Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Máme vícebojařské zlato a stříbro

Anička s Terezou ovládly pětiboj žákyň

V úvodní den Mistrovství ČR v halových vícebojích, v pátek 6. února 2015, jsme měli na startu naše největší želízka. Tabulková  umístění ukazovala na reálný zisk medailových kovů a dalších umístění na předních místech v konkurenci české vícebojařské špičky. Závod je však často plný překvapení, stát se může ledacos, co zhatí dlouhodobé úsilí a zaměření na vrcholný závod.

Nestalo se tak! V hale Otakara Jandery ve Stromovce proběhl v plném rozsahu jednodenní souboj v pětiboji žákyň a dorostenek.

Žákyně

ANIČKA KERBACHOVÁ ZLATO

V osobním rekordu 3.683 bodů získala Anička po loňském stříbru nejcennější medaili po výkonech 8,70s – 149cm – 11,77m – 5,69m – 2:29,68s. Hned v úvodu na „plůtcích“ předvedla osobní rekord (zlepšení o 0,06s) a zařadila se tímto časem po bok Semecké na třetí místo historických tabulek žákyň (rekord Vokálové 8,60s). Ve výšce si prožila své! Bolavá okostice na odrazové noze ji limitovala k lepšímu výkonu. No ale závěrečná radost a úsměv přebily její slzy, provázející výškařský závod. V kouli nedaleko za maximem a s jasným náskokem na dálku. Zde halový osobák s velkým nedošlapem a šesté místo v dlouhodobých tabulkách společně s Gerulovou. V sólo závodě na závěrečné půlce přidala Anička své třetí halové maximum v soutěži. Potvrdila svoji suverenitu, když zvítězila ve čtyřech z pěti závodů. Dnešním ziskem si jen upevnila druhou pozici v dlouhodobých tabulkách za Novotnou a jen znovu potvrdila skvělé výsledky, kterých dosahuje v této halové sezóně.

TEREZA ŠÍNOVÁ STŘÍBRO

V osobním rekordu 3.293 bodů získala Tereza po loňském zlatu z pětiboje mladších žákyň svoji první žákovskou mistrovskou medaili po výkonech 9,16s – 155cm – 9,11m – 5,41m – 2:38,23s. Na úvodních překážkách měla respekt po nedávném pádu, přesto téměř atakovala osobní rekord, zaostala za ním o 0,02s. Ve výšce osobák vyrovnala. V kouli se jí nedařilo, tam chyběl víc než metr za jejím nedávným maximem, škoda bodů! V dálce už to zase byla Tereza, s nedošlapem halový osobák. Zbývalo závěrečných 800m, stačilo pohlídat k zisku stříbrné medaile bodový náskok, přesto Terka nic nenechala náhodě a přiblížila se letnímu maximu. Mohla se moc radovat, protože před halou i v průběhu halových závodů si prošla různými zdravotními peripetiemi (distorze kotníku, ošklivý pád… ). Stříbro je jí sladkou odměnou i výzvou. Má to před sebou, ještě příští rok bude závodit v kategorii žákyň!! Předvedeným  výkonem se už teď zařadila do dlouhodobé TOP TEN v pětiboji žákyň.

LINDA DUFKOVÁ NA SEDMÉM MÍSTĚ

V osobním rekordu 2.823 bodů zvládla Linda pětiboj po výkonech 9,72s – 146cm – 8,47m – 4,95m – 2:46,08s. na úvodních překách zakopla na druhé, pak běžela dobře. Škoda, mohla atakovat osobák. Ve výšce ho o 1cm pokořila. Koule byla útlumová (nebyla v tom sama). V dálce zlepšení o 7cm a v závěrečné půlce zabojovala a zaběhla svůj nejrychlejší čas. Linda ukončila soutěž za Terezou jako druhá nejúspěšnější z mladšího ročníku 2001 v této kategorii. Příští rok může i ona mít medailovou radost. Tak Lindo, do toho! Dnešní výsledek může brát jako svůj největší atletický úspěch.

Dorostenky

PÁŤA BURAJOVÁ NA ŠESTÉM MÍSTĚ

V osobním rekordu 3.242 bodů zvládla Páťa soutěž po výkonech 9,43s – 167cm – 9,85m – 5,09m – 2:46,75s. Jen těsně o 0,06s zaostala za osobákem na úvodních plůtcích, vyrovnala osobní maximum ve výšce, výrazně ho překonala v kouli. Aby mohla pomýšlet na vyšší pozice, musela by v dálce překonat sama sebe. Skočila 5,09m a pozdější medailistky odskočily. Na závěrečné osmistovce bojovala. Páťa je v kategorii dorostenek prvním rokem a pro příští rok i ona může pomýšlet na posty nejvyšší. Určitě na to má!

Žáci mají sedmiboj rozložený do dvou dnů, o něm v další Aktualitě zde.
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

Zlatá Kerbachová a stříbrná Šínová - halové Mistrovství ČR ve vícebojích 2015

Přidáno/aktualizováno: 7.2.2015

 

Další aktuality

Nico Boketta stříbrný na Mistrovství ČR v krosu mezi mílaři

V sobotu 26.listopadu 2022 proběhlo v Rumburku na FotbalParku Dymník Mistrovství ČR v přespolním běhu pro kategorie mužů a žen ve vytrvalostním závodě a v závodě mílařů a mílařek, o mistrovské medaile bojovali také junioři a juniorky. celý článek

(vloženo 28.11.2022)

Výsledky z Přeboru Prahy a z Chuchelského dostihového krosu

V neděli 20.listopadu 2022 proběhl na dostihovém závodišti v Chuchli Přebor Prahy v krosu od kategorie mladšího žactva po dospělé. Mladší kategorie se zúčastnili Chuchelského dostihového krosu. Závodilo se na náročné trati, především na rozmoklém tra celý článek

(vloženo 24.11.2022)

Výsledky z 89.ročníku Velké kunratické a z Českého Brodu

V neděli 13.listopadu 2022 proběhl tradiční běžecký závod 89.ročník Velké kunratické za vysoké účasti našich atletů. Na start se postavilo 41 našich mladých atletů a adeptů atletiky. celý článek

(vloženo 22.11.2022)

Výsledky z 15.ročníku Podzimního běhání 2022

V sobotu 5.listopadu 2022 jsme uspořádal náš oddíl tradiční závod 15.ročník Podzimního běhání. celý článek

(vloženo 8.11.2022)

Výsledky z Podzimního běhu Olympu

V sobotu 15.10.2022 se uskutečnil tradiční běžecký závod pro děti a mládež 16. ročník podzimního běhu Olympu, za účasti našich mladých atletů. celý článek

(vloženo 19.10.2022)

Více aktualit