Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Výsledky jednotlivců z Dvojboje mladšího žactva

Po krosovém závodu na Vítkově pokračoval Městský přebor družstev mladšího žactva v Kvalifikaci 1. kolem dvojboje 22. května 2014.

Naše skupina B závodila v příjemném prostředí na SK ZŠ Jeseniova, kde bylo výhodou schovat se v horkém počasí občas ve stínu stromů. Pěkné závody, naše moc hezké výsledky a vzájemné fandění všech našich mladých atletů i přítomných rodičů, takže celkově příjemná atmosféra. Osobní rekordy padaly jak na běžícím pásu, v mnohých případech i oddílové a ve 2 případech se také změnilo, zásluhou našich mladých atletů, čelo českých tabulek mladšího žactva (viz www.atletika.cz, Statistika).

Je třeba ocenit, že holky (Tereza, Adéla, Linda, Iveta i Kačka) se vrátily předčasně ze ŠvP, aby bojovaly za družstvo.

Všichni si dobře zazávodili

Na startu jsme měli 7 kluků a 7 holek. Tady máme rezervy, protože v kole může být až 12+12. Body pro družstvo se získávaly při umístění do 10. místa.

Teď k výsledkům jednotlivců: Vyhráli jsme 8 disciplín, bodovalo 12 mladých atletů

Dvojboj 60m a výška

• Jakub MOSTECKÝ 02 se zlepšil na 60m na 9,70s a to stačilo na 10. místo. Ve výšce dal 115 cm a skončil na 7. místě. Tentokrát „se nevešel“ do smíšených štafet, příště tam bude.
  • Linda DUFKOVÁ 01 maximální bodovačka, Dvě vítězství. Na 60m neměla soupeřku a vyhrála v čase 8,34s a ve výšce se 140cm. Skákala hezky, mohlo být při trošce štěstí i více. Tak někdy příště.
  • Tereza VAŇHOVÁ 01 i přes 2 „bramborová umístění“ mohla odjíždět nadmíru spokojená se 2 osobáky v kapse. Na 60m zlepšení na 8,98s, chytla se pěkně ve výšce, když zdolala 135cm.
  • Iveta DUFKOVÁ 01 si také odváží z „Jesky“ 2 osobáky. Na 60m 9,31s 4.R, ve výšce už 130cm a k tomu 5. místo.

Dvojboj 150m a koule

• Filip LAUBER 03 nový „přípravkář“ v družstvu byl na prvních závodech. Běžel 150m za 25,32s a v kouli dokonce zabodoval na 9. místě výkonem 7,18m ( výkony kluků dosaženy koulí 2kg namísto 3kg).
  • Vít VYSKOČIL 03 také poprvé v závodní konkurenci. Na 150m 4.R dosáhl čas 27,11s, v kouli poslal náčiní na 5,32m.
  • Aneta POCHMANOVÁ 01 jediná dívka od nás v tomto dvojboji ZVÍTĚZILA na 150m v čase 22,10s a třetí místo vybojovala v kouli výkonem 8,20m.

Dvojboj 600m a kriket

• ONDRA HOREJŠ 01 v sólo závodě ve 3.R dosáhl jasně nejrychlejšího času na 600m 1:42,09s a je v této disciplíně na čele českých tabulek mladších žáků. V krikeťáku útočil na zlepšení osobáku z České Lípy, moc chtěl, těsně za ním zaostal. Vyhrál s velkým náskokem výkonem 54,34. Další maximální bodovač se 2 vítězstvími.
  • Tomáš JIRÁK 03 nově registrovaný, s námi a vlastně vůbec na svých prvních závodech. Vedl si výborně. V běhu na 600m obsadil pěkné 5. místo v kvalitním čase 2:00,96s. Kriketem hodil 28,00m a obsadil 9. místo.
  • Lukáš JIRÁK 03 s podobným příběhem jako brácha se okoukával. Na 600m 7.R v čase 2:13,63s, kriketem hodil 23,96m.
  • Kačka ELIÁŠOVÁ 01 taky s osobáky. Běžela pěkně 600m (2.R) za 2:00,46 s, celkově 6. místo, kriketem 7. místo s 30,30m.

Dvojboj 60m překážek a dálka

• Matěj BEDNÁŘ 03 po dálce, kde bodoval svým 10. místem za 332cm měl nastoupit na 60m přek. Měl smůlu, když si těsně před startem při došlapu podvrtnul kotník a nemohl nastoupit. Není to však nic vážného. Na příštím kole bude chybět, nikoliv pro zranění, ale bude na ŠvP.
  • TEREZA ŠÍNOVÁ 01 potvrdila stabilizaci na překážkách i když zaváhala v první mezeře Vyhoupla se časem 9,90s na první příčku českých tabulek. V dálce měla 4 pokusy v rozmezí 11cm, nejdále 511cm. Taky maximální možný zisk pro družstvo. České tabulky mladších žákyň vede na 60m, 150m, 60m př., v dálce a ve výšce a také v pětiboji!!! A to ještě neběžela 300m.
  • Adéla ŠÍNOVÁ 01 si udělala 2 osobáky. Nejprve na 60m př. časem 11,49s a bylo z toho 3. místo a poté v dálce poprvé přes 4 metry. Skončila na 4. místě výkonem 405cm.

A teď v konci na začátek závodů. Běžely se úvodní štafety a my jsme postavili 3 kvarteta. Nedostalo se na Jakuba a Ivetu.

• „Áčko“ zvítězilo v sestavě Linda, Matěj, Ondra a Tereza ŠÍNOVÁ. Vítězný čas je oddílovým rekordem a má hodnotu 32,65s.
  • „Béčko“ v sestavě Adéla, Tomáš Jirák, Aneta a Filip Lauber zaběhlo 36,07s a bodovalo na 10. místě.
  • „Céčko“ v sestavě Kačka, Tereza Vaňhová, Vít Vyskočil a Lukáš Jirák bylo v cíli za 39,83s.

Výsledky družstev, pořadí v dvojboji s bodovými zisky a pořadí po 2 kolech zpracovává řídící soutěže. Jakmile je rozešle, budou bezprostředně na našich stránkách v kolonce: Soutěže družstev.

Vedli jsme si výborně, všichni fakt bojovali. Na jaké umístění to stačilo?? Čtěte stránky pravidelně!

2. kolo dvojboje se uskuteční ve čtvrtek 29. května na Podvinném mlýně, informace jako obvykle.

Přidáno/aktualizováno: 24.5.2014

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek