Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

Halové výsledky ze Strahova 31.1.2014

Veřejné závody žactva na Strahově v pátek 31. ledna byly prakticky poslední možností předvést výkon pro výběr na Přebor Prahy žactva i mladšího žactva. Tomu odpovídala i vysoká účast, která zapřičinila jedenapůlhodinové zpoždění časového pořadu. Ti, kteří závodili v úvodu a také na závěr strávili v hale 7 hodin!

Závodníkům to příliš  nevadilo, viděli jsme kvalitní výkony a radost byla i na naší straně.
Viděli jsme 7 našich závodících, 16 jejich startů. Byly z toho osobní rekordy a 7 výkonů bude zaneseno do rekordní tabulky.

Tereza ŠÍNOVÁ 01 vyrostla v respektovanou mladou závodnici. Ve sprintu na 60m zvítězila ve svém rozběhu (nejrychlejší mezi mladšími žákyněmi) v čase 8,34s (její 2.-3.osobní čas), v českých halových tabulkách stále na druhém místě. Po zlepšení startovního výběhu z bloků lze očekávat další zrychlení.

Druhý závod. Zlepšení v dálce na 4,75m!! Problém mnoha dálkařů je u Terezy typický, i přes posunování rozběhu netrefuje odrazové prkno. Čistý skok od místa odrazu snad za 5 metrů! Bude to na Přeboru Prahy? V každém případě to tam bude velký souboj se Semeckou z Dukly (zde vítězka závodu se 4,87m a první v českých tabulkách mladších žákyň, Tereza drží 3. místo). V soutěži zlepšila své maximum hnedle třikrát.

Obavy Terezy ze čtvrté dráhy v běhu na 150m se nepotvrdily. Zvládla to výborně a zvítězila ve svém druhém startu na této trati v osobním rekordu 20,29s (3. místo v českých tabulkách).

Adéla ŠÍNOVÁ 01 se vrátila po distorzi kotníku, poprvé závodila v kouli a byl z toho výkon 8,21m. Snad hodně brzy návrat do plného tréninku. Držíme palce!

Tereza VAŇHOVÁ 01 startovala ve sprintu na 60m s výkonem 9,81s, smůlu měla na 150m (doběhla za 26,70s s pádem po zakopnutí), v dálce dala 3,60m.

Andrea PLATILOVÁ 01 dala 60m za 10,15s, v dálce bez měřeného výkonu.

Luboš KMOCH 99 má z těchto závodů pochvalu, už se v bězích neohlížel:

• na 60m v cíli za 8, 48s (0,02 za osobákem), zlepšení téměř o vteřinu na 300m na 44,81s.
  • na 150m „vyfasoval“ první nevýhodnou dráhu a k tomu únava z třístovky, bylo to 20,81s.

Ondra HOREJŠ 01 startoval ve 3 disciplínách a přesně tolik naběhal osobáků:

• na 60m zlepšení o 0,09s na 8,52s, na 300m společně v běhu s Lubošem v cíli za 46,54s.
  • na 150m také, bohužel, v první dráze, přesto ve svém prvním startu pěkných 20,91s.

Alex ŠIMEK 04 běžel se staršími kluky 800m. Závod rozběhl bez zábran, nad poměry, „překopl ho“, výsledné zlepšení na 2:50,75s. Příště lépe rozložit síly!

Pořadatel měl problémy s výsledky, po zveřejnění plno chyb, nyní upraveno. Zde na stránkách proto opožděně.

Přidáno/aktualizováno: 6.2.2014

Další aktuality

PŘIJETÍ ÚSPĚŠNÝCH SPORTOVCŮ U PREZIDENTA NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Na Pražském hradě přijal prezident Petr Pavel 15.října 2024 sportovce a sportovkyně, účastníky Olympijských a Paralympijských her v Paříži. Vedle nich se přijetí zúčastnili i úspěšní mladí sportovci z Letní Olympiády dětí a mládeže. celý článek

(vloženo 16.10.2024)

PODZIMNÍ BĚHÁNÍ 2024

Běžecký závod pro nejmenší, přípravku, žactvo a příchozí celý článek

(vloženo 15.10.2024)

Informace pro členy oddílu k úhradě členských oddílových příspěvků

Ke splnění základní povinnosti člena oddílu patří úhrada členského oddílového příspěvku. Dovolujeme si vás upozornit, že termín úhrady členského oddílového příspěvku v požadované výši na období 09/2024 – 06/2025 je do termínu 15.října 2024!! celý článek

(vloženo 11.10.2024)

Výsledky z Mistrovství Čech družstev žáků v Jihlavě

V neděli 6.října 2024 proběhlo v Jihlavě odložené Mistrovství Čech, skupina A v kategorii žáků (tamtéž soutěžily i žákyně). celý článek

(vloženo 8.10.2024)

Výsledky z Mistrovství Čech družstev žákyň v Jihlavě

V neděli 6.října 2024 proběhlo v Jihlavě odložené Mistrovství Čech, skupina A, v kategorii žákyň (soutěžili tamtéž i žáci). celý článek