Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky Semifinále družstev mladšího žactva

Na stadionu ASK Slavia v Edenu proběhlo ve čtvrtek 18. září Semifinále družstev mladšího žactva, skupina A. Pravidla byla jasná, první 4 družstva do Finále A. Cíl byl také jasný, do Finále A postoupit.

Postoupili jsme ze druhého místa do Finále

Teď ve Finále jsme a chceme medaili! Naplní se naše očekávání? To můžete přijít sledovat a fandit ve čtvrtek 25. září opět na Slavii do Edenu.

Výsledky z Kvalifikace nás k postupu opravňovaly a podařilo se to zásluhou bojovného výkonu všech, kteří na Slavii dorazili. Nebylo nás mnoho, plný možný počet 12 kluků + 12 holek jsme zdaleka nenaplnili. Soutěžilo 10 holek a jen 4 kluci!

Výsledky jednotlivců podle disciplín

4x60m

Nakonec jsme postavili 2 smíšené štafety a obě si vedly úspěšně.

• Áčko v sestavě Linda DUFKOVÁ, Matěj BEDNÁŘ, Ondra HOREJŠ a Tereza ŠÍNOVÁ zvítězilo v novém oddílovém rekordu 31,79s!
  • Béčko běželo v sestavě Adéla ŠÍNOVÁ, Aneta POCHMANOVÁ, Honza PATKA a Petr DUDY a zaběhlo čtvrtý nejrychlejší čas 33,14! Na předávkách byly rezervy i tentokrát, na Finále doladíme.

60m

• Tereza ŠÍNOVÁ zvítězila jasně za 8,14s (w -0,8m/s) a připsala si první individuální vítězství.
  • Petr DUDY startoval v našem dresu poprvé. Bojoval na dálku se svými tabulkově čitelnými soupeři z nejrychlejšího běhu. Časy z OVOV v tabulkách uváděny nejsou, takže běžel jako outsider v nejslabším běhu (později i takto 150m). Zaskvěl se časem 8,02s při protivětru -2,4m/s a to znamenalo vítězství i nový oddílový rekord. Ve finále už nastoupí v běhu s nejrychlejšími a snad nebude takový „proťák“. Máme se tedy na co těšit!
  • Aneta POCHMANOVÁ vybojovala 3. místo za 8,84s a opět prokázala, že je posilou družstva.
  • Nikola PROCHÁZKOVÁ obsadila 7. místo v čase 9,00s. bylo to tam dost těsně našlapané.

150m

• Petr DUDY a jeho druhé představení. Sám v boji s časem a opět vítězně ve výborném čase v novém oddílovém rekordu 19,45s (w-1,0m/s). V souboji se soupeři ho tipuji pod 19s.
  • Aneta POCHMANOVÁ po 60m opět na bronzové pozici v čase 21,88s (w-1,4m/s).
  • Adéla ŠÍNOVÁ v cíli na 7. místě za 22,46s, ztratila v konci šanci na lepší umístění.

800m

• Matěj BEDNÁŘ si počínal jako zkušený borec v závodě se staršími kluky. Vyběhl z toho pěkné 8. místo v čase 2:46,40s.
  • Iveta DUFKOVÁ vyválčila v pěkně běženém závodě 4. místo v čase 2:45,60s.
  • Kačka ELIÁŠOVÁ neměla dost odvahy na trati, finišovala, ale na body nedosáhla. V cíli za 3:04,99s.

60m překážek

• Ondra HOREJŠ nebyl zcela zdravotně ready, vybojoval přesto 2. místo za 10,37s (w-1,0m/s)
  • Anička KNESELOVÁ vyválčila za 12,37s celkové 9. místo a 2 body pro družstvo.
  • Linda DUFKOVÁ má už delší dobu problém se zády, ta ji zradila a závod doklusala za 13,27s. Při plném zdraví očekávaný bodový zisk se nekonal.

Výška

• Iveta DUFKOVÁ má výšku moc ráda a je to znát. Krásné 2. místo v osobáku 137cm.
  • Tereza VAŇHOVÁ obsadila 7. místo za 120cm.

Dálka

• Ondra HOREJŠ nebyl zdravotně úplně v pohodě, skočil 442cm a to stačilo na 4. místo.
  • Honza PATKA se potýkal s rozběhem, skočil 399cm a skončil na 10. místě. Jeho představení a hodnocení nechme na kriket.
  • Matěj BEDNÁŘ šel do dnešních závodů s jiným úkolem, to byla osmistovka. Zde neměl naději v dané konkurenci zabodovat. Dal 338cm a obsadil 19. místo.

Koule

• Kristýna VEJŠICKÁ další nová tvář v družstvu. Po dopoledním školním čtyřboji zde 8. místo za výkon 8,66m.
  • Kačka ELIÁŠOVÁ chytla bod za 10. místo výkonem 8,45m.
  • Anička KNESELOVÁ na 19. místě výkonem 6,31m.

Kriket

• Honza PATKA startoval za družstvo poprvé. Jeho předzvěst, že kriket je jeho silnou stránkou naplnil beze zbytku. Obdivuhodným švihem „zahodil“ náčiní přesně na 65,00m, vytvořil nový oddílový rekord, soupeři zůstali o plných 15 metrů zpět. Pokud se rozhodne věnovat se atletice větší měrou, mohlo by to stát za to. Myslím si, že nás překvapí (a nejen nás) ve Finále i v jiné disciplíně. Máme se na co těšit!!
  • Nikola PROCHÁZKOVÁ překvapila nás všechny vynikajícím zlepšením na 44,77m a tím obsadila 3. místo! To házela teprve druhý závod. Výkon je novým oddílovým rekordem.
  • Kristýna VEJŠICKÁ hodila 26,26m a tím na bodované umístění nedosáhla, skončila na 14. místě.

Bodové zisky družstev a jejich pořadí v obou Semifinálových skupinách, postupující, to vše v kolonce Soutěže družstev zde.

Přidáno/aktualizováno: 20.9.2014

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek