Přijďte mezi nás, aneb pohybem ke zdraví, výkonnosti a sebevědomí

DVĚ ZLATÉ A STŘÍBRO Z ŠAMPIONÁTU DO 22 LET NA JIŽNÍ MĚSTO

O víkendu 28.-29.srpna 2021 proběhlo v Plzni na stadionu ve Škvrňanech Mistrovství ČR do 22 let otevřené pro ročníky 1999 – 2005, s naší dvojnásobnou účastí.

Tereza absolvovala v sobotu odpoledne během nějakých tří hodin náročný závodní program, nastoupila na 100m překážek a skákala dálku.
Nico nastoupil v neděli odpoledne ke svému startu na 1500m.

Tereza Elena Šínová 01 získala do své bohaté sbírky další zlatou a přidala i stříbrnou medaili.
V běhu na 100m překážek zvítězila v rozběhu za 13,68s a po finále se mohla radovat z mistrovského titulu v čase 13,64s.
Terka získala už druhé „dvaadvacítkové zlato“, před třemi lety zvítězila v dálce.
Favoritka Markéta Štolová měla kolizi na poslední překážce, její pád se neobešel bez zranění.
V dálce startovala bezprostředně po překážkovém finále a její výkon gradoval v poslední sérii „stříbrným“ výkonem sezóny 623cm.
V soutěži zvítězila Linda Suchá výkonem 640cm.
Terka opětovně prokázala, že se umí připravit na vrcholný závod a i tyto získané medaile může brát jako satisfakci za všechny prodělané zdravotní peripetie, které jí neumožnily vůbec startovat v halové sezóně a do jisté míry i omezily tréninkovou přípravu na atletickou sezónu na dráze.
Zaslouží velkou gratulaci za svůj přístup.

Nico Boketta 02 zvítězil po zisku juniorského mistrovského zlata i na „dvaadvacítce“.
V běhu na 1500m zvítězil v novém osobním rekordu 3:48,05s, zlepšeném 2,49s !!
Favorit nad favority Jakub Davidík v cílové rovince nemohl věřit svým očím, co v cílové rovince Nico předvedl za nechytatelný závěr. Nebyl sám, snad největší překvapení šampionátu nemohl dlouho pochopit ani osobní trenér a vůbec nikdo z trenérů a běžeckých odborníků na stadionu.
O jeho závodním projevu lze psát pouze v superlativech, kdo tam byl, tak dá za pravdu. Jen škoda, že došlo ke zpomalení závodu uprostřed trati, čas mohl být ještě kvalitnější, Nico na to měl.
Po problémech s covidem v brzkém jarním období prokázal v téměř závěru sezóny, že naděje do něho vkládané jsou oprávněné.

Náš oddíl se prosadil v medailovém hodnocení díky Terce a Nicovi hodně vysoko mezi velkými oddíly v České republice a to na dělené 7.místo: viz tabulka.

ČAS Foto: Soňa Maléterová

Přidáno/aktualizováno: 30.8.2021

Další aktuality

Výsledky z 13.ročníku Jarního běhání 2024

V pořadí již 13.ročník Jarního běhání 2024 se uskutečnil v sobotu 6.dubna celý článek

(vloženo 11.4.2024)

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM LETNÍM SOUSTŘEDĚNÍM 2024

Vážení rodiče, tak jako v minulých letech jsme pro vaše děti, členy oddílu, připravili i v roce 2024 nabídku Prázdninových letních soustředění v areálu Hrabákova pod vedením oddílových trenérů. celý článek