Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Tereza Šínová mistryní České republiky v pětiboji

Mladší žactvo ještě nemá Mistrovství České republiky v individuálních disciplínách. Jedinou šancí v letošním roce získat republikové medaile měla tato kategorie ve vícebojařském klání. To se odehrálo v sobotu 12. července 2014 na stadionu ASK Slavia v Edenu.

Jak šla Tereza pro vícebojařské zlato?

60 metrů překážek v osobním rekordu za 9,59s

Už v přípravě Tereza prokazovala výrazné zlepšení. To potvrdila i v úvodním závodě a zaběhla krásný osobák. Přestože tam bylo malé zaváhání na jedné z překážek, rozjela pětiboj se ziskem 791 bodů ze třetího místa výborně.

Kriket v osobním rekordu 37,91m

V této nepříliš silné disciplíně to byly nervy!! Úvodní pokus jen za 31m, druhý mimo výseč. Ve třetím to Tereza zachránila a na soupeřky ziskem 330 bodů zas tak mnoho neztratila.

60m ve vyrovnaném osobáku 7,90s

Krásný a vyrovnaný sprint, ve kterém se Tereza musela sklonit před Eliškou Semeckou (7,84s), avšak za svůj vyrovnaný osobák získala 879 bodů. Po 3 disciplínách držela vedoucí pozici, ale bylo to našlapané, ještě čtvrtá v pořadí ztrácela pouhých 40 bodů.

Dálka a druhý nejdelší osobní výkon 553cm

Tady se mělo rozhodnout a taky se tak stalo. V kvalitní soutěži úvodní zajišťovák 528cm, ve druhém 709 bodů za 553cm. Ke zlatu bylo už hodně blízko!

Závěrečných 800m za 2:42,02s

Ve třetím běhu s nejsilnějšími soupeřkami běžela Tereza jak potřebovala, držela se v závěsu, sil v závěru měla na rozdávání, v cíli byla za 2:42,02. Běžet měly soupeřky, ty se moc nehnaly, ale výsledný čas nebyl to nejdůležitější. Tereza získala za půlku 550 bodů.

Celkový bodový součet 3 259 bodů, přesvědčivé vítězství a třetí nejkvalitnější výkon dosažený v pětiboji mladších žákyň při Mistrovství ČR v jeho historii!

Tereza Šínová - mistrovství ČR v pětiboji

Linda Dufková na osmém místě

Linda měla smůlu, namísto závěrečné přípravy brala celý týden antibiotika a šla do náročné soutěže s tímto handicapem. Vedla si velmi dobře, zlepšila si osobák o 230 bodů.

• 60m překážek v osobáku 9,93s. Spokojenost, pokoření hranice 10s a dobrý rozjezd se 725 body.
  • Kriketem 39,07m, zde moc neztratila, ale s 344 body ani nezískala.
  • 60m za 8,31s. Na hodně bodovaném sprintu ztratila (zisk 755 bodů) a to ji připravilo o lepší umístění.
  • Dálka se Lindě povedla, skočila 472cm, získala 485 bodů, o osobní rekord přišla díky větru +2,2m/s.
  • V závěrečných 800m běžela na hranici svého maxima, po vynuceném týdenním nicnedělání zaběhla 2:50,62s a získala zde 457 bodů.
  • Celkově nastřádala 2 766 bodů, a skončila jen těsně za šestým místem.

Ondra Horejš jedenáctý

Účast Ondry byla krokem do neznáma. Po dvoutýdenním pobytu na skautském táboře přijel zabojovat, ale únava předčila tentokrát jeho snahu bojovníka.

• 60m překážek zvládl za 10,51s (449 bodů).
  • V kriketu, jeho silné disciplíně, se musel spokojit hodem 47,54m, za to bral 287 bodů.
  • Na 60m 8,43s, vítr -1,8m/s a zisk 441 bodů.
  • Dálka byla nejpovedenější disciplínou, skočil jen 3cm za osobákem 484cm (vítr +2,8m/s).
  • Na 800m bylo na Ondrovi vidět, že skautský pobyt a bojová 24 hodinovka mu vzala atletickou šťávu.
  • Za 2:32,19s získal 469 bodů.
  • Celkový bodový zisk 1 998 bodů stačil na jedenácté místo.

Tereza Šínová

Přidáno/aktualizováno: 13.7.2014

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek