Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Máme vícebojařské zlato a stříbro

Anička s Terezou ovládly pětiboj žákyň

V úvodní den Mistrovství ČR v halových vícebojích, v pátek 6. února 2015, jsme měli na startu naše největší želízka. Tabulková  umístění ukazovala na reálný zisk medailových kovů a dalších umístění na předních místech v konkurenci české vícebojařské špičky. Závod je však často plný překvapení, stát se může ledacos, co zhatí dlouhodobé úsilí a zaměření na vrcholný závod.

Nestalo se tak! V hale Otakara Jandery ve Stromovce proběhl v plném rozsahu jednodenní souboj v pětiboji žákyň a dorostenek.

Žákyně

ANIČKA KERBACHOVÁ ZLATO

V osobním rekordu 3.683 bodů získala Anička po loňském stříbru nejcennější medaili po výkonech 8,70s – 149cm – 11,77m – 5,69m – 2:29,68s. Hned v úvodu na „plůtcích“ předvedla osobní rekord (zlepšení o 0,06s) a zařadila se tímto časem po bok Semecké na třetí místo historických tabulek žákyň (rekord Vokálové 8,60s). Ve výšce si prožila své! Bolavá okostice na odrazové noze ji limitovala k lepšímu výkonu. No ale závěrečná radost a úsměv přebily její slzy, provázející výškařský závod. V kouli nedaleko za maximem a s jasným náskokem na dálku. Zde halový osobák s velkým nedošlapem a šesté místo v dlouhodobých tabulkách společně s Gerulovou. V sólo závodě na závěrečné půlce přidala Anička své třetí halové maximum v soutěži. Potvrdila svoji suverenitu, když zvítězila ve čtyřech z pěti závodů. Dnešním ziskem si jen upevnila druhou pozici v dlouhodobých tabulkách za Novotnou a jen znovu potvrdila skvělé výsledky, kterých dosahuje v této halové sezóně.

TEREZA ŠÍNOVÁ STŘÍBRO

V osobním rekordu 3.293 bodů získala Tereza po loňském zlatu z pětiboje mladších žákyň svoji první žákovskou mistrovskou medaili po výkonech 9,16s – 155cm – 9,11m – 5,41m – 2:38,23s. Na úvodních překážkách měla respekt po nedávném pádu, přesto téměř atakovala osobní rekord, zaostala za ním o 0,02s. Ve výšce osobák vyrovnala. V kouli se jí nedařilo, tam chyběl víc než metr za jejím nedávným maximem, škoda bodů! V dálce už to zase byla Tereza, s nedošlapem halový osobák. Zbývalo závěrečných 800m, stačilo pohlídat k zisku stříbrné medaile bodový náskok, přesto Terka nic nenechala náhodě a přiblížila se letnímu maximu. Mohla se moc radovat, protože před halou i v průběhu halových závodů si prošla různými zdravotními peripetiemi (distorze kotníku, ošklivý pád… ). Stříbro je jí sladkou odměnou i výzvou. Má to před sebou, ještě příští rok bude závodit v kategorii žákyň!! Předvedeným  výkonem se už teď zařadila do dlouhodobé TOP TEN v pětiboji žákyň.

LINDA DUFKOVÁ NA SEDMÉM MÍSTĚ

V osobním rekordu 2.823 bodů zvládla Linda pětiboj po výkonech 9,72s – 146cm – 8,47m – 4,95m – 2:46,08s. na úvodních překách zakopla na druhé, pak běžela dobře. Škoda, mohla atakovat osobák. Ve výšce ho o 1cm pokořila. Koule byla útlumová (nebyla v tom sama). V dálce zlepšení o 7cm a v závěrečné půlce zabojovala a zaběhla svůj nejrychlejší čas. Linda ukončila soutěž za Terezou jako druhá nejúspěšnější z mladšího ročníku 2001 v této kategorii. Příští rok může i ona mít medailovou radost. Tak Lindo, do toho! Dnešní výsledek může brát jako svůj největší atletický úspěch.

Dorostenky

PÁŤA BURAJOVÁ NA ŠESTÉM MÍSTĚ

V osobním rekordu 3.242 bodů zvládla Páťa soutěž po výkonech 9,43s – 167cm – 9,85m – 5,09m – 2:46,75s. Jen těsně o 0,06s zaostala za osobákem na úvodních plůtcích, vyrovnala osobní maximum ve výšce, výrazně ho překonala v kouli. Aby mohla pomýšlet na vyšší pozice, musela by v dálce překonat sama sebe. Skočila 5,09m a pozdější medailistky odskočily. Na závěrečné osmistovce bojovala. Páťa je v kategorii dorostenek prvním rokem a pro příští rok i ona může pomýšlet na posty nejvyšší. Určitě na to má!

Žáci mají sedmiboj rozložený do dvou dnů, o něm v další Aktualitě zde.
Kompletní výsledky: www.atletika.cz

Zlatá Kerbachová a stříbrná Šínová - halové Mistrovství ČR ve vícebojích 2015

Přidáno/aktualizováno: 7.2.2015

 

Další aktuality

Běžecké výsledky z Pražských memoriálů v Edenu

V pátek 31.července proběhly na stadionu ASK Slavia v Edenu tradiční Pražské memoriály za dvojnásobné běžecké účasti z našeho oddílu. celý článek

(vloženo 11.8.2020)

Výsledky z kvalifikace na Čokoládovou tretru

Na různých místech v ČR proběhla základní kola Čokoládové tretry. Ve středu 29.července 2020 celý článek

(vloženo 11.8.2020)

Výsledky z Mistrovství ČR ve vícebojích

O prodlouženém víkendu 24.-26.července 2020 proběhlo na stadionu ASK Slavia v Edenu Mistrovství ČR ve vícebojích všech kategorií. Na startu se objevilo pět našich želízek. To největší a tím byla bezesporu Terka sedmiboj pro bolest achilovky nedokonči celý článek

(vloženo 11.8.2020)

Zážitky z Prázdninového týdenního soustředění

V termínu 13.-17.července 2020 proběhl 1.turnus Prázdninového týdenního soustředění pro mladé atlety oddílu s pestrým programem, kterého se zúčastnilo 13 členů oddílu se zázemím v areálu Hrabákova. celý článek

(vloženo 20.7.2020)

Výsledky z hostování v Extralize a I.lize

V sobotu 18.července 2020 měly v atletickém kalendáři své místo soutěže družstev v Extralize a v I.lize, které pokračovaly 2.kolem. celý článek

(vloženo 19.7.2020)

Více aktualit