Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky z Mistrovství ČR v krosu kategorií dospělých a juniorů 2023

V sobotu 25.listopadu 2023 proběhlo v Golf rezortu v Dříteči Mistrovství ČR v přespolním běhu pro kategorie mužů, žen, juniorů a juniorek. V obou dospělých kategoriích se běžel závod mílařů a vytrvalců. V juniorské kategorii mohli startovat dorostenci a dorostenky.
Tratě na okruzích 1000m a 1500m byly vedeny po náročném travnatém promáčeném golfovém povrchu, kros to byl velmi náročný, k tomu přispělo i chladné počasí provázené větrem.
Na startu jsme měli trojnásobné oddílové zastoupení.

NICO BOKETTA OBHÁJIL LOŇSKÉ STŘÍBRO MEZI MÍLAŘI

Muži mílaři 4000 metrů:
2.místo: NICO BOKETTA 02 v čase 12:01s (průměr na kilometr 3:00s). Po úvodním kilometrovém okruhu šel Nico do čela, doslova roztrhal startovní pole, kontakt ztratil mj. také
jeden ze spolufavoritů Kotyza. Ve druhém jedenapůlkilometrovém okruhu se na něj dotáhl Davidík, poté získal nevelký náskok a ten se Nicovi i přes snižování ztráty ve finiši už nepodařilo dotáhnout. Svým nástupem do druhého okruhu „udělal závod“.
Startovalo 62 mílařů.

V závodě mílařů startoval také Mikuláš „Miki“ Novotný 03, který přestupuje zpět z Dukly do našeho oddílu. Doběhl na 20.místě v čase 13:05s (průměr na kilometr 3:16s).

Junioři 6000 metrů:
23.místo: JAN ŽILINA 06 v čase 20:30s (průměr na kilometr 3:25s). V konkurenci převážně juniorů Honza, věkem dorostenec, bojoval s těžkým okruhem i délkou závodní tretě a umístil se mezi konkurenci dorostenců na lichotivém šestém místě.
V kategorii startovalo 60 běžců.

Juniorky 4000 metrů:
15.místo: MARIE CHOVANCOVÁ 06 v čase 15:35s (průměr na kilometr 3:53s). V závodě s výraznou převahou juniorek se Maruška, věkem dorostenka, vůbec neztratila a mezi dorostenkami doběhla výborně jako sedmá nejrychlejší.
V kategorii startovalo 53 běžkyň.

V pátek 24.listopadu proběhl v Dřiteči Testovací závod na 1500m směrem k nominaci pro mix
štafetu na ME v krosu, nominace z tohoto závodu pro 2 muže a 2 ženy. V závodě mužů zvítězil Davidík, ve stejném čase 4:11s doběhl druhý Kotyza. Nico Boketta doběhl na třetím místě za 4:13s a nominace se pro něho uzavřela.
Pomalu rozběhnutý závod s mezičasem na 1km přes 3min. přinesl na golfovém terénu úžasný finiš favorizované trojice, z něhož odešel Nico jako poražený. Škoda.

Přidáno/aktualizováno: 27.11.2023

Další aktuality

Výsledky z mítinků doma a v zahraničí

Po vrcholu domácí atletické sezóny na šampionátu mužů a žen ve Zlíně startovali naši atleti na kvalitně obsazených „bronzových mítincích“. celý článek

(vloženo 15.7.2024)

Výsledky z Mistrovství ČR ve vícebojích v Houšťce

O víkendu 6.-7.července 2024 se uskutečnilo ve Staré Boleslavi na stadionu Emila Zátopka Mistrovství ČR ve vícebojích pro věkové kategorie od juniorů až po mladší žactvo. celý článek

(vloženo 9.7.2024)

Z MČR mužů a žen ve Zlíně se dvěma stříbry a limitem na MSJ

Na domácí atletický vrchol sezóny se sjela o víkendu 29.-30.června 2024 česká špička do Zlína bojovat o mistrovské medaile, kvalitní osobní výkony a limity na nadcházející mezinárodní akce. celý článek

(vloženo 3.7.2024)

Výsledky z Letní olympiády dětí a mládeže 2024

Letní Olympiáda dětí a mládeže 2024 proběhla v termínu 25.-27.června v Českých Budějovicích. Do nominace hl.m.Prahy se dostalo pět našich mladých nadějných atletů a představili se v tom nejlepším světle. celý článek

(vloženo 1.7.2024)

Výsledky ze 3.kola MPD juniorek na Julisce

Na stadionu Dukly na Julisce proběhlo v úterý 25.června 2024 3.kolo Městského přeboru družstev juniorek (zároveň zde soutěžila družstva juniorů). celý článek