medaili po výkonech 9,16s – 155cm – 9,11m – 5,41m – 2:38,23s. Na úvodních překážkách měla respekt po nedávném pádu, přesto téměř atakovala osobní rekord, zaostala za ním o 0,02s. Ve výšce osobák vyrovnala. V kouli se jí nedařilo, tam chyběl víc než metr za jejím nedávným maximem, škoda bodů! V dálce už to zase byla Tereza, s nedošlapem halový osobák. Zbývalo závěrečných 800m, stačilo pohlídat k zisku stříbrné medaile bodový náskok, přesto Terka nic nenechala náhodě a přiblížila se letnímu maximu. Mohla se moc radovat, protože před halou i v průběhu halových závodů si prošla různými zdravotními peripetiemi (distorze kotníku, ošklivý pád… ). Stříbro je jí sladkou odměnou i výzvou. Má to před sebou, ještě příští rok bude závodit v kategorii žákyň!! Předvedeným  výkonem se už teď zařadila do dlouhodobé TOP TEN v pětiboji žákyň.

LINDA DUFKOVÁ NA SEDMÉM MÍSTĚ

V osobním rekordu 2.823 bodů zvládla Linda pětiboj po výkonech 9,72s – 146cm – 8,47m – 4,95m – 2:46,08s. na úvodních překách zakopla na druhé, pak běžela dobře. Škoda, mohla atakovat osobák. Ve výšce ho o 1cm pokořila. Koule byla útlumová (nebyla v tom sama). V dálce zlepšení o 7cm a v závěrečné půlce zabojovala a zaběhla svůj nejrychlejší čas. Linda ukončila soutěž za Terezou jako druhá nejúspěšnější z mladšího ročníku 2001 v této kategorii. Příští rok může i ona mít medailovou radost. Tak Lindo, do toho! Dnešní výsledek může brát jako svůj největší atletický úspěch.

Dorostenky

PÁŤA BURAJOVÁ NA ŠESTÉM MÍSTĚ

V osobním rekordu 3.242 bodů zvládla Páťa soutěž po výkonech 9,43s – 167cm – 9,85m – 5,09m – 2:46,75s. Jen těsně o 0,06s zaostala za osobákem na úvodních plůtcích, vyrovnala osobní maximum ve výšce, výrazně ho překonala v kouli. Aby mohla pomýšlet na vyšší pozice, musela by v dálce překonat sama sebe. Skočila 5,09m a pozdější medailistky odskočily. Na závěrečné osmistovce bojovala. Páťa je v kategorii dorostenek prvním rokem a pro příští rok i ona může pomýšlet na posty nejvyšší. Určitě na to má!

Žáci mají sedmiboj rozložený do dvou dnů, o něm v další Aktualitě zde.
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

Zlatá Kerbachová a stříbrná Šínová - halové Mistrovství ČR ve vícebojích 2015

Přidáno/aktualizováno: 7.2.2015

 

Další aktuality

Informace k tréninkům po Novém roce od 4.ledna 2021

Moje přání, abychom se setkali při trénincích na hřišti po prázdninách v začátku roku 2021 v plném počtu se nenaplnilo. Protiepidemická opatření PES odpovídají nadále nejvyššímu 5.stupni. celý článek

(vloženo 4.1.2021)

PF 2021 vám všem

celý článek

(vloženo 31.12.2020)

Vážení rodiče, atleti,

pro podstatnou část našich mladých atletů a adeptů atletiky jsme v letošním roce 2020 ukončili 18.prosince tréninky a dětem začaly předčasně prázdniny. Pro starší věkové skupiny atletů tréninky v průběhu zbývajících dnů letošního roku budou probíhat celý článek

(vloženo 22.12.2020)

Výsledky z 87.ročníku Velké Kunratické

87.ročník Velké Kunratické se uskutečnil v neděli 13.prosince. Z důvodu protiepidemických opatření se v tomto opožděném termínu mohli postavit na start u Dolnomlýnského potoka ne všichni vyznavači tohoto tradičního závodu, některé kategorie byly zruš celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR v přespolním běhu

Mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií se uskutečnilo v opožděném termínu 12.-13.prosince 2020. celý článek

(vloženo 19.12.2020)

Více aktualit