Výsledky Přeboru Prahy vícebojů mladšího žactva

V neděli 28. září 2014 proběhl v areálu A.C.Sparta, za vysoké účasti mladšího žactva,
Přebor Prahy v pětiboji.

Zlaté medaile na Jižní Město

Závod dokončilo v kategorii mladších žáků 30 chlapců, v kategorii mladších žákyň to byl téměř dvojnásobek, dokončilo 54 dívek! Z našich 2 kluci a 5 holek.

Získali jsme oba vícebojařské přebornické tituly

Ondra HOREJŠ

zvítězil v osobním rekordu 2.262 bodů (10,13s-54,54m-8,09s-469cm-2:25,67s). Ondra šel do závodů jako jeden z adeptů na medaili, ale ten okruh kandidátů byl širší.

Samotný průběh a především závěr víceboje ukázal, že rozhodoval doslova každý bodík. V úvodních překážkách za 10,13s zaostal jen 0,04s za osobákem, prakticky nic neztratil. V kriketu už měl třetí závod během týdne a to se na výkonu podepsalo, za osobákem o 5m. Nejkratší sprint se naopak Ondrovi povedl, zaběhl osobní rekord 8,09s a společně s Kaiserem byl vůbec nejrychlejší ve startovním poli. V dálce bojoval s nedošlapy, takže kýžených 5m to nebylo, zapsal 469m.

Po 4 disciplínách byla realita neúprosná. Ondra sice o 17 bodů vedl, ale zezadu mohl zaútočit Kaiser a především Hošek. Tabulkově vysoko postaveným běžcům se běžet nechtělo, tak to nakonec bylo ve stupňovaném běhu s dramatickým závěrem na Ondrovi. Po čtvrtce za 78!! za to postupně vzal a udělal závod!

Odměnou mu byl nový osobní rekord 2:25,67s. Při rovnoměrně běženém závodě by dal pod 2:20 a to je rezerva do dalších závodů. Malý náskok Ondra uhájil a zvítězil o 12 bodů.

Petr DUDY

skončil na devátém místě součtem 1.851 bodů (10,76s-53,67m-8,12s-434cm-2:47,85s). Petr nastoupil do svého vůbec prvního víceboje a např. s překážkami se v závodě setkal poprvé.

Právě v první disciplíně mohl způsobit velké překvapení, nebýt kolize na jedné z překážek, kde hodně ztratil. Přesto solidní začátek za 10,76s. Kriketem standard 53,67m, neztratil, ale na favority nezískal. Na 60m se nestačil asi vyrovnat s rychlým přechodem z kriketu a zaběhl 8,12s. Tady sice neztratil, ale čekal se zisk. V dálce až ve třetím pokusu pochopil, že na dálce je nutné se odrazit, neprobíhat. Byl z toho pokus k 5 metrům, ale s přešlapem. Zapsal 434cm. Na osmistovce to odběhl, ale čelo bylo jinde, tady hodně ztratil. Jeho výkon 2:47,85s.

Petr má předpoklady, s disciplínami se musí teprve patřičně seznámit.

Tereza ŠÍNOVÁ

zvítězila součtem 3.060 bodů (9,55s-30,28m-8,14s-523cm-2:38,09s). Tereza byla pasována jednoznačně za favoritku, vždyť v červenci se v pětiboji stala Mistryní ČR.

Začala vítězstvím v osobním rekordu na překážkách 9,55s. Škoda té disharmonie práce paží ve čtvrté mezeře, tam ztratila. S kriketem se, tak jako i další mladší žáci, tímto závodem loučila a je asi hodně ráda. Výkon 30,28m a pořadí ve třetí desítce závodnic. Teď bylo zřejmé, že útok na osobák se konat nebude.

Na 60m nejrychlejší čas 8,14s a zpět do vedení. V dálce 523cm, odskočení soupeřkám a před ní závěrečná půlka. Běžkyně to rozběhly, Tereza se nasazené tempo snažila držet, ale v konci už nestíhala. V cíli pár desetin za osobákem za 2:38,09s.

Adéla ŠÍNOVÁ

dokončila pětiboj na 18. místě v osobním maximu 2.059 bodů (11,59s-41,73m-8,89s-402cm-3:03,80s). Adéla si tak splnila cíle, dát přes 2.000 bodů a dostat se do dvacítky. Dařilo se jí s výjimkou dálky všude, osobák v kriketu, na 800m, těsně za ním na překách a na šedesátce.

Tereza VAŇHOVÁ

dokončila na 21. místě v osobáku ziskem 1.944 body (12,10s-29,25m-8,99s-430cm-2:56,32s). Terka k dosažení mety 2.000 bodů neměla daleko.V maximu na překách, těsně za ním v dálce a nejrychlejší půlka. Přesto výrazné zlepšení a dopředný krůček.

Anička KNESELOVÁ

součtem 1.339 bodů dokončila na 50. místě (12,51s-28,73m-10,11s-352cm-3:09,01s). Anička všude bojovala s svůj první pětiboj zdárně dokončila..

Kristýna VEJŠICKÁ

nastřádala ve svém prvním pětiboji 1.043 body (12,85s-26,92m-9,83s-345cm-4:02,54s). Kristýna všude bojovala, ale závěrečná osmistovka byla nad její síly.

Přidáno/aktualizováno: 30.9.2014

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek