Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Medailové úspěchy na Halovém přeboru Prahy

Ve Stromovce jsme získali čtyři cenné kovy

Tradičním vrcholem halové sezóny pro mladší žactvo je Přebor Prahy.  Proběhl v zrekonstruované atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce ve středu 12. února 2014.

Sítem výběru prošlo 5 našich mladých nadějí  a ty měly při svých 9 závodních vystoupeních jasně nejhlasitější a nejaktivnější fanklub v celé hale. Slyšet se dali rodiče a především všudepřítomní přípravkáři (Honza Hurdálek, Míša Rubešová, Marek Vandírek, Jakub Mostecký). Důvody k radosti jsme měli my všichni.

Tereza Šínová získala dvě zlaté medaile

Do sprintu na 60m nastupovala Tereza jako tabulková favoritka a tuto úlohu druhé nejrychlejší mladší žákyně v ČR bezezbytku splnila. V přímém souboji se Semeckou z Dukly zlepšila i tentokrát osobní rekord a ten má nyní hodnotu 8,21s!

Druhou disciplínou Terezy byla dálka. Zde byly karty obrácené, favoritkou byla Semecká. Dopadlo to k naší radosti opačně. Dlouho avizovaný a očekávaný souboj pro sebe rozhodla naše velká bojovnice čtvrtým pokusem, kterým „konečně“ trefila odrazové prkno a dolétla za 5 metrů.

Nejdelší a vítězný pokus 5,03m Terezu katapultoval do čela českých tabulek mladších žákyň. I další pokusy stály za to – 4,75m, 4,72m a 4,88m. Je škoda, že v této kategorii není celorepublikové mistrovství v hale.

Ondra Horejš má stříbro

Ondra nastoupil nejprve na kouli s reálnou šancí získat medaili a výsledy soutěže to potvrdily. Jeho výkon z minulého týdne by na medaili stačil. Bylo z toho nakonec  5. místo za výkon 7,63m.

Zabojovat však Ondra umí a to potvrdil v závodě na 150m. V souboji s favoritem Kaiserem z Olympu bojoval a byl z toho „velký osobák“ 20,14s a krásná stříbrná medaile. Ondra atleticky roste, jen tak dál!

Smíšená štafeta 4x200m bronzová

Štafeta má vždy své kouzlo a v atletice je to jediná týmová disciplína. Naše mladé naděje týmového ducha ukázaly a předvedly nádherný výkon. Běželi jsme v prvním běhu. Na prvním úseku vytvořil výbornou pozici Ondra HOREJŠ pro Matěje BEDNÁŘE (03) na druhém úseku. Ten se nezalekl starších soupeřů a běžel taky výborně. A pak šly holky. Na Adélu ŠÍNOVOU v kouli medaile nezbyla a ona ji chtěla! Udělala pro to na třetím úseku maximum. A Tereza ŠÍNOVÁ na finiši, to byl tedy atletický zážitek. Rvala se jako lvice a dotáhla štafetu do cíle vítězně za 1:59,08s.

Pozn.: Tereza si propíchla těsně před startem hřebem od tretry chodidlo, ale ani na chvíli    nezapochybovala, že by nenastoupila!

Čekali jsme netrpělivě na časy z dalších běhů. Vítězná Dukla byla jasná,  Spartak P4 před námi získal stříbro jen těsně.

Součástí týmu štafety jsou i náhradníci. V tomto závodě to byla Tereza Vaňhová a Jakub Mostecký, který přišel i když neprošel sítem výběru na dálku a trpělivě čekal. I jim patří gratulace!
Velký úspěch i velký zážitek!

Adéla Šínová těsně za medailí

Adéla se v kouli lepší závod od závodu. Tabulkově na medaili měla, nakonec jí chybělo při osobáku 9,00m na bronz pouhých 8 cm! I tak je to krásné umístění a s poskokem to bude brzy o hodně dál!

Před štafetou běžela Adéla ještě 150m, zlepšila se na 22,79s a to stačilo na 12. místo.

Tereza VAŇHOVÁ sbírala zkušenosti z větších závodů. V dálce za výkon 3,81m obsadila 13. místo, na 150m zaběhla 23,65s.

Přebor Prahy mladšího žactva skončil velkým úspěchem našeho „mladého“ oddílu. V zisku medailí jsme se umístili na lichotivém 4. místě s medailovým ziskem 2-1-1.

Před námi: 1. Spartak P4 3-1-0,  2. ASK Slavia 2-4-4,  3. Kotlářka 2-2-0.

V počtu získaných medailí jsme se zařadili po bok velkých oddílů s dlouholetou prací s mládeží:
ASK Slavia 10, Dukla 5 a po 4 cenných kovech získal Spartak P4, Olymp, Kotlářka, Jeseniova a Atletika Jižní Město!

Přebor Prahy žactva 13.-14.2.2014

Následně po Přeboru Prahy mladšího žactva a našich „medailových hodech“ se odehrálo v hale na Strahově dvoudenní klání žactva.

Zde startoval náš jediný zástupce Luboš KMOCH 99. Startoval ve třech disciplínách, z toho dvakrát úspěšně zaútočil na osobní rekordy. Ve sprintu na 60m dal 8,47s (0,01s za osobákem), na 150m 20,35, tzn. zlepšení o 0,02s a na 300m stáhnul oproti osobáku setinu na 44,68s.

Kompletní výsledky na: www.atletika.cz

Přidáno/aktualizováno: 13.2.2014

 

Další aktuality

SPOLU NA STARTU 1.ČERVNA

Tereza s Adélou spolu na startu sice nebyly, ale zúčastnily se svých závodů v rámci projektu Spolu na startu 1.června 2020, tak jako tisíce dalších atletů na 173 stadionech po celé České republice. Závodilo se také na Strahově na stadionu Přátelství. celý článek

(vloženo 2.6.2020)

Výsledky žactva a mladšího žactva z Nymburka a Jablonce n.Nisou

O víkendu v konci května „se pilně závodilo“, naši mladší žáci a žákyně se představili v Nymburku při čtyřboji, na Střelnici závodila Eliška. celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Výsledky žactva a mladšího žactva z Čelákovic a Vinohrad

Atletické soutěže se rozběhly na mnoha stadionech, „hlad“ po dlouho očekávaných závodech je velký. Naši žáci a žákyně, včetně mladší kategorie, se zúčastnili závodů v Čelákovicích a na Královských Vinohradech. celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Výsledky z Memoriálu Josefa Hájka v hodu kladivem a z vložených závodů

V Kolíně proběhl v sobotu 30.května 2020 5.ročník Memoriálu Josefa Hájka v hodu kladivem a na programu byly další vložené disciplíny. Sezónu zde úspěšně zahájily dvě naše juniorky ve vrhačských disciplínách. celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Výsledky Oddílového čtyřboje mladšího žactva

V areálu Hrabákova proběhl v pondělí 25.května 2020 Oddílový čtyřboj mladšího žactva, jehož absolvování je jedním z Kritérií pro splnění podmínek aktivního člena Sportovního střediska (SpS). celý článek

(vloženo 1.6.2020)

Více aktualit