Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Medailové úspěchy na Halovém přeboru Prahy

Ve Stromovce jsme získali čtyři cenné kovy

Tradičním vrcholem halové sezóny pro mladší žactvo je Přebor Prahy.  Proběhl v zrekonstruované atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce ve středu 12. února 2014.

Sítem výběru prošlo 5 našich mladých nadějí  a ty měly při svých 9 závodních vystoupeních jasně nejhlasitější a nejaktivnější fanklub v celé hale. Slyšet se dali rodiče a především všudepřítomní přípravkáři (Honza Hurdálek, Míša Rubešová, Marek Vandírek, Jakub Mostecký). Důvody k radosti jsme měli my všichni.

Tereza Šínová získala dvě zlaté medaile

Do sprintu na 60m nastupovala Tereza jako tabulková favoritka a tuto úlohu druhé nejrychlejší mladší žákyně v ČR bezezbytku splnila. V přímém souboji se Semeckou z Dukly zlepšila i tentokrát osobní rekord a ten má nyní hodnotu 8,21s!

Druhou disciplínou Terezy byla dálka. Zde byly karty obrácené, favoritkou byla Semecká. Dopadlo to k naší radosti opačně. Dlouho avizovaný a očekávaný souboj pro sebe rozhodla naše velká bojovnice čtvrtým pokusem, kterým „konečně“ trefila odrazové prkno a dolétla za 5 metrů.

Nejdelší a vítězný pokus 5,03m Terezu katapultoval do čela českých tabulek mladších žákyň. I další pokusy stály za to – 4,75m, 4,72m a 4,88m. Je škoda, že v této kategorii není celorepublikové mistrovství v hale.

Ondra Horejš má stříbro

Ondra nastoupil nejprve na kouli s reálnou šancí získat medaili a výsledy soutěže to potvrdily. Jeho výkon z minulého týdne by na medaili stačil. Bylo z toho nakonec  5. místo za výkon 7,63m.

Zabojovat však Ondra umí a to potvrdil v závodě na 150m. V souboji s favoritem Kaiserem z Olympu bojoval a byl z toho „velký osobák“ 20,14s a krásná stříbrná medaile. Ondra atleticky roste, jen tak dál!

Smíšená štafeta 4x200m bronzová

Štafeta má vždy své kouzlo a v atletice je to jediná týmová disciplína. Naše mladé naděje týmového ducha ukázaly a předvedly nádherný výkon. Běželi jsme v prvním běhu. Na prvním úseku vytvořil výbornou pozici Ondra HOREJŠ pro Matěje BEDNÁŘE (03) na druhém úseku. Ten se nezalekl starších soupeřů a běžel taky výborně. A pak šly holky. Na Adélu ŠÍNOVOU v kouli medaile nezbyla a ona ji chtěla! Udělala pro to na třetím úseku maximum. A Tereza ŠÍNOVÁ na finiši, to byl tedy atletický zážitek. Rvala se jako lvice a dotáhla štafetu do cíle vítězně za 1:59,08s.

Pozn.: Tereza si propíchla těsně před startem hřebem od tretry chodidlo, ale ani na chvíli    nezapochybovala, že by nenastoupila!

Čekali jsme netrpělivě na časy z dalších běhů. Vítězná Dukla byla jasná,  Spartak P4 před námi získal stříbro jen těsně.

Součástí týmu štafety jsou i náhradníci. V tomto závodě to byla Tereza Vaňhová a Jakub Mostecký, který přišel i když neprošel sítem výběru na dálku a trpělivě čekal. I jim patří gratulace!
Velký úspěch i velký zážitek!

Adéla Šínová těsně za medailí

Adéla se v kouli lepší závod od závodu. Tabulkově na medaili měla, nakonec jí chybělo při osobáku 9,00m na bronz pouhých 8 cm! I tak je to krásné umístění a s poskokem to bude brzy o hodně dál!

Před štafetou běžela Adéla ještě 150m, zlepšila se na 22,79s a to stačilo na 12. místo.

Tereza VAŇHOVÁ sbírala zkušenosti z větších závodů. V dálce za výkon 3,81m obsadila 13. místo, na 150m zaběhla 23,65s.

Přebor Prahy mladšího žactva skončil velkým úspěchem našeho „mladého“ oddílu. V zisku medailí jsme se umístili na lichotivém 4. místě s medailovým ziskem 2-1-1.

Před námi: 1. Spartak P4 3-1-0,  2. ASK Slavia 2-4-4,  3. Kotlářka 2-2-0.

V počtu získaných medailí jsme se zařadili po bok velkých oddílů s dlouholetou prací s mládeží:
ASK Slavia 10, Dukla 5 a po 4 cenných kovech získal Spartak P4, Olymp, Kotlářka, Jeseniova a Atletika Jižní Město!

Přebor Prahy žactva 13.-14.2.2014

Následně po Přeboru Prahy mladšího žactva a našich „medailových hodech“ se odehrálo v hale na Strahově dvoudenní klání žactva.

Zde startoval náš jediný zástupce Luboš KMOCH 99. Startoval ve třech disciplínách, z toho dvakrát úspěšně zaútočil na osobní rekordy. Ve sprintu na 60m dal 8,47s (0,01s za osobákem), na 150m 20,35, tzn. zlepšení o 0,02s a na 300m stáhnul oproti osobáku setinu na 44,68s.

Kompletní výsledky na: www.atletika.cz

Přidáno/aktualizováno: 13.2.2014

 

Další aktuality

VÝSLEDKY Z MISTROVSTVÍ ČR V PŘESPOLNÍM BĚHU

V neděli 11. dubna 2021 se uskutečnilo v Táboře Mistrovství ČR v přespolním běhu od kategorie mladšího žactva po dorost. celý článek

(vloženo 14.4.2021)

Vážení rodiče, mladí atleti,

v minulé Aktualitě jsme vás seznámili s termíny Prázdninových letních soustředění 2021 v domácích podmínkách v areálu Hrabákova v červenci a v srpnu. celý článek

(vloženo 5.4.2021)

Vážení rodiče, mladí atleti,

procházíme složitým obdobím při omezení tréninkových aktivit z hygienicko-protiepidemických opatření. Věříme, že už v brzké době se tréninky bez omezení rozběhnou v obou lokalitách v areálu Hrabákova i ve školním areálu na Milíčově. celý článek

(vloženo 31.3.2021)

Informace k činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) 2021

Aktualizované informace k činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) v roce 2021 celý článek

(vloženo 12.3.2021)

Atletické výzvy 2021

celý článek

(vloženo 8.3.2021)

Více aktualit